Stredné Považie -
Stredné Považie
4,99 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Stredné Považie

Mapa deťom, maľovaná deťmi

  CBS, 2018
  Vydavateľstvo
  CBS, 2018

  Objavujte región Stredné Považie na dvoch kolesách s pomocou ručne maľovanej cyklomapy Stredné Považie deťom. Stredné Považie budete zbožňovať. Je tu množstvo hradov na objavovanie, kúpaliská aj kúpele, hory, doliny aj najdlhšia rieka na Slovensku....

  Čítaj viac

  Odporúčané tituly a kolekcie

  4,99 €

  Viac o knihe

  Objavujte región Stredné Považie na dvoch kolesách s pomocou ručne maľovanej cyklomapy Stredné Považie deťom.

  Stredné Považie budete zbožňovať. Je tu množstvo hradov na objavovanie, kúpaliská aj kúpele, hory, doliny aj najdlhšia rieka na Slovensku. Zo všetkých strán ho obklopujú pohoria. Biele Karpaty zo severu, Myjavská pahorkatina a Malé Karpaty zo západu, z juhu Podunajská pahorkatina a Považský Inovec a z juhovýchodu Strážovské vrchy. Nikde inde si nemôžete pozrieť nápis, ktorý zanechali rímski vojaci na skale. Pochádza z roku 179 a hovorí jasnou rečou. Víťazstvu cisárov venovalo 855 vojakov II. légie z vojska, ktoré sídlilo v Laugariciu. Dal zhotoviť Marcus Valerius Maximianus, legát II. légie pomocnej. Rimania tu teda naozaj boli. Na chvíľku dokonca aj vyhrali. No dnes si Trenčín a jeho okolie môžeme užívať parádne a po slovensky.

  Festivaly, zábavy, turistika a dobré jedlo na salašoch. Dobré syry a bryndza pre všetkých maškrtníkov a slivovica pre dospelých. Piešťany sú zase rajom pre cyklistov aj tých, ktorým chýba zdravie. Vykúpať sa tu môžete vo vzácnom bahne, ale i normálnej vode.

  Na bicykli sa môžete dostať na okraj štátnej hranice, do podhradia aj na hrad. Stredné Považie je perfektné v tom, že cyklotrasy sú stredne náročné alebo úplne nenáročné. To znamená, že ich zvládnete ľavou zadnou. Krajina naokolo je všade perfektná. Ak si poviete, že poriadne šliapnuť do pedálov nemôže byť pre vás žiadny problém, užijete si výhľady do dolín, pohľady z hradov a zrúcanín. Trasy si môžete tiež rozdeliť na menšie časti a naplánovať si výlety na viac dní. Tak môžete byť vo štvrtok na hrade a v piatok si pochutnať na dobrotách na oslavách, v dedinkách, či mestách. V sobotu sa zase zveziete do tiesňavy a budete rozmýšľať, či sa dá zdolať vzdialenosť z jednej strany na druhú, poriadne dlhým skokom.

  Cyklotrasy si tu nájde určite každý, či to bude nenáročná cyklotrasa Okruh Hrádockou dolinou, stredne náročná cyklotrasa Beckov - Kulháň, alebo Naprieč Považským Inovcom (úsek Zelená voda štátna hranica s ČR) určite je tu čo objavovať, a kam sa vybrať.

  A nezabudnite na bezpečnosť - prilbu, reflexné prvky a chrániče.

  Aké atrakcie a možnosti tento región ponúka?
  Rozprestrite si maľovanú cyklomapu Stredné Považie deťom a odhalíte všetko, čo je v tomto regióne krásne a zaujímavé. Vyberte si svoj cieľ a cyklovýprava napríklad k zrúcanine hradu Tematín, k niektorej z rozhľadní, alebo do legendárneho kúpeľného mesta Piešťany môže začať.

  Čo je na maľovanej cyklomape Stredné Považie deťom zaujímavé a výnimočné?
  krajina na mape je zachytená z perspektívy, ktorá je ľahko čitateľná aj pre dieťa
  obsahuje overené a bezpečné cyklotrasy Slovenským cykloklubom
  obsahuje všetky významné zaujímavosti regiónu
  pre deti je v mape aj súťaž
  kresbičky do mapy tvorili deti z regiónu a deti z detských domovov
  Čítaj viac
  Kúpte spolu
  Stredné Považie -
  Horný Šariš - Bardejov -
  9,75 €
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Väzba
  skladaná mapa
  Jazyk
  slovenský
  Vydavateľstvo
  CBS
  Rozmer
  120×217 mm
  ISBN
  9788081441707
  Vekové odporúčanie
  +7
  Hmotnosť
  56 g
  Rok vydania
  2018
  Naše katalógové číslo
  348139

  Recenzie

  Ako sa vám páčila kniha?

  Kúpte spolu
  Stredné Považie -
  Horný Šariš - Bardejov -
  9,75 €

  „Na svete neexistujú nezaujímavé témy, iba ľudia, ktorí sa o ne nezaujímajú.“

  G.K. Chesterton