Knihy
E-knihy

Psychológia

Osveta, 2007
Vydavateľstvo
Osveta, 2007

Vysokoškolská učebnica odborne približuje široké spektrum psychických, osobnostných a psychosociálnych mechanizmov, ktoré sa diferencovane prežívajú a prejavujú na správaní v zdraví i chorobe...

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Vysokoškolská učebnica odborne približuje široké spektrum psychických, osobnostných a psychosociálnych mechanizmov, ktoré sa diferencovane prežívajú a prejavujú na správaní v zdraví i chorobe.

Autori selektívne prezentujú aktuálne poznatky zo základných aj aplikovaných disciplín (všeobecná disciplína, vývinová psychológia, psychológia osobnosti, sociálna psychológia, klinická psychológia, psychologický výskum v zdravotníctve), ktoré zdravotnícky personál pre svoju prácu najviac potrebuje.

Koncepcia jednotlivých kapitol vychádza zo zámeru priblížiť nielen teoretické východiská každej z uvedených disciplín, ale ich aj aplikovať do zdravotníctva.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Psychológia - Marcela Verešová a kolektív
Biofyzika, biochémia a rádiológia - Vít Šajter a kol.
15,63 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
260
Hmotnosť
330 g
Rok vydania
2007
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Osveta
Rozmer
170×240 mm
ISBN
8080632391
Naše katalógové číslo
33821

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

29 hodnotení

23
5
0
1
0

Dida
5.3.2013
Super
Súhlasím, že pre ošetrovateľov mohli byť zaradené aj iné témy. No kniha mi umožnila naštudovať všetko potrebné. Mám pocit, že skôr ide o základné oblasti psychológie, čo sa podarilo autorom rozpracovať dobre. Napriek tomu, by bolo super, ak by autori pripravili aj niečo z oblasti psychológie zdravia, choroby a pod. Bolo by to super čítanie :)
Čítaj viac
Zuzana
5.9.2009
Učebnica psychológie v kocke
Študujem sociálnu prácu a poznatky uvedené v tejto učebnici mi postačovali na skúšky zo psychologických predmetov. Nekupujte veľa kníh, tu nájdete v skratke všetko zo všeobecnej, vývinovej, sociálnej psychológie. Je tam aj klinická. Dobre sa z nej učí.
Čítaj viac
Petra
18.9.2008
Splnila očakávanie
Odporúčam všetkým, ktorí sa potrebujú rýchlo zorientovať v psychológii, teda v tých oblastiach, ktoré sa prednášajú bežne na VŠ. Mohla byť zaradená aj časť venovaná psychológii zdravia a nemoci.
Čítaj viac
jana
18.9.2008
Pozdáva sa a odporúčam
Mne sa kniha - učebnica pozdáva, je prehľadná, dobre sa mi z nej učilo. Splnila cieľ - priblížiť prehľad niektorých psychologických disciplín. Ja som ju ocenila pri príprave na skúšky. Ja ju odporúčam naozaj ako prehľadnú učebnicu.
Čítaj viac
Maja
21.5.2007
Psychológia pre fakulty ošetrovateľstva????!!!!!
Kolektív autorov tu síce spracoval základy z niektorých disciplín ako je všeov.ps., klinická psychológia a pod. , no pre študenta ošetrovateľstva je tu veľa nepochopiteľných vecí vzhľadom k tomu, že výuka psychológie v odbore ošetrovateľstva je dosť odfláknutá (vyčujúci z katedry psychológie si zrejme myslia, že študenta oše. môžu odpinknúť trápnymi prednáškami spravidla predčasne ukončenými pre ich veľké vyťaženie na katedre psych.)....tak isto nechápem ako je možné, že sa tu autori nezaoberajú bližšie potrebami človeka (spomenuli ich v niektorých prípadoch)....keď pre ošetrovateľstvo sú potreby alfou omegou....napr. zmenená hierarchia potrieb v chorobe, počas umierania....v jednotlivých štádiách ľudského vývinu.....
Je zrejmé, že táto publikácia vychádza len minimálne z potrieb ošetrovateľstva a potrieb študentov orientovať sa v psychológii nemoci, zdravia, umierania. Z celej publikácie mám dojem, akoby autori pozbierali staršie texty z rôznych prác a vydali to ... hlavne aby bolo...a je na svete Psychológia pre fakulty ošetrovateľstva (škoda peňazí).....
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Psychológia - Marcela Verešová a kolektív
Biofyzika, biochémia a rádiológia - Vít Šajter a kol.
15,63 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev