Stručné dejiny dogmy - Adolf von Harnack
Stručné dejiny dogmy
9,15 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Prvé vydanie slovenského prekladu knihy, ktorá patrí ku "klasike" svetovej teologickej lite­ratú­ry. Autor, svetoznámy nemecký teológ, veľmi prehľadne a pôsobivo opisuje dejiny dogmy – mohli by sme aj po­vedať: vývoj kresťanského myslenia...

Čítaj viac
9,15 €
Posielame do 8 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Prvé vydanie slovenského prekladu knihy, ktorá patrí ku "klasike" svetovej teologickej lite­ratú­ry. Autor, svetoznámy nemecký teológ, veľmi prehľadne a pôsobivo opisuje dejiny dogmy – mohli by sme aj po­vedať: vývoj kresťanského myslenia – od apoštolskej doby až po 16. stor., ke­dy sa – podľa au­tora – vývoj dogmy končí, a to trojakým spôsobom: v potrident­skom kato­li­ciz­me, v socini­anizme a v evan­jelic­kej reformácii. Kniha veľmi presvedčivo a pôsobivo uka­zuje ako sa pôvodne jasné a jednoduché evan­jelium postupne deformovalo a zatemňovalo pohanskou fi­lo­zofiou, ako bola evan­jeliová sloboda udusená cirkevným zákonníctvom, ako všet­­ko nakoniec skostnatelo v ri­gídnych, nemenných dogmách, ktoré sú často od pravého, biblického evanjelia veľmi vzdialené.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
244
Väzba
pevná väzba
Rozmer
148×206 mm
Hmotnosť
313 g
ISBN
8089029892
Rok vydania
2007
Naše katalógové číslo
37083
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Benjan

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,2 / 5

5 hodnotení

3
0
2
0
0
Čítaj viac

„Básnici sú neuznávaní zákonodarcovia sveta.“

P. B. Shelley