Alchymista - Michael Scott

12,99 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Alchymista

Tajomstvá nesmrteľného Nicholasa Flamela

Nicholas Flamel sa narodil 28. septembra 1330 v Paríži. Záznamy tvrdia, že zomrel v roku 1418. No jeho hrobka je prázdna. Podľa legendy Nicholas Flamel žije. Ale len vďaka tomu,... Čítať viac

4,1 31 hodnotení
1. diel série
Tajomstvá nesmrteľného Nicholasa Flamela
Vek
11+
Vydavateľstvo
CooBoo, 2018
368 strán
5 hodín čítania

Nicholas Flamel sa narodil 28. septembra 1330 v Paríži. Záznamy tvrdia, že zomrel v roku 1418. No jeho hrobka je prázdna. Podľa legendy Nicholas Flamel žije. Ale len vďaka tomu, že celé stáročia pripravoval elixír života. Tajomstvo večného života je... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Ďalšie knižné vydania (3)
Alchymista - Michael Scott
Pevná väzba
Čeština, 2017
Vypredané

Alchymista - Michael Scott
Pevná väzba
Čeština, 2012
Vypredané

Alchymista - Michael Scott
Pevná väzba s prebalom
Čeština, 2007
Vypredané

Ďalšie knižné vydania

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Nicholas Flamel sa narodil 28. septembra 1330 v Paríži. Záznamy tvrdia, že zomrel v roku 1418. No jeho hrobka je prázdna. Podľa legendy Nicholas Flamel žije. Ale len vďaka tomu, že celé stáročia pripravoval elixír života. Tajomstvo večného života je ukryté v knihe, ktorú opatruje: Knihe mága Abraháma, najmocnejšej knihe, aká kedy existovala. Ak sa dostane do nesprávnych rúk, je schopná zničiť celý svet. A presne o to ide doktorovi Johnovi Deemu, ktorý ju ukradne. Ľudstvo netuší, čo sa deje, až kým nie je príliš neskoro. A ak je proroctvo pravdivé, Sophie a Josh Newmanovci sú jediní, ktorí dokážu zachrániť svet v podobe, v akej ho poznáme dnes. Niekedy sú legendy pravdivé. A Sophie a Josh sa čoskoro stanú súčasťou najväčšej legendy všetkých čias.

Čítať viac
Originálny názov
The Alchemyst (The Immortal Nicholas Flamel)
Počet strán
368
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
495 g
ISBN
9788056607435
Rok vydania
2018
Vekové odporúčanie
11+
Naše katalógové číslo
429901
Jazyk
slovenčina
Preklad
1. diel série
Tajomstvá nesmrteľného Nicholasa Flamela
Vydavateľstvo
CooBoo
Pre koho
pre chlapcov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,1 / 5

31 hodnotení

14
10
4
2
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

2
2.9.2022
Tiahnuca sa nuda na 360 strán
Táto kniha vo mne vyvolala minimum emócií. Prišlo mi to ako keby som dostala brožúrku, v ktorej je rozpísané o čom bude prvý diel a nie ako plnohodnotná kniha. Ono je to asi normálne keďže má kniha viac dielov, ale fakt ma to miestami vyslovene nebavilo.

Dialo sa tam tam toho veľa, ale nevnímala som to tak. Autor opisoval veľa zbytočných javov. Veľa scén bolo predvídateľných a niektoré si zaslúžili viac rozpisu a lepšie dialógy.

Kniha je síce pre nižšie vekové publikum, ale pár pasáží bolo vskutku smutných. Asi žiadna kniha vo mne nevyvolala takú otupenosť, ako táto. Necítila som žiadnu silnú emóciu, ani len podráždenosť, že je tá kniha často krát nudná a ja ňou strácam čas.

Paradoxom je, že ma najviac bavili posledné stránky, ktoré ani neboli súčasťou príbehu, ale iba zaujímavou poznámkou autora.

Pokiaľ knihu chcete kúpiť dieťaťu tak asi do toho choďte? Ale ak už máte nejaký ten vek za sebou, vykašlite sa na to, je to strata času ktorá vás unudí.
Čítať viac
19
Sila zániku - Branislav Kovár
Práve čítam
Sila zániku

Knihomoľka <3 najradšej mám krimi detektívky alebo trillery a fantasy. Jednoducho to kde sa niečo deje a je to napínavé. Na margo toho ale čítam všetko za radom čo mi príde pod ruku. Od filozofických románov po detské knižky. Keby tak bolo viacej času cez ten deň na to. Moje naj top - Harry Potter a trilógia Atramentové srdce :)

Martina Skácalová
Overený zákazník
19.7.2022
Myslela som si, že príbeh ma úplne pohltí, avšak nestalo sa. Zaujímavý dej, aj keď občas mi išli niektoré postavy na nervy so svojím zmýšľaním. Určite skúsim aj pokračovanie, možno ma to viac osloví. Čítať viac
Matej Kropáček
Neoverený nákup
25.3.2022
Najlepšia kniha
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Táto kniha je doslova najlepšia kniha akú som čítal. Legenda o dvojčatách, aura každej živej bytosti, staršie rasy, to všetko možno existuje. Zaujalo ma aj to, že všetky postavy okrem Sophie a Josha sú historické alebo pochádzajú z legiend. Trochu ma prekvapilo že Hekaté zomrela ale malo to svoju podstatu a robilo to príbeh napínavejším. Čítať viac
14
6.3.2022
Napínavý pribeh
Alchymistu som prvý krát čítala ako 14 ročná a odvtedy som sa k nej vrátila mnohokrát. Aj po vyše 20 rokoch ma baví stále rovnako a vždy sa k nej rada vrátim. Príbeh je napísaný veľmi pútavo, je tam veľa odkazov na skutočné historické osobnosti, ktoré boli do príbehu majstrovský zapracované. Hlavnými postavami sú sympatický súrodenci Sophie a Josh, ktorý sa z minúty na minútu ocitnú vo svete plnom mágie, v ktorom ich bude sprevádzať legendárny Nicolas Flamel. Samozrejme nemôže chýbať ani zaporak John Dee, ktorý to Flamelovi rozhodne neulahci. Príbeh je napínavý a zabaví dospelého čitateľa rovnako ako toho detského. Čítať viac
7
31.1.2022
Vo vzduchu cítiť mágiu. Doslova
Tento fantasy príbeh som objavila vďaka členom skupiny "Čitateľský klub Martinus" na Facebooku.
Kúpu "naslepo" vôbec neľutujem, pretože ma kniha dostala a príbeh sa mi veľmi páčil.
O tom svedčí fakt, že som Alchymistu prečítala v priebehu dňa.

Ak máte radi fantasy, kúzla, nadprirodzeno či mytológiu, odporúčam vám Alchymistu si prečítať. Na svoje si prídu mladší i starší čitatelia.
Nebudem knihu prirovnávať k žiadnemu doteraz prečítanému príbehu, aj keď... Stále sa mi v mysli vynáral Albus Dumbledore, ktorý bol Flamelovým dlhoročným priateľom. Hoci, v príbehu samozrejme spomínaný nieje :)
Čítať viac
11
8.11.2020
Príbeh hovorí o nesmrteľnom alchymistovi, Nicolasovi Flamelovi, a dvojčatách Sofii a Joshovi, ktorí ako jediní môžu zabrániť tomu, aby svet pohltila temnota. Proti nim stojí Dr. John Dee a bezveké mýtické bytosti, snažiace sa ovládnuť svet.
Dej sa odohrával v priebehu dvoch dní a je až neuveriteľné, čo všetko sa počas nich stihlo stať.
Kniha začína chvatne, už v prvých stranách sme svedkami súboja dvoch mágov. V priebehu niekoľkých ďalších kapitol sa v rýchlosti dozvedáme všetko dôležité, čo potrebujeme k tomu, aby sme pochopili, o čo sa v príbehu jedná.
Chcela by som spomenúť aj pekný súrodenecký vzťah, ktorí medzi sebou dvojčatá mali. Nehádali sa, rozumeli si, hoci boli v mnohých smeroch odlišní a boli si vzájomne oporou. Nesprávali sa detinsky a to dodávalo knihe istú dôstojnosť.
Autor vzal severskú, egyptskú a grécku mytológiu a všetky ich zmiešal dohromady, bolo to však súčasťou jeho sveta, preto to nebolo také chaotické ako to znie.
Autorov štýl mi trochu pripomenul písanie Ricka Riordana až na to, že postrádal Rickov typický humor.
Myslím, že knihu by som odporučila skôr mladšej vekovej kategórii, ale nevidím dôvod, prečo by v nej nenašli zaľúbenie aj starší čitatelia. Ja osobne sa považujem za nenáročného čitateľa a na každej knihe viem nájsť niečo pekné. Pred pár rokmi by som ňou bola určite nadšená, teraz môžem povedať len to, že sa mi veľmi páčila.
Zaujímavá bola pre mňa aj poznámka autora, ktorá nám prezrádza, ako príbeh vznikol. Autor hovorí, že hlavnou postavou mal byť pôvodne záhadný John Dee. V mnohých pasážach bolo badateľné, že je autorovým obľúbencom. Vykreslil nám ho z viacerých strán, ukázal nám jeho najhoršiu aj najlepšiu stránku a nakoniec musím priznať, že sa stal aj mojou obľúbenou postavou a v mnohom som mu držala prsty.
Knihu zakončila záhadná posledná kapitola, ktorá nám prezrádza, že všetko ešte len začalo a mne neostáva viac než dúfať, že sa dostanem aj k ďalším dielom série.
Čítať viac
27
2.4.2019
4,5*

Alchymista je veľmi zaujímavým začiatkom novej série. Keďže hlavní hrdinovia Josh a Sophie majú len pätnásť rokov, do deja sa občas vkráda istá naivita, ale tieto momenty sú postupom strán oveľa menej prítomné. Páčilo sa mi, že dvojčatá boli opisované ako protiklady, no vo svojej podstate sa skvele dopĺňali a výborne sa hodili do tohto druhu rozprávania. Nehovoriac o tom, že Josh bol jedným z mála moderných deciek, ktoré keď sa o niečom dozvie, automaticky zapína počítač a snaží sa to vygúgliť. Je to smutné, ale súčasná mládež naozaj nechodí hľadať informácie do knižníc a čo nie je na internete, vlastne ani neexistuje.

Okrem toho tento moderný prístup vytváral zaujímavý kontrast k všetkým historickým postavám. História sa však dotýka aj všetkých udalostí a je vidno, že autor si urobil veľmi podrobný výskum a tento materiál dokázal v príbehu použiť bez toho, aby ma to vyslovene otravovalo, hoci je pravda, že mal občas tendenciu vyjadrovať sa k nepodstatným detailom a dva- alebo trikrát sa v opisoch vrátil k tomu istému.

Najväčšou prednosťou tejto knihy sú však dve záležitosti – jej dobrodružnosť a prepojenie všetkých magických prvkov. Celé putovanie dvojčiat a Nicholasa je veľmi dobrodružné a zaručuje, že som sa nikdy nenudila. A prepojenie prvkov je takisto úžasné, nakoľko autorovi sa podarilo dať dokopy všakovaké mytologické stvorenia, bohov z rôznych panteónov a historické postavy tak, aby to všetko fungovalo. Táto kniha je teda naozaj výborným čítaním a som zvedavá, čo pre postavy autor chystá v ďalších pokračovaniach.
Čítať viac

Čítať viac

„Bola jeho Polárkou, pevným bodom, okolo ktorého sa krútil celý jeho svet. Bol presvedčený, že pokým bije srdce jemu alebo jej, ich osud bude nerozlučne spojený.“

Trója - Pád kráľov - David Gemmell
Trója - Pád kráľov
David Gemmell