Slovné hodnotenie žiakov dobrým slovom - Ľudmila Weissová-Bistáková, Didaktis, 2006

9,99 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Slovné hodnotenie žiakov dobrým slovom

Druhé vydanie

Publikácia má formu praktickej príručky a obsahuje veľa cenných rád, zásad a odporúčaní, ako postupovať pri tvorbe slovného hodnotenia na 1. stupni základnej školy... Čítať viac

Vydavateľstvo
Didaktis, 2006
Počet strán
104

Publikácia má formu praktickej príručky a obsahuje veľa cenných rád, zásad a odporúčaní, ako postupovať pri tvorbe slovného hodnotenia na 1. stupni základnej školy... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Naši škriatkovia odporúčajú

Tisícdeväťsto - Alessandro Baricco, Slovart, 2023

Viac o knihe

Publikácia má formu praktickej príručky a obsahuje veľa cenných rád, zásad a odporúčaní, ako postupovať pri tvorbe slovného hodnotenia na 1. stupni základnej školy. Autorkou je učiteľka na 1. stupni ZŠ s dlhoročnou praxou a bohatými skúsenosťami v modernizácii vzdelávania.

Jedinečný je predovšetkým nápad pomôcť slovne hodnotiacim učiteľom zjednodušiť a zrýchliť pomerne zdĺhavú prácu pri koncipovaní vysvedčení tým, že poskytuje rozsiahlu zásobu slov, slovných spojení a viet, z ktorých si môžu vyberať, keď chcú pozitívnym spôsobom ohodnotiť prácu žiakov na rôznej vedomostnej úrovni. Rokmi praxe vybrúsenú zručnosť v štylizácii autorka spracovala do podoby štylizačných pomôcok zoradených podľa ročníkov. Popri teoretických poznatkoch o slovnom hodnotení je v knižke uvedené aj množstvo autentických textov vysvedčení, preto ju môžu veľmi dobre prakticky využiť učitelia, ktorí sú v slovnom hodnotení začiatočníci aj pokročilí.

Príručka je určená učiteľom 1. stupňa ZŠ, ktorí používajú slovné hodnotenie, no aj tým, ktorí sa pre tento spôsob hodnotenia ešte len rozhodujú, pretože ich povzbudí a zároveň im poskytne všetko, čo k slovnému hodnoteniu potrebujú. Kniha je zaujímavým a podnetným čítaním aj pre rodičov, ktorým umožní lepšie porozumieť, akým prínosom je slovné hodnotenie pre deti. Zároveň si v nej nájdu námety, ako k deťom pristupovať a pozitívne ich motivovať aj mimo školy.
Čítať viac
Počet strán
104
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
165×240 mm
Hmotnosť
186 g
ISBN
8089160441
Rok vydania
2006
Naše katalógové číslo
39376
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Didaktis
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,9 / 5

11 hodnotení

10
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Stella Hanzelová
Overený zákazník
28.2.2009
...motivácia dobrým slovom je výborná...
...po napísaní článku http://stellahanzelova.blog.sme.sk/c/183898/Motivacne-samolepky-na-100-sposobov-su-viac-ako-jedno-prasiatko.html
som dostala informáciu od jednej pani učiteľky: "Tuto knizku nam nase "vedenie" darovalo ako osobny darcek, kazdemu ucitelovi, k Vianociam :) Je vyborna, hlavne na slovne hodnotenia na vysvedcenia (aj my sme to v skole vyriesili dvoma vysvedceniami oficialnym a neoficialnym)." a jednoznačne musím potvrdiť, že mala pravdu!
Čítať viac

„Niekedy človek zistí, čo si naozaj myslí len vtedy, keď to povie nahlas.“

Prach, čo padá zo snov - Louis de Bernières, 2016
Prach, čo padá zo snov
Louis de Bernières