Knihy
E-knihy

Kamenní strážcovia II

Príbehy a osudy zrúcanín slovenských hradov

Vydavateľstvo
Slovenský skauting, 2006
2. diel série
Kamenní strážcovia

Autor opisuje pohnuté osudy 20 hradov východného a časti stredného Slovenska...

Čítaj viac

12,78 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Autor opisuje pohnuté osudy 20 hradov východného a časti stredného Slovenska. Medzi hradmi v nájdete napríklad takých známych kamenných strážcov nášho územia ako Divín, Hajnáčku, Brekov, Muráň, Nový hrad, Plaveč, Soľnohrad, Šomošku či Vígľaš.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
229
Hmotnosť
570 g
Rok vydania
2006
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovenský skauting
Rozmer
155×215 mm
ISBN
8089136559
Naše katalógové číslo
31580

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,9 / 5

28 hodnotení

32
3
1
0
0

Ronald Koch
8.8.2012
Kvalitná kniha
Veľmi zaujímavá kniha o hradoch na východnom Slovensku. Za plus pokladám rôzne legendy a nákresy, menšie negatívum je, že dalo sa tam toho dať aj viac. Síce z nespomenutých hradov veľa neostalo, ale stačilo by ich aspoň spomenúť, poprípade pridať dobový nákres, ak sa zachoval. Len v okolí Prešova a Košíc + okolo spojnice tých dvoch miest by som ich vedel vymenovať 10.
Celkovo hodnotím kladne, je to výborná inšpirácia na letné výlety. Už ostáva len preskúmať osobne všetkých spomenutých 20 hradov :)
Čítaj viac
Lucia Findrová
15.4.2012
Názor čitateľa
Absolútne úžasná kniha!!! Kúpila som si 2-ku ako prvú, lebo hrady stredného a východného Slovenska sú mi srdcu bližšie, ale idem si objednať aj Kamenných strážcov I. Zaručujem, že po prečítaní knižky si začnete chystať plán trasy, ako navštíviť v dohľadnej dobe čo najviac hradov :)
Čítaj viac
Miro Blaho
25.2.2007
Druhý diel sprievodcu
po hradoch Slovenska je podobne výborne spracovaná téma. Veľmi vhodná ako súčasť batohu návštevníka hradu.. Mohli by byť uvedené aj spôsoby prístupu k hradom, ale keďže dnes nie je problém nájsť si informácie aj na nete, nevadí.
Žiaľ, ako v prvej časti sú uvádzané spisovné síce, ale znepresňujúce priezviská .. poväčšine známe v maďarsky písanej podobe.. Bolo by možno vhodnejšie aspoň v zátvorke aj keby iba raz uviesť aj také.
Na str. 29 je nesprávne uvedené v popise.. bašta č. 4 nie je "juhozápadná" ale severozápadná.. Okrem toho som si všimol nesprávne strechu vpravo od vstupnej brány. Na leteckom snímku str.27 je vidno murovaný štít, tvaru A, teda predná strana strechy nemohla byť skosená dozadu.. Naopak zase sa mi zdá správne nakreslená dvojica bášt č.5, inak v pôdoryse hradu je zakresľovaná iba jedna ! Ale sú ozaj dve.. bol som totiž na tej druhej osobne :-)
Celkovo obidva diely Vrelo ODPORUČAM !!
Čítaj viac
klaťo
4.1.2007
gratulujem
Táto kniha si udržala vysoky štandart ktory tu zanechala jednotka. nehovoriac o tom že sa tu objavili hrady ktoré sú už alebo lepšie povedané nie su. preto som prekvapeny napr. hradom hajnačka to bolo majstrovské dielo. ešte raz gratulujem a ako som už raz poznamenal dalsie pokračovanie ... no dá sa stale o čom pisat. Miroslav Slámka a kol. skladam klobuk nad vašim vykonom.
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“