DOLLER 12 (rosa) - Jan Emler
DOLLER 12 (rosa)
16,00 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Ďalšie formáty

16,00 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o produkte

DOLLER ist der Assistent auf dem Weg zu deinen Träumen.

Erfunden von zwei Gründern, Jirka Doležal und Honza Emler, die ihn während ihres Hochschulstudiums entworfen haben. Dank dem originellen System hilft er dir zur Selbstentwicklung und Selbstmotivation. Er ist nicht nur auf alltägliche Tätigkeiten ausgerichtet, sondern hauptsächlich auf langfristige Planung. Sein Vorteil besteht darin, dass er, obwohl er UNDATIERT ist, während des ganzen Jahres verwendbar ist. Du kannst somit deine Träume jederzeit im Laufe des Jahres erfüllen, ohne auf den 1.Januar zu warten. Falls du deine Zeit organisieren, deine Prioritäten klar machen und gleichzeitig deine Arbeit erleichtern willst, dann lies weiter!

DOLLER bietet Raum für deine Vision, aber auch für die Jahres-, Monats- und Wochenübersicht. Dazu die monatliche Zusammenfassung, das Traumbuch, die Landkarte, genauso wie auch Raum für deine Notizen. Eine Selbstverständlichkeit ist auch das Bändchen und das Gummiband und am Ende findest du als Bonus eine Faltentasche.
Das DOLLER -System hat das verkleinerte A5-Format und 224 Seiten, sodass es problemlos in die Handtasche, in den Rucksack oder die Aktentasche passt. Es hat höheres Papiergewicht, konkret 90g/m², sodass du mit Bleistift, Kuli, Tintenstift, Farbstift, Filzstift schreiben kannst – ganz nach Belieben. Nur auf Filzstifte auf Alkohol-Basis aufpassen.

DOLLER wird im Herzen Europas hergestellt, gedruckt auf umweltfreundlichem Papier mit FSC Zertifizierung. Der ganze Vorgang wird von der Baumfällung bis zum Druck streng überwacht, um die Eigenschaft des Produktes als eco-friendly gewährzuleisten. Der feste Umschlag ist mit elegantem Kunstleder überzogen, du hast also Sicherheit, dass während der Herstellung kein Tier gelitten hat. :)

DOLLER findet man in vier Sprachvarianten, und zwar im Tschechischen, Slowakischen, Englischen und Deutschen.

Wann ist die beste Zeit, um DOLLER zu kaufen?
Du kannst ihn ruhig auch heute kaufen! Er ist undatiert, sodass du sofort anfangen kannst, deine Träume zu leben.

Wie wird DOLLER verwendet?
● Zuerst füll die Daten für das ganze Jahr aus. Am Anfang jedes Monates findest du ein Feld mit 12 Zahlen. Jede Zahl symbolisiert ein Monat im Jahr. Wenn du also zum Beispiel die Nr. 7 einkreist, dann weißt du, dass es sich um Juli handelt. In die eckigen Klammern füllst du danach das entsprechende Datum aus. Keine Sorge, es nimmt dir nur 29 Minuten Zeit. Einzelne Monate werden voneinander mittels monatlicher Zusammenfassung getrennt. Erschrecke nicht, wenn die Anzahl der Tage in dem jeweiligen Monat nicht stimmt. Dies passiert max. 3x im Jahr. Es macht nichts, die überschüssigen Tage schreib einfach in den darauffolgenden Monat. So entstehen dir keine überflüssigen Leerseiten, die du nicht nutzen kannst, es wird auch Papierverschwendung vermieden und dein DOLLER wird nicht so schwer sein.

● Zwischen den ersten DOLLER-Seiten ist Raum für die Vision, wer ich in 5 Jahren sein möchte, für die Jahresziele und eine Doppelseite für das Traumbuch. Hier kannst du zeichnen, aufkleben, schreiben, was du lernen, was du erleben, welche Orte du besichtigen und was du dir anschaffen willst. Vielleicht bist du kein Picasso, trotzdem gib dem Zeichnen eine Chance. Du wirst dir vielmehr der Sache bewusst, wie du dir das ideale Leben vorstellst und du wirst es dir auch besser merken.

● Die Jahresziele und Vorsätze werden dir dann als aktive Unterstützung deiner Träume dienen. Teile deine langfristigen Ziele in kürzere – Jahres-, Monats-, Wochen und Tagesziele ein. Es wird einfacher sein, diese zu erfüllen (mehrere Studien haben erwiesen, dass die Arbeitsproduktivität um 10 – 25% steigt, gerade wenn die Ziele festgesetzt sind) und die Erfüllung der kurzfristigen Ziele ermuntert dich, den großen nachzukommen.

● Teile den ganzen Monat in der Monatsübersicht auf. Diese dient zur Übersicht der wichtigsten Aktivitäten, die du im jeweiligen Monat erledigen musst und gleichzeitig für die Planung der Schritte, die für die Erfüllung deiner Jahresziele und Visionen notwendig sind. Zugleich erleichtert sie dir die Orientierung im Laufe des ganzen Jahres.

● Danach folgen fünf Doppelseiten der Wochenübersicht für die alltäglichen Ziele. Hier kannst du wichtige Aufgaben und Termine auflisten, diese je nach Priorität ordnen und für die konkrete Uhrzeit von 6.00 bis 22.00 Uhr einplanen. Es gibt hier auch genug Platz für deine Notizen und Ideen.

● Am Ende jedes Monats findest du die monatliche Zusammenfassung. Es ist ein Kontrollpunkt, der dir hilft, klar zu machen, ob du auf dem richtigen Weg zu deiner Vision und deinen Träumen bist oder ob du etwas ändern sollst. Gleichzeitig hast du die Möglichkeit, sich zu notieren, was dir in dem jeweiligen Monat gelungen ist und worüber du dich freuen kannst.

Als visuelles Hilfsmittel stellen wir auch eine Videoanweisung zur Verfügung, wie man mit DOLLER arbeitet :)
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
240
Hmotnosť
420 g
Väzba
pevná väzba
Jazyk
nemecký
Rozmer
135×210 mm
Naše katalógové číslo
314181

Najsamlepší diár aký som kedy mala!

Najskôr som sa okúňala a robila si prieskum trhu, či je lepší Doller alebo nejaká iná značka. Ďalším faktom bola vyššia cena oproti tuctovým diárom, aké kúpite v každom papiernictve. Po asi dvojmesačnom váhaní a na odporúčanie kamarátky (ahoj Kika, ďakujem za radu) som sa rozhodla pre kúpu tohto diára. Prvé momenty boli rozpačité, pretože som zistila, že STABILO fixky 88 aj 68 pretláčajú a tak som používala len pastelky. Asi po 3 mesiacoch som ale začala používať aj fixky, lepila som si doň kadečo a našla som si vlastný štýl, čo asi musí objaviť každý sám. Teraz môj Doller vyzerá ako koláž kadečoho a aj napriek pretlačeným stránkam vyzerá famózne.

Odporúčam každému, kto má aspoň trošku kreatívnu dušu. Neobanujete. Navyše na Instagrame má skvelú komunitu ľudí, kde si zdieľajú svoje výtvory a inšpirujú sa navzájom .

Čítaj viac
Martinus logo
Martina Ondrejkova
zamestnanec
9. januára 2019

Diár je super presne takéto som niečo potrebovala bez dátumov, s prehľadom mesiaca a miestom na kreslenie/písanie poznámok. ALE čo mi je veľmi ľúto pretláčajú sa na druhú stranu klasické STABILO point 88 (tie tenké) fixky. Nevyzerá to pekne a trochu ma to štve keďže diár mal byť práve na to aby sa do neho kreslilo :(

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčil produkt?

4,8 / 5

33 hodnotení

27
6
0
0
0

Kristína
7.3.2021
super pomocník
Doller mám už druhým rokom a svojím spôsobom mi veľmi vyhovuje, nakoľko mám dostatočný priestor na deň + priestor na 3 hlavné priority týždňa + prestor na nápady + týždenný prehľad, čo by som chcela stihnúť, no nemám viazané na konkrétny deň. Plusom je tiež dvojstrana za každým mesiacom, kde si človek spraví prehľad toho, čo chcel, no nestihol tento mesiac splniť alebo naopak čo sa mu podarilo, aké sú pozitíva a čo treba vylepšiť. Tiež je super, že vzadu je kapsička a niekoľko linajkových aj bezlinajkových stránok na iné poznámky. Čítaj viac
2
5.3.2021
Skvelý diár, ktorý vám pomôže mať prehľad vo všetkých povinnostiach, plánoch a cieľoch, ktoré chcete dosiahnuť. Výhodou je tiež, že nie je obmedzený konkrétnym rokom a tak môžete váš diár začať napríklad marcom a končiť februárom, ako som to spravil ja pri svojom prvom Doleri. Tento rok som si ho zakúpil tiež a neľutujem. Fakt TOPKA. ;) Čítaj viac
Marek Svatko
4.10.2020
Pre mňa osobne veľmi vyhovujúci formát. Kvalitné a odolné zhotovenie. Neprednastavené mesiace ma vôbec nezaväzujú ku konkrétnemu časovému obdobiu a môžem tak využiť 12 mesiacov stránok bez problémov. Okrem časového horizontu dní obsahuje Doller veľmi veľa miesta pre týždenné cieľe, rôzne úlohy a prázdnu plochu pre rôzne poznámky a postrehy. Tá sa dá využiť napríklad na odkladanie si nápadov alebo pripomínanie si zásad. Okrem toho sa tu nachádza pre každý mesiac mesačný prehľad dní a plno, plno priestoru pre stanovovanie mesačných cieľov, písanie poznámok a vyhodnocovanie mesiac. Jediné, čo by som tomu mohol akurát tak vytknúť je, že dni sa fixne rozpínaju v rozmedzí od 5:00-6:00 do 22:00. To ale nie nejak vážny problém, nakoľko sa vždy niekde nájde nejaké miestečko na dopísanie si nejakej poznámky. (Teda, pokiaľ si niekto neplánuje robiť program v noci.) Čítaj viac
4
29.9.2020
pragmatic, brilliant & stylish
Už tretí rok mi tento diár "organizuje" život :D Rozhodne top je, že môžete začať písať do diára kedykoľvek. Osvedčil sa mi pri študentskom i pracovnom živote a aj po roku používania vyzerá stalé dobre. Perfektná je napr. dvojstrana s prehľadom na celý mesiac, kde sa dajú poznačiť najdôležitejšie veci a pekne sa tým vizualizujú priority. Úspešne slúži aj ako feedback, a môže vám (do určitej miery) odpovedať na otázku prečo sa veci nehýbu tak ako ste si zaumienili. :) Malinké mínus pre mňa osobne je, že nie je pridané miesto na odkladanie ceruzky/pera. Čítaj viac
Ivan
25.3.2020
Najlepší diár, ktorý som mal
Doller som si kúpil už druhýkrát a musím povedať, že so žiadnym iným sa mi lepšie nefunguje, ako s týmto. Hlavne to, že si viem detaile rozpracovať každý jeden týždeň, prakticky do bodky, ma priam nútiť robiť veci, ktoré som si zaumienil spraviť.

Pre mňa top.
Čítaj viac
Lukáš
23.11.2019
Diár je nedátovaný čo je super
Za mňa osobne by to chcelo viac miesta na poznámky a kuštík mi vadí nešťastné riešenie, že každý deň začína 06 a končí 22 (ak to majú byť hodiny tak docela v cajchu) a tá čo sa ňou zaistí diár, aby sa neotváral išla do éteru (pre mňa nepríjemný materiál na dotyk)
Čítaj viac

Čítaj viac

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth