Posledný džentlmen - Michaela Zamari
Posledný džentlmen
12,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Posledný džentlmen

Michaela Zamari

Michaela Zamari je mladá autorka, ktorá na knižný trh vstúpila na jeseň v roku 2017 s dynamickým príbehom Šéf môjho šéfa. V lete 2018 vydala jeho pokračovanie s názvom Šéfom môjmu šéfovi a na jeseň si vydala novinku - príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami - Posledný džentlmen. V marci 2019...

5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Michaela Zamari, 2018

Ďalšie formáty

E-kniha
7,29 €

Aké je to vydať svoju prvú knihu na knižnom trhu, kde vás nikto nepozná, a zamotať sa pri tom s kolegom v práci, kde vás poznajú všetci? Jennifer vie o tom svoje. Pred oslavou jej dvadsiatych šiestych narodenín v nej naplno prepukne...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

12,90 €

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Aké je to vydať svoju prvú knihu na knižnom trhu, kde vás nikto nepozná, a zamotať sa pri tom s kolegom v práci, kde vás poznajú všetci?
Jennifer vie o tom svoje. Pred oslavou jej dvadsiatych šiestych narodenín v nej naplno prepukne vášeň pre písanie a snaží sa dostať svoj debut na pulty kníhkupectiev za každú cenu. Nemá však ani poňatia, čo ju to bude stáť.
Počas tejto životnej etapy sa jej cesta pretne so starším kolegom, s ktorým na prvý pohľad nemá nič spoločné. Sú ako oheň a voda. Majú protichodné názory, odlišné záujmy a iné priority. Napriek tomu nedokážu prejsť okolo seba bez povšimnutia.
Začnú sa nezáväzne stretávať. Veď, čo sa môže stať?
Jareda to však jednostaj ťahá domov, preč z hlavného mesta, kde sa Jennifer cíti ako ryba vo vode. Má vôbec ich vzťah šancu stať sa niečím viac? Alebo sa už dávno stal?
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
12,90 €

Posielame do štyroch dní

E-knihy a audioknihy

PDF
EPUB
MOBI
7,29 €

Okamžite na stiahnutie

Ďalšie
Kúpte spolu
Posledný džentlmen - Michaela Zamari
Šéfom môjmu šéfovi - Michaela Zamari
25,22 €

Recenzie, kritiky

„V knižnej i mediálnej oblasti sa pohybujem už dlhšie, videla som typy autorov i rukopisy najrôznejšej úrovne. Hoci si to na Slovensku myslia viacerí, písať knihy nemôže hocikto, resp. dobré knihy. Už rukopis prvého románu Mišky Zamari ma oslovil na prvý kuk. Vôbec nepôsobil ako prvotina! Táto jej tretia kniha je očarujúca a podčiarkuje, aký má Miška vyzretý a čistý štýl, aj že presne vie, čo chce. Text má v sebe silný, hutný príbeh, vyvoláva milión emócií, autorka píše pútavo, inteligentne, aktuálne, krásne stupňuje napätie, dialógy sú rafinované, vtipné a každá postava v jej knihách má veľmi jasné kontúry. Toto dievča sa narodilo pre písanie. Bonusom je Miškina otvorenosť, ktorá miestami až vyráža dych, vysoká profesionalita a pokora – javy v súčasnosti nesmierne vzácne.“
Jana Benková (novinárka a autorka kníh)

„Hlavná hrdinka Jennifer si ma okamžite získala tým, že mi dovolila nahliadnuť do najintímnejších zákutí svojho života. Autorka dokonale vystihla triezve myšlienkové pochody a problémy, ktorými sa zaoberá azda každá žena. Okrem iného sa rozhodla podstúpiť odvážny krok, v ktorom odkrýva pozadie vydavateľského sveta na Slovensku. Najviac vo mne rezonuje neskrývaný odkaz priebojnosti hlavnej hrdinky, ktorá sa aj napriek mnohým úderom pod pás nevzdáva a bojuje o svoj sen vydať svoj debut. Knihe nechýbala ani erotická iskra, ktorá moderný dej obohatila. Príbeh vo mne zanechal myšlienku, že náhody neexistujú a že niektorí ľudia prichádzajú do nášho života ako požehnanie, iní ako lekcia.“
Monika Wurm (autorka kníh)

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
360
Hmotnosť
446 g
Rok vydania
2018
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Michaela Zamari
Rozmer
148×225 mm
ISBN
9788057001973
Naše katalógové číslo
326781

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

49 hodnotení

30
4
4
5
6

Najužitočnejšie recenzie

17

Knižná blogerka, Humbook fest 2018, 2019 ambasádorka a milovníčka nových svetov. Od roku 2019 aj vedúca literárnej sekcie SlavConu.

Jana Paveleková
5
30.10.2018
Posledného džentlmena by som vedela rozdeliť na dve časti. Milostný život Jennifer a jej snahu vydať knihu. Obe tieto časti sa navzájom dopĺňali, ale boli by zaujímavé aj ako osobitné príbehy. Autorka sa dotkla problematiky vydania knihy a s čím všetkým sa debutujúci autor môže stretnúť. Ako už niektoré reakcie prezrádzajú, príbeh bol inšpirovaný skutočnými udalosťami. Preto v mnohých prípadoch som nebola prekvapená, ale miestami som doslova zostala šokovaná. Páčilo sa mi, ako Zamari venovala Jenny trpezlivosť, odhodlanosť a cieľavedomosť. Tieto vlastnosti veľmi ovplyvnili to, kam sa kniha uberala a aký koniec na čitateľa čakal. Myslím si, že táto kniha by bola zaujímavá pre každého, kto chce alebo v ďalekej budúcnosti plánuje vydať knihu na našom trhu. Mohla by byť pre neho istým návodom ako na to a prípravou pred komplikáciami, ktoré ho čakajú.
Čítaj viac
Monika
1
28.9.2018
Teda, prvá kniha od M.Zamari bola super, pokračovanie horsie...ale toto??? Absolútne bez obsahu, bez deja, bez iskry, len dristy a vytáčalo má v každom dialógu slovíčko “Hm” asi 100x...teda milá autorka, bez urážky, klobúk dole čím ste si prešla pri vydaní prvej knihy..ale po prečítaní tohto si teda od Vás už nekupim fakt nic...
Čítaj viac
ZuzanaM
predvčerom
Slabá kniha
Veľmi zlá kniha, nudné a zdĺhavé opisy a moralistické uvažovania hlavnej postavy/autorky, anglické mená vyznievajú v kontexte deja a prostredia smiešne, zápletka nulová, výpovedná hodnota žiadna. A názov "džentlmen", ktorého džentlmenstvo spočívalo iba v poznaní etikety a nie je v skutočnom vážení si žien a považovaní sa rovnocenné je iritujúce. Od tejto autorky som prečítala viac kníh, ale toto bol jednoznačne krok vedľa. Čítaj viac
Majka Benciová
pred štyrmi dňami
Sklamanie
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Autorka výborne píše, ale táto kniha bola ako odtrhnutá z jej tvorby. Štýl písania výborný, ale dej vleklý ukončenie nijaké. V podstate o ničom. Stretli sa, niečo spolu mali,aj nemali aj ju povzbudil ,aj nepovzbudil a potom sa vyparil aspoň že mala úspech pri písaní. Čítaj viac
7

Som mamina na materskej ktora miluje čítanie kníh. Uprednostňujem romany alebo young adult.

Slávka Beňáková
14.10.2020
Tak toto je kniha od Michaely Zamari, ktorá je inšpirovaná skutočnými udalosťami. Ja som na ňu bola hlavne zvedavá po prečítaní knihy Zákulisie samovydávania, nakoľko sa tam často spomína. Musím sa priznať, že mňa až tak neohúrila ako ostatné knihy tejto autorky. Hlavne mi tam chýbalo to také čo ma ženie vpred a núti ma knihu nepustiť z ruky. Romanticka línia bola dosť nudná (asi preto, že je to podľa skutočnosti ????). Naopak opis procesu vydávania knihy bol zaujímavý a pasaže o cestovaní by som vítala viac rozvynutejšie ????. Aj napriek tomu som rada, že som si knihu prečítala a teším sa už na ďalšiu tvorbu od Mišky. Čítaj viac
13
7.10.2020
Posledný džentlmen
Mám prečítaných viac kníh autorky a všetky sa mi zatiaľ páčili.
Ale toto? Podľa mňa takmer zbytočná kniha. Príbeh žiaden, kopec zbytočných opisov. Jennifer ešte celkom fajn, zakomplexovaný Jared mi liezol na nervy od začiatku do konca, od džentlmena mal ďaleko, romantika zamenená za sex.
Jediné pozitívum bolo nahliadnutie do vydávania kníh.
Čítaj viac
8

Na instagrame ma nájdete ako @somcitatel ❤️ Som študentkou gymnázia, ktorú baví o knihách písať, hovoriť o nich, fotiť ich a v neposlednom rade, čítať ich.

Ema Hudáková
2.10.2020
Pri tejto knihe mi sama autorka povedala, že ju čitatelia buď milujú alebo nenávidia. Pustila som sa do nej s veľkým odhodlaním, pretože som bola zvedavá, do ktorej kategórie sa zaradím.
A viete, aký výrok sa mi k tejto knihe hodí? Not great, not terrible...
Na knihe ma zaujala anotácia, ktorá sľubovala zaujímavú ľúbostnú zápletku. Taktiež ma zaujímalo pozadie vydania knihy, čím si ma Miška hneď získala, keďže ja do sveta kníh (od ich písania až po recenzovanie) nazerám vždy s veľkým nadšením. Začiatok vzťahu Jennifer a Jareda na mňa pôsobil ako blesk z jasného neba. Prišiel rýchlo a nečakane, takže som sa nestihla ani poriadne začítať. Toto mi trošku prekážalo, pretože k hlavnej hrdinke som ešte nemala vybudovaný žiadny vzťah a už som s ňou mala prežívať emócie spojené s príchodom Jareda do jej života. Jennifer sa nejako vo veľkom venovať nebudem, pretože bola fajn. Nebola tým typom postavy, ktorú chcete zabiť, ale nebola ani tou, ktorú milujete.
Jared, naopak, bol veľmi špecifická postava. Od začiatku bol tajomný, ale takým čudný spôsobom, akoby niečo skrýval. Neviem, či to bol Miškin zámer, aby tak pôsobil po celý čas, ale mne prekážalo, že som sa o ňom skoro nič nedozvedela. Pripadalo mi, že sám nevie, čo chce a veľmi ma to štvalo. Nevedela som si ani len predstaviť, ako situáciu vníma on. Tie, ktoré majú rady príbehy, kde sa muž kvôli žene zmení o 360°, toto pre vás nebude. Miška na Jaredovi krásne ukázala, že zázraky sa nedejú a ľudia sa málokedy menia. Tu sa dostávame k tomu, že príbeh bol inšpirovaný skutočnými udalosťami. Poviem vám, že to z neho aj bolo cítiť a o to viac som si Mišku začala vážiť, pretože vyšla s kožou na trh. V knihe opisovala skutočných ľudí z jej života a nedávala si servítku pred ústa. Ľudí zachytila takých, akí naozaj boli a nikoho neprikrášlila ani neočiernila. Musím však vyzdvihnúť dejovú líniu, kde sa riešilo vydanie knihy. Miška tam krásne ukázala, ako to na slovenskej vydavateľskej scéne funguje a ako sa autor musí nadrieť, ak chce svoje dielo dostať do kníhkupectiev. Tieto kapitoly ma veľmi bavili a veľa som sa z nich dozvedela.Kniha pre mňa nebola sklamaním, ale ani ma nejako nenadchla. Páčilo sa mi, že v nej bol zachytený skutočný príbeh a úplne som chápala Miškinu potrebu vyrozprávať ho.
Nie je to typická romantická kniha, pretože si skutočne musí hľadať svojich čitateľov, ale určite nie je na zahodenie.
Čítaj viac
5

Knihomoľka pre ktorú je každá kniha dar. Čítanie a vôňa kníh je moja úchylka od detstva

Jaroslava Ružičková
29.8.2020
Skutočný príbeh
Miška pri tejto knihe použila svoju kapitolu zo života.
Príbeh Jennifer, ženy ktorá si prešla horskou dráhou no stále mala nádej a išla si za svojím snom. Po ceste životom sa v ňom objavia ľudia, ktorý jej v živote dali nielen príučku ale aj pomocnú ruku, lásku a vieru v samu seba. Takto opísala príbeh v ktorom nám ukazuje odhodlanie nezhasnut svoj sen ale zmeniť ho na skutočnosť. Pre mna opäť kniha, ktorú sa oplatí mat vo svojej knižnici.
Čítaj viac
Adelka Izáková
29.8.2020
Oporučam všetkým
Moja prvá kniha od Misky Zamari. TOPKA. Hlavne postavy realistické vykreslene. Hned som si ich zamilovala. Jennifer na svoj vek bola správne zvedava a uprimna. Bola tam zaujimava zápletka aj romantika co ja zboznujem. Hlavne to silne posolstvo. Mna zaujalo aj všetko o hladom vydania knih a všetko okolo stym spojené. Vrelo odporúčam. Štil pisania autorky mi vyhovuje. Určite siahnem aj po inych knihach od Misky. Čítaj viac
7
7.7.2020
Recenzia
Skvelá kniha, od úžasnej autorky, ale musím uznať, že asi nie jej najlepšia. Prečítala som všerky jej knihy a myslím si, že od tejto knihy sú asi všetky jej len a len lepšie. Kniha ma zaujala, to áno, musím uznať. Hlavne druhá polovica, kde som už bola zvedavá na záver, ale veľakrát sa stalo, že som ju musela odložiť. (Mala som chuť prefackať hlavných hrdinov) asi preto sú tam len 4 hviezdičky v hodnotení. Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Posledný džentlmen - Michaela Zamari
Šéfom môjmu šéfovi - Michaela Zamari
25,22 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“