Knihy
E-knihy

Zachráňte Amelie

i527.net, 2018
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Akcia
6-7 hodín čítania
Vydavateľstvo
i527.net, 2018

JEDEN LIST, JEDNA PROSBA… Rachel Kramerová dostane počas pobytu v Nemecku záhadný list s prosbou od dávnej priateľky. Kristine, manželka dôstojníka SS Gerhardta Schlicka, si uvedomuje meniacu sa situáciu v spoločnosti a obáva sa...

Čítaj viac

6,45 €

Bežná cena Bežne 12,90 €

Zľava 50%
platí do 16. 12. 2018

Okamžite na stiahnutie

Aj e-knihy môžete darovať

Odporúčané tituly a kolekcie

6,45 €

Viac o e-knihe

JEDEN LIST, JEDNA PROSBA…
Rachel Kramerová dostane počas pobytu v Nemecku záhadný list s prosbou od dávnej priateľky. Kristine, manželka dôstojníka SS Gerhardta Schlicka, si uvedomuje meniacu sa situáciu v spoločnosti a obáva sa, že manžel považuje ich dcérku Amelie, ktorá je od narodenia hluchá, za škvrnu na svojom árijskom rodokmeni.

… ODHALÍ TEMNÚ PRAVDU…
Rachel, ktorej Schlick kedysi dvoril, vie, že je nebezpečný rovnako ako hákové kríže, ktoré visia na berlínskych budovách ako čierne pavúky. Má podozrenie, že jej otec, popredný odborník v eugenike, vie o Hitlerových plánoch s ľuďmi, ako je Amelie, ktorých režim považuje za nehodných života. Keď sa odváži preskúmať jeho tajné dokumenty, odhalí aj šokujúce tajomstvá o vlastnej minulosti a rodine, ktorú nikdy nepoznala.

… KTORÚ SA ROZHODNÚ VYNIESŤ NA SVETLO ZA KAŽDÚ CENU.
Rachel, ktorú si SS vezme na mušku, sa obráti o pomoc k Jasonovi Youngovi, ambicióznemu americkému novinárovi a pochybnému spojencovi, ktorý jej a Amelie pomôže utiecť z mesta vďaka kontaktom v odboji. Všetci traja sa ukryjú v bavorskom mestečku Oberammergau, známom svojimi pašiovými hrami, kde Jason a Rachel riskujú životy – a pozývajú k tomu aj iných –, aby zachránili neznámych ľudí, ktorých si tak veľmi obľúbili.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Zachráňte Amelie - Cathy Gohlke
Zmiznutie Felicie - Jorn Lier Horst
14,35 €
Ušetríte 11,50 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
408
Vydavateľstvo
i527.net
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
315163
Rok vydania
2018

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

5,0 / 5

22 hodnotení

22
0
0
0
0

Majkak
26.10.2018
Výborná
Pútavá od začiatku až do konca. Vlastne koniec bol príliš náhly, útek by bol na samostatnú knihu a čo bolo ďalej s hlavnými postavami? Mám rada, keď sú postavy perfektne zvládnuté, so všetkými svojími nedostatkami i prednosťami, presne tak ako v tejto knihe. Potom si ich obľúbim všetky a neprekáža mi, keď autorka chvíľami venuje viac priestoru vedľajším postavám, pretože som zvedavá aj na ich príbeh. Bravúrne vykreslené rodinné i ľudské vzťahy, zverstvá 2. svetovej vojny, atmosféra v Nemecku, dedinské prostredie...Autentická kniha. A to ako sa nakoniec všetko vyvŕbi a každý dostane to, čo si zaslúži, poskytuje čitateľovi priam rozprávkové zadosťučinenie. Rozhodne odporúčam.
Čítaj viac
Agáta
8.9.2018
Úžasná
Kniha bola od samého začiatku napinava a zaujímavá. Koniec ma rozplakal.Knihy s tematikou druhej svetovej vojny vás vtiahnu neskutočne do deja. Perfektná! Odporúčam každému, aj tomu, kto nemá rád tuto tematiku, resp. kto má slabší žalúdok na fakty ohľadom koncentračných táborov, pretože tieto praktiky tam boli spomenuté okrajovo. Jednalo sa predovšetkým o záchranu jedného malého dievcatka. Takže vážne odporúčam.
Čítaj viac
Tereza Slašťanová
Tereza Slašťanová
6.9.2018
Neskutočná kniha
Zachráňte Amelie je síce kniha, ktorá opisuje častú tému druhej svetovej vojny, no aj tak si myslím, že je jedinečná. Autorka dokázala úžasne zachytiť atmosféru vtedajšieho Nemecka a blížiacej sa vojny, všetko to napätie a strach, ktorým boli obyvatelia Nemecka vystavení. Navyše rozpráva príbeh očami všetkých možných ľudí- dcéry vysokopostaveného doktora spoluprcujúceho z Hitlerom, malého dievčatka prenasledovaného len za jej fyzické nedokonalosti, obyčajnej ženy žijúcej v malom mestečku, ktorá nemôže mať deti, amerického novinára aktívneho v odboji, či dokonca vysokopostaveného dôstojníka SS. Cez ich osudy podáva srdcervúci príbeh o odvahe, láske a nádeji, plný krásnych myšlienok, ktoré čitateľa donútia zamyslieť sa.
Autorkin štýl je navyše jednoducho skvelý, vďka nemu sa príbeh číta ľahko a rýchlo, núti čitateľa obracať jednu stránku za druhou. Rozsahovo je to celkom dlhá kniha, no stále sa v nej niečo dialo, zakaždým prichádzali nové odhalenia alebo zvraty.
Veľmi ma prekvapilo, no zároveň potešilo, keď som zistila že mnohé postavy alebo udalosti sú inšpirované skutočnými ľuďmi a ich príbehmi. Knihe to pridalo na uveriteľnosti a mala som možnosť sa dozvedieť veľa nových vecí, ktoré vás v škole na dejepise nenaučia.
Knihu rozhodne odporúčam :)
Čítaj viac
Drominicka
1.9.2018
Krásny kniha
Kniha ma pohltila hneď od prvej strany a aj napriek tomu, že ma viac ako 400 strán, tak som nepostrehla žiadne nudné a hluché miesto. Osudy Amelie, Rachel aj ostatných postáv vás chytia za srdce a stále dúfate, že sa všetko vyrieši a všetko dobre dopadne. Boli chvíle, keď som knihu čítala so zatajeným dychom, pretože som sa bála, čo sa stane. To bol dôvod, prečo som strany prevracala jednu za druhou a dychtivo som chcela poznať pokračovanie. Ku koncu som už knihu nevedela odložiť a aj napriek únave som čítala do neskorej noci. Keďže ide veľmi dobre napísaný román, vrelo ho odporúčam všetkým ženám. Hoci v knihe nájdete veľa nechutných vecí z druhej svetovej vojny (výskum eugeniky, nedobrovoľné sterilizácie žien či pokusy,...) stále táto kniha patrí k tým krajším. Je plná nádeje, odhodlania, viery a lásky. Mne sa veľmi páčila a som rada, že ma neodradilo veľa strán. Práve naopak, príbeh sa čítal sám, autorkin štýl písania mi vyhovoval, takisto aj krátke kapitoly.
Čítaj viac
Miroslava Molnárová
Miroslava Molnárová
17.8.2018
Skvelé
Zachráňte Amelie (Saving Amelie) Cathy Gohlke, i527.net, 2018, preklad: Monika Urbanová
Nedokážem slovami opísať, ako skvele je táto kniha napísaná. Cathy Gohlkeová prešla neuveriteľnou cestou výskumu, precestovala Európu, navštívila i nemecké mestečko Oberammergau, kde situovala väčšinu dejových línií, aby nám sprostredkovala tento hlboko poučný príbeh o „drahej milosti“, o ľuďoch, ktorí drahú milosť v sebe chcú mať a učia sa jej a tých ostatných, ktorí spadli do temnoty prísľubov Hitlera o „očiste“ nemeckého národa. Všetky konania postáv, dialógy a celkovo ich charaktery vystihla autorka na jednotku s hviezdičkou. Príbehu sa naozaj nedá nič vytknúť. Veľmi pútavé čítanie. A navyše, nechýba tu ani jemná romantika.
Čítaj viac
Miroslava Molnárová
Miroslava Molnárová
17.8.2018
Neuveriteľne autenticky napísaný príbeh
Nedokážem slovami opísať, ako skvele je táto kniha napísaná. Cathy Gohlkeová prešla neuveriteľnou cestou výskumu, precestovala Európu, navštívila i nemecké mestečko Oberammergau, kde situovala väčšinu dejových línií, aby nám sprostredkovala tento hlboko poučný príbeh o „drahej milosti“, o ľuďoch, ktorí drahú milosť v sebe chcú mať a učia sa jej a tých ostatných, ktorí spadli do temnoty prísľubov Hitlera o „očiste“ nemeckého národa. Všetky konania postáv, dialógy a celkovo ich charaktery vystihla autorka na jednotku s hviezdičkou. Príbehu sa naozaj nedá nič vytknúť. Veľmi pútavé čítanie. A navyše, nechýba tu ani jemná romantika.
Čítaj viac
Monika K.
Monika K.
15.8.2018
Strhujúco krásny, dojemný príbeh...
Dielo Zachráňte Amelie sa pre mňa stalo strhujúco krásnym, dojemným príbehom, ktorý si našiel v mojom srdci osobité miesto. Žasnem nad jeho prepracovanou dejovou líniou, ktorú spisovateľka čitateľovi podala excelentným spôsobom. Nad každou jednou postavou, ktorá sa v príbehu vyskytla, nad ich konverzáciami, činmi, strastiplnými cestami za šťastím. Žasnem aj nad samotnou autorkou a jej obrovským darom od Boha prinášať svetu takéto pútavé a dušu obohacujúce príbehy, ktoré v nás prebudia svedomie a donútia zamyslieť sa nad tým, čo sa vo svete deje a položiť si otázku, aký postoj voči tomu zachovávame. Zachráňte Amelie je jednoducho dielom, ktoré si budete chcieť prečítať a s nadšením ho odporúčať ďalej...
Čítaj viac
JanaM
8.8.2018
Výborná kniha. Vďaka príbehu človek omnoho silnejšie precíti zverstvá eugeniky a manipulácie s ľuďským genofondom. Veľmi dôležitá kniha na to, aby sme pochopili, že tieto zverstvá vojnou neskončili, ba naopak, rozšírili sa ďalej. Žiadne konšpiračné teórie, ale kruté fakty.
Snáď pochopíme, čo nám kniha chcela povedať a obrátime sa chrbtom voči pokračovaniu fašiszmu dnešného sveta - antikoncepcii, potratom, eutanázii, strate hodnôt v podobe prirodzenej rodiny (mama+ otec + s láskou prijaté deti), pokory a Boha.
Čítaj viac
Ester
2.8.2018
Krásny, silný a napínavý príbeh
Zachráňte Amelie je krásny, silný a napínavý príbeh. Je o ľuďoch, ktorí chceli žiť svoj život, ale nemohli. O ľuďoch, ktorí boli ochotní riskovať vlastný život, aby pomohli ostatným. O ľuďoch, ktorí hľadajú vieru, ktorú považovali len za niečo, čo majú slabosi. A nie, tento príbeh nie je o romantike, ale o boji o záchranu života (fyzického aj toho duchovného). Oplatí sa prečítať aj autorkinu „poznámku pre čitateľov“ na konci knihy.
Čítaj viac
Peter
21.7.2018
Nádej uprostred beznádeje, hrdinstvo uprostred krutosti a zrady
Zachráňte Amelie je neuveriteľne dojímavý príbeh uprostred desivého obdobia histórie. Zverstvá 2. svetovej vojny, strach z toho, čo sa dialo vo vlastnom dome i za najbližších, bez možnosti komukoľvek úplne dôverovať …

A predsa uprostred zla bolo dobro. Ľudia ochotní riskovať v mene toho, čo je správne. To boli hrdinovia, skutoční hrdinovia vojny a tohto príbehu.

Autorka cez delikátne spracovanie udalostí, ľahko obľúbiteľné postavy a neustála hrozbu objavenia urobila z románu Zachráňte Amelie knihu, ktorú som nedokázal len tak ľahko pustiť z rúk. Historické reálie, do ktorých je príbeh zasadený, ukazujú momenty, o ktorých sa často nehovorí a ktoré som nepoznal. Genetická manipulácia s ľuďmi, eugenika, nemá svoje korene v nacistickom Nemecku, kde ju dotiahli do hrozivých rozmerov, ale úplne inde.

Zachráňte Amelie je kniha, ktorá zostane doma a čítanie, v ktorom nájdete nádej uprostred beznádeje a strachu.
Čítaj viac

Kúpte spolu
Zachráňte Amelie - Cathy Gohlke
Zmiznutie Felicie - Jorn Lier Horst
14,35 €
Ušetríte 11,50 €

„Kniha je často dôležitejšia než veľká bitka.“

Samuel Smiles