Knihy
E-knihy
5,23 €

Bežná cena Bežne 5,51 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

 Román Námestie svätej Alžbety patrí medzi slovenskú klasiku, napriek tomu v dlho chýbal na knižnom trhu. Pritom tematika boja proti fašizmu, odhaľovanie jeho obludnosti je stále aktuálna, možno teraz ešte väčšmi, ako kedykoľvek predtým. Obludnosť fašizmu predstavuje Jašík na individuálnych osudoch nemnohých postáv v krátkom časovom rozpätí.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
248
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Perfekt
Väzba
pevná väzba
ISBN
8080461716
Naše katalógové číslo
3828
Rozmer
148×210 mm
Rok vydania
2000

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,4 / 5

31 hodnotení

16
10
5
0
0

fallenangel
18.10.2016
silný príbeh
Túto knihu som našla medzi vyhodenými knihami, niekto sa ho chcel zbaviť. Som v nemom úžase...takúto knihu vyradiť. Okrem tragických udalostí ma fascinoval transformácia človeka na netvor....a súhlasím, aktualita témy sa nestráca.
Čítaj viac
erichaj
10.8.2015
povinné čítanie na strednej
Pri pojme "povinné čítanie" si azda väčšina predstaví nezaujímavú knihu. ktorú musí nasilu prečítať a urobiť "výcuc", ktorý odrapotá pred tabuľou v triede. Presne toto som mala spraviť ja. Nemala som chuť uprednostniť prašivú knihu z knižnice pred mojím obľúbeným časákom. Ja ani neviem čo sa stalo. Spomínam si, ako som ju stále otvorenú držala v ruke a skutočne som ju čítala. Nie nasilu, nie s bolesťami v duši ani trápením. S nadšením. Dotkla sa môjho srdca, bola výborná. Ponúkala mi veľa. Dala mi veľa.
Čítaj viac
Dana
10.10.2010
Názor čitateľa
čítala som to ešte na strednej, a veľmi sa mi to páčilo
Čítaj viac
Zuzana Škarbová
Zuzana Škarbová
21.4.2009
čitateľné...
Dejovosť knihy podľa mňa zaostáva ..Kniha je príliš vláčna...Myslím , že dej mohol byť kľudne skrátený , gradácia deja mohla byť rýchlejšia a napínavejšia a stále by to bolo ono...
Avšak doba , do ktorej je vsadená dáva čitateľovi mnoho poznatkov , a to je jej pravá hodnota
Čítaj viac
Anonymný
20.1.2008
Názor čitateľa
Strhujúci príbeh, niektoré pasáže sa mi zdajú násilne preexponované a prepiate, ale celkový pozitívny dojem to nekazí. Snáď sa také tragédie dielom opísané v dejinách i osobných ľudských životoch nezopakujú....
Čítaj viac
Sonulinka
17.12.2007
Názor čitateľa
Táto kniha je veľmi poučná a má čo povedať aj mldšej generácii,ale z môj osobný názor je táky, že kniha sa niekedy točí okolo jednej veci pridlho a dej je do polovice knihy nudný.
Čítaj viac
Mimi
17.3.2007
Histórii sa nemožno obracať chrbtom
Nech nikoho neodradí prívlastok "povinná literatúra". O vojnovom zaobchádzaní so Židmi je možné sa dozvedieť nie len z učebníc dejepisu, ale aj z beletrie a tento román je k tomu výborným prostriedkom. Tu sa dočítame aj o vnútornom prežívaní židovského človeka a aj o bezmocnom (ale aj aktívnemu) prizeraní sa nežidov.
Čítaj viac
Igor Hažik
19.2.2007
Láska neumiera ide za hrob...
Dosiaľ som neveril, že slovenský autori dokážu takto spodobniť lásku. Začiatok knihy je síce trošku nezáživný no prekoná ho veľa nádherných prirovnaní. Dielo je naplnené citom, smútkom, bojom o holý život, ale aj kopou krásnych myšlienok o tom, že láska je mocnejšia než smrť.
Čítaj viac
Lucia Berežná
Lucia Berežná
27.12.2006
Názor čitateľa
Tiez jedna z knih z tzv. povinnej lieteratury, ktora nie je taka, aku vam ju mozno odprezentovali, ked ste trcali v skolskych laviciach. urcite sa oplati poctit ju svojou pozornostou. Je mi blizka aj miestom deja...
Čítaj viac

Vydavateľstvo Perfekt vzniklo v roku 1990. Venujeme sa historickej, umelecko-náučnej literatúre, memoárom aj beletrii. Vydávame aj zábavno-náučné knihy pre deti a mládež a rôzne praktické príručky. Taktiež sme vydavateľom časopisov

Čítaj viac