Knihy
E-knihy

Moudrost vlků

Jak myslí, jak vnímají a pečují o sebe

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Mladá fronta, 2018

Miluj svoji rodinu, starej se o ni, nikdy se nevzdávej a nikdy si nepřestávej hrát – to jsou zásady vlků. Vlci se empaticky starají o staré a zraněné příslušníky smečky, láskyplně vychovávají své potomky a mají sch

Čítaj viac

9,89 €

Bežná cena Bežne 16,40 €

Ušetríte 40%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Miluj svoji rodinu, starej se o ni, nikdy se nevzdávej a nikdy si nepřestávej hrát – to jsou zásady vlků. Vlci se empaticky starají o staré a zraněné příslušníky smečky, láskyplně vychovávají své potomky a mají schopnost při hře na všechno zapomenout. Přemýšlejí, sní, spřádají plány, inteligentně spolu komunikují – a jsou nám podobnější než jakákoli jiná živá bytost.

Elli H. Radingerová, nejrespektovanější německá odbornice na život vlků, vypráví napínavé příběhy, které dokládají vlčí smysl pro hodnoty, jako jsou smysl pro rodinu, důvěru, trpělivost, pozornost, zpracování neúspěchů nebo smrti.
Autorka nám představuje zásadní a mnohdy dosud neznámé poznatky o životě vlků a ukazuje: vlci by byli lepšími lidmi, než jsme my…
Čítaj viac
Kúpte spolu
Moudrost vlků - Elli H. Radinger
Dve mince nádeje - Jana Pronská
18,39 €
Ušetríte 9,91 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,6 / 5

12 hodnotení

8
2
1
0
0

Peter Kralovič
27.5.2019
Človek pri čítaní tejto knihy nemôže uveriť, že ešte pomerne nedávno sa o vlkoch hovorilo ako o krvilačných beštiách, ktoré treba hubiť ako škodnú. Veda pozorujúca život zvierat ide veľmi rýchlo dopredu a môžeme vďačiť najmä odboru kognitívna etológia, ktorý sa zaoberá učením, pamäťou, myšlienkami, vnemami a emóciami zvierat, a vďaka ktorému ľudia stále menej ignorujú skutočnosť, že aj zvieratá sú cítiace bytosti. V knihe so skvelou záverečnou agitkou je krásne a dojemne popisované správanie sa vlčích rodín, aj keď popis lovu nie je taký veselý... „Príroda nie je kreslený film, aj keď by sme ju tak chceli vnímať. Smrť je vždy krvavá a strašná. Podľa mňa je však oveľa krutejší masový chov zvierat a ich transport.“ (autorka)
Čítaj viac
MariOn
25.5.2019
Vynikajúca kniha
Vynikajúca kniha o múdrosti vlkov. Tieto nádherné zvieratá sú nám najviac podobné a pritom tak rozdielne. Rozdielnosť tkvie azda len v tom, ako veľmi sme sa prírode, prítomnému okamihu a samým sebe vzdialili. Zo slov autorky cítiť autenticitu jej prežitkov s vlkmi z každej strany, z celej knihy. Pre mňa bola krásnym vhľadom do života vlkov a odporúčam ju ďalej :)
Čítaj viac
Peter
1.3.2019
Zaujímavé a zároveň príjemné čítanie o vlkoch, ktoré vychádza z reálnych pozorovaní. Úplne iný pohľad na jednu z veľkých šeliem, ktorá je v niektorých kruhoch tak zatracovaná.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Moudrost vlků - Elli H. Radinger
Dve mince nádeje - Jana Pronská
18,39 €
Ušetríte 9,91 €

„Praví spisovatelia sú ľudstvu hryzením svedomia.“

L. Feuerbach