The Tattooist of Auschwitz - Heather Morris
The Tattooist of Auschwitz
10,50 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

For readers of Schindler's List, The Man Who Broke into Auschwitz and The Boy in the Striped Pyjamas comes a heart-breaking story of the very best of humanity in the very worst of circumstances. I tattooed a number on her arm. She tattooed her name on my heart. In 1942, Lale Sokolov arrived in Auschwitz-Birkenau. He was given the job of tattooing the prisoners marked for survival - scratching numbers into his fellow victims' arms in indelible ink to create what would become one of the most potent symbols of the Holocaust. Waiting in line to be tattooed, terrified and shaking, was a young girl. For Lale - a dandy, a jack-the-lad, a bit of a chancer - it was love at first sight. And he was determined not only to survive himself, but to ensure this woman, Gita, did, too. So begins one of the most life-affirming, courageous, unforgettable and human stories of the Holocaust: the love story of the tattooist of Auschwitz.
Čítaj viac
Kúpte spolu
The Tattooist of Auschwitz - Heather Morris
Boy in the Striped Pyjamas - John Boyne
20,49 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
320
Hmotnosť
180 g
Rok vydania
2018
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Zaffre
Rozmer
110×178 mm
ISBN
9781785763687
Naše katalógové číslo
367251

Nemám rada nespravodlivosť, aroganciu, povýšenosť a keď sa ubližuje deťom, starým ľuďom a zvieratkám /som zvieratkomil, viem, že nedokážem spasiť svet, ale keď sa dá, pomôžem/.

Iveta Janíková
Produktový manažér
29. decembra 2019

Pri čítaní knihy som sa často pristihla pri tom, či hlavný hrdina je naozaj až tak "kladný", ako ho kniha predkladá.
Určite, ani vo sne by som sa neodvažovala súdiť pohnútky hlavného hrdinu, keď situácie, ktoré denne prežíval si nedokážem predstaviť ani v tých najhorších snoch.
Sila a túžba prežiť je možno silnejšia, ako akékoľvek ľudské zásady, viera v čokoľvek a keď sú ešte zosilnené láskou, ktorá "hory prenáša", potom vznikne taký silný príbeh, ako práve tento.
Je to príbeh o odvahe, šikovnosti a túžbe prežiť v akejkoľvek situácii.
Odporúčam.

Čítaj viac
Eve - William Paul Young
Práve čítam
Eve

“Tak veľa kníh a tak málo času.” ― Frank Zappa

Marianna Bučányová
Kníhkupec
5. októbra 2019

Na túto knihu sa snáď nedá povedať ani nič zlé...Neskutočne silný príbeh, ktorý núti čitateľa hltať stránky jednu po druhej....Určite odporúčam všetkým, ktorý by si chceli aspoň trocha priblížiť toto "Čierne obdobie" našich dejín.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

207 hodnotení

162
27
12
1
4

13
3.2.2020
Táto kniha, ktorá mala byť pôvodne filmom, vo vás pri čítaní vyvolá pocit akoby ste pozerali film. Nie som historik a ani nejaký sudca, aby som si overovala fakty a súdila hlavného hrdinu. Môžem s vami zdieľať môj osobný pocit, ktorý bol zmiešaný. Samozrejme som už prečítala viac titulov s témou koncentračných táborov a napriek tomu, že aj tu hlavne postavy zažívali dennodennú tragédiu, tak ma to netraumatizovalo ako pri iných knihách. Žiaľ mám zmiešané pocity z hlavného hrdinu, ale kto vie čo by som robila ja pre záchranu svojho života. No napriek všetkému, ak by som nemala nekonečný zoznam kníh, ktoré má ešte čakajú, tak k tejto by som sa vrátila. Číta sa rýchlo a v neposlednom rade Vám predostiera fakty z histórie vo veľmi nenútenej forme. Čítaj viac
4
26.1.2020
Iná
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Pri čítaní tejto knihy som myslela len na to, že to nie je možné, aby sa v tak neľudskom prostredí, na mieste bez emocii, zrodilo niečo tak krásne ako láska na cely život. Je to iný príbeh ako väčšina príbehov z koncentračných táborov. Príbeh so šťastným koncom. Čítaj viac
5
13.1.2020
Kniha kníh
Precitala som ju za tri dni s tým ze posledných 150 strán som prečítala za jeden deň. No nie pre to, lebo bola úžasná, ale pre to, ze bola na mna moc smutná. Chcela som ten pocit smútku za sebou. Darmo ja milujem knihy, kde je romantika, humor a sladkosť typická pre romány. Nehovorím, ze toto bolo zle, jednoznačne nie! Inak by som ju nedočítala,ale bola pochmúrna. Bolo ťažké čítať niečo také, že sa dialo, aj ked mám pocit, že to bolo skôr jemnejšou, románovou formou. Pre mňa napriek všetkému skvelá voľba darčeka, pre mna ako čitateľa a skvelé odbočenie od svojich typických románov. Čítaj viac
3
Kazateľ - Camilla Läckberg
Práve čítam
Kazateľ

veľmi rada čítam, avšak v súčasnej dobe nemám na knižky toľko času ako by som chcela. Milujem Martinus, od jeho začiatku sa mi neskutočne páčila filozofia internetového predaja a tiež vítam, že má konečne už nejakú tú dobu aj kamennú predajňu v Banskej Bystrici.

Veronika Úradníková
27.12.2019
nemohla som sa odtrhnúť od knihy, prečítala som ju za jeden deň, pútavý dej, síce napísaný beletrizovane, ale mne osobne to vyhovovalo, pretože sa to príjemne čítalo. Určite si kúpim aj ďalšie dielo od autorky - Cilkina cesta. Čítaj viac
Tereza
14.12.2019
Kniha je jednoduše perfektní.... není nic co by bylo na této knize špatně. Srozumitelně napsané, skvělý příběh, který se ale ve skutečnosti stal, ale poukazuje na hrůzy v koncentračních táborech. Knihu jsem přečetla za dva dny.
Doporučuji kdo ještě nečetl.
Čítaj viac
9
1.12.2019
Silná kniha
Priznám sa, že pri niektorých stranách som bola trocha v pomykove, že či sa opísané situácie mohli naozaj stať. Ale autorka sa stretla osobne s hlavnými postavami z knihy a nevidím dôvod, prečo by si to vymýšľali. Kniha sa čítala veľmi dobre, zvládla som ju za jeden deň a neľutujem, že som si ju kúpila. Veľmi dobré! Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
The Tattooist of Auschwitz - Heather Morris
Boy in the Striped Pyjamas - John Boyne
20,49 €

„Dávaj si pozor, keď čítaš knihy o zdraví. Mohol by si zomrieť z tlačovej chyby.“

Mark Twain