Vlastenci alebo zradcovia? - Sergio Tazzer
Vlastenci alebo zradcovia?
16,50 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Vlastenci alebo zradcovia?

Milan Rastislav Štefánik e la Legione ceco-slovacca

Kanimex, 2018
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Kanimex, 2018

Pri veľkých výročiach dejinných udalostí a osobností, v záplave krasorečnenia, neraz márne hľadáme povestnú slamku historickej pravdy. V prípade knihy Vlastenci alebo zradcovia nám znamenitý popularizátor histórie Sergio Tazzer podáva pomocnú ruku...

Čítaj viac

16,50 €

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Pri veľkých výročiach dejinných udalostí a osobností, v záplave krasorečnenia, neraz márne hľadáme povestnú slamku historickej pravdy.

V prípade knihy Vlastenci alebo zradcovia nám znamenitý popularizátor histórie Sergio Tazzer podáva pomocnú ruku k návratu do vojnovej doby, z ktorej sa vynorilo Česko-Slovensko ako záchrana slovenského národa.

Francúzsky občan Milan Rastislav Štefánik bol pilierom fantastickej predstavy o vlastnom národnom vojsku a štáte. Tá bola politikmi veľmocí považovaná za chiméru, ba priam za nezmysel. Autor sprevádza nášho národného hrdinu na jeho cestách po svete a podáva obraz ako sa z počiatočnej chiméry rodila nová štátna skutočnosť.

Tazzer sa na Štefánika a česko-slovenský zahraničný odboj díva talianskymi očami. To umožňuje čitateľovi spoznať vojnové, politické a kultúrne prostredie, v ktorom rodák z Košarísk dosiahol historický úspech. Práve Taliansko bolo prvou krajinou, ktorá uznala Česko-slovenskú národnú radu ako reprezentanta štátu, ktorý mal ešte len vzniknúť.
V zápase o vznik nového štátu a súčasne o zánik starého vystupuje vlastenectvo aj zrada. Čo nimi je a čo nie je? V podmienkach bojiska to pre česko-slovenských legionárov nebola dilema, ale otázka vlastného života a vlastnej smrti.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Vlastenci alebo zradcovia? - Sergio Tazzer
M.R. Štefánik v myšlienkach a obrazoch - Ján Fuska a kol.
31,00 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
272
Hmotnosť
375 g
Rok vydania
2018
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Kanimex
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9788097302009
Naše katalógové číslo
315114

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0
Čítaj viac
Kúpte spolu
Vlastenci alebo zradcovia? - Sergio Tazzer
M.R. Štefánik v myšlienkach a obrazoch - Ján Fuska a kol.
31,00 €

„Na kúrenie je najlepšie staré drevo, na pitie staré víno, na dôverné rozhovory starí priatelia a na čítanie starí autori.“

Francis Bacon