Knihy
E-knihy

HRON - sprievodca - vodná turistika

3. aktualizované vydanie + film na DVD + bonusy

Enigma, 2018
Vydavateľstvo
Enigma, 2018

Sprievodca obsahuje všetky potrebné informácie pre človeka na vode či v sprievodnom vozidle. Celý tok Hrona nájdete na 16 mapách s informačnými rovnako číslovanými stranami. Sprievodcu dopĺňaju plány dvoch miest...

Čítaj viac

10,01 €

Bežná cena Bežne 10,50 €

Ušetríte 5%

Posielame do 8 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

DVD HRON od prameňa po ústie
(pre inšpiráciu alebo spomienky)
FIlm zachytáva najkrajšie a vodácky najzaujímavejšie úseky najnavštevovanejšej slovenskej rieky.
Časti: Horný Hron, Stredný Hron, Dolný Hron: BONUS 1: návšteva Ostrihomu, BONUS 2: pokračovanie plavby po Dunaji do maďarského Visegrádu.

KNIHA
Sprievodca obsahuje všetky potrebné informácie pre človeka na vode či v sprievodnom vozidle. Celý tok Hrona nájdete na 16 mapách s informačnými rovnako číslovanými stranami. Sprievodcu dopĺňaju plány dvoch miest - Banskej Bystrice a Zvolena, tiež dve mapy chránených území - Burdy a okolia Banskej Štiavnice. Všeobecná časť sa venuje ochrane prírody, popisu a splavnosti Hrona, bezpečnosti plavby, potrebnému výstroju, plánovaniu splavov, možnostiam rybolovu na Hrone, ...

V 3. vydaní sme aktualizovali zoznam táborísk: pretože oficiálnych táborísk (majú správcu, aspoň minimálne vybavenie a väčšinou sú platené) je na Hrone len pár, uvádzame aj táboriská neoficiálne - tradičné, na ktorých sa vodáci tolerujú - ide o lúky bez vybavenia. Pre vašu informáciu uvádzame prístupnosť táboriska autom či autobusom, jeho kapacitu, vzdialenosť od najbližšieho pohostinstva a potravín.

Boli by sme radi, keby ste rady, ako správať pri stretnutí s medveďom, vlkom, hadmi, kliešťami, rastlinou boľševník, nemuseli vôbec využiť. No, ak sa čosi také, nedajbože, pritrafí, veríme, že pomôžu.

V mapách nájdete aj také detaily, ako je umiestnenie predajní potravín a pohostinstiev v obciach, benzínové čerpadlá, počet pilierov jednotlivých mostov, vhodné kotviská na doplnenie zásob, minerálne pramene, turistické chodníky s možnými cieľmi, prírodné, historické a kultúrne pozoruhodnosti. Samozrejme kilometráž, všetky hate, pereje, nebezpečné miesta, možné či obvyklé začiatky alebo ukončenia splavov, táboriská.

V textovo-obrazovej časti na úvod nájdete všeobecný popis daného úseku, v oranžovom ráme fotografie nebezpečných miest - hatí, prahov, mostov, perejí s podrobným popisom a odporúčaniami, ďalej popis obcí pri rieke a zaujímavostí v okolitej krajine s odporúčaniami, čo si pozrieť. Všetko doplnené farebnými inšpiratívnymi fotografiami, ktorých je 201 (!). Niektoré fotografie sú zhotovené z výšky našou kvadrukoptérou, čo zvyšuje ich informačnú hodnotu.
(Jedna fotografia často vypovie o objekte niekedy viac ako 50 slov.)
Čítaj viac
Kúpte spolu
HRON - sprievodca - vodná turistika - Vladimír Preložník, František Franko, Peter Juhás, Mario Urbanec
Rodinné klbko - Táňa Keleová-Vasilková
20,37 €
Ušetríte 3,03 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
104
Hmotnosť
240 g
Rok vydania
2018
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Enigma
Rozmer
150×220 mm
ISBN
9788081330476
Naše katalógové číslo
314788

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
HRON - sprievodca - vodná turistika - Vladimír Preložník, František Franko, Peter Juhás, Mario Urbanec
Rodinné klbko - Táňa Keleová-Vasilková
20,37 €
Ušetríte 3,03 €

„Schopný autor tvorí, neschopný poučuje.“

G. B. Shaw