Kto je Wilhelm? - Constance Orbeck-Nilssen, Akin Düzakin (ilustrácie)
Kto je Wilhelm?
8,95 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kto je Wilhelm, keď je sám vo svojom domčeku na strome? Kto je Wilhelm, keď mu mama vraví, že je snom premeneným na skutočnosť? Kto je Wilhelm, keď načúva úderom srdca svojho starého otca? Kto je Wilhelm?

Wilhelm je chlapec, ktorý sa rád zamýšľa nad veľkými životnými otázkami. Okrem iného ho zaujíma, kým skutočne je a čo vlastne človeku dá jeho vlastnú identitu. Postupne sa vypytuje všetkých dospelákov v rodine, ale hoci každý z nich prispeje svojím dielom celkového „obrazu“, nemá pocit, že by sa mu dostalo uspokojujúcej odpovede. Napriek tomu však vďaka starej mame pochopí, že jedného dňa snáď dospeje k porozumeniu, ktoré tak usilovne hľadá. Filozofická knižka zrozumiteľným, a predsa nie príliš zjednodušujúcim spôsobom sprevádza detského čitateľa myšlienkovým dobrodružstvom, ktoré je príťažlivé vo svojej bezprostrednosti – „Kto vlastne som?" pýta sa Wilhelm a s ním aj čitateľ. A odpovede sú rovnako rôznorodé ako tí, ktorí ich poskytujú. Mozaika odlišných, často priam nesúrodých odpovedí, odkazujúcich na rôzne aspekty Wilhelmovho „životného príbehu“, tak vytvára prekvapujúco komplexný celok.

Obrázkovú knižku citlivo dotvárajú ilustrácie Akina Düzakina, slovenskému čitateľovi známeho napríklad ilustráciami k filozofickým knižkám pre deti známeho nórskeho autora Josteina Gaardera. Jemné obrázky tlmených farieb príjemne dopĺňajú príbeh o hľadaní, dôležitosti otázok a vlastnej identite.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kto je Wilhelm? - Constance Orbeck-Nilssen, Akin Düzakin (ilustrácie)
Štrkáč Callahan - Juraj Červenák, Michal Ivan (ilustrátor)
20,47 €
Ušetríte 1,98 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
32
Hmotnosť
371 g
Rok vydania
2018
Naše katalógové číslo
429881
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
IRON LIBRI
Ilustrácie
Rozmer
200×230 mm
ISBN
9788089949045
Vekové odporúčanie
6+

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Kto je Wilhelm? - Constance Orbeck-Nilssen, Akin Düzakin (ilustrácie)
Štrkáč Callahan - Juraj Červenák, Michal Ivan (ilustrátor)
20,47 €
Ušetríte 1,98 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“