The Kiss Quotient - Helen Hoang
The Kiss Quotient
11,50 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

The Kiss Quotient

Vydavateľstvo
Atlantic Books, 2018
1. diel série
The Kiss Quotient

It's high time for Stella Lane to settle down and find a husband - or so her mother tells her. This is no easy task for a wealthy, successful woman like Stella, who also happens to have Asperger's. Analyzing data is easy; ...

Čítaj viac

11,50 €

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

It's high time for Stella Lane to settle down and find a husband - or so her mother tells her. This is no easy task for a wealthy, successful woman like Stella, who also happens to have Asperger's. Analyzing data is easy; handling the awkwardness of one-on-one dates is hard. To overcome her lack of dating experience, Stella decides to hire a male escort to teach her how to be a good girlfriend. Faced with mounting bills, Michael decides to use his good looks and charm to make extra cash on the side. He has a very firm no repeat customer policy, but he's tempted to bend that rule when Stella approaches him with an unconventional proposal. The more time they spend together, the harder Michael falls for this disarming woman with a beautiful mind, and Stella discovers that love defies logic.
Čítaj viac
Kúpte spolu
The Kiss Quotient - Helen Hoang
Milk and Honey - Rupi Kaur
25,07 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
336
Hmotnosť
232 g
Rok vydania
2018
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Atlantic Books
Rozmer
129×198 mm
ISBN
9781786496768
Naše katalógové číslo
313677

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

9 hodnotení

6
2
1
0
0

6
26.11.2019
Počas čítania knihy som mala pocit, ako keby som čítala Pretty Woman s vymenenou ženskou a mužskou rolou, čo však, ako som sa dozvedela v doslove, bolo autorkiným zámerom. O pikantné scény v knihe nebola núdza a pri čítaní v MHD-čke som sa bála, či mi niekto nenazrie cez rameno a nevšimne si, čo za prasačinky čítam. Upozorňujem, že kniha ich obsahuje naozaj veľa, čo mňa osobne prekvapilo, lebo aj keď som ich čakala, určite nie v takej veľkej miere, či už čo sa týka množstva alebo ich dĺžky. Myslím si, že by knihe prospelo, keby sa tieto pasáže trošku preškrtali alebo skrátili. Okrem sexu bola v knihe aj romantická dejová linka, ktorá bola zaujímavá Stellinou diagnózou (aspergerov syndróm) a tým, ako sa vďaka láske dokázala vzdať alebo, lepšie povedané, zabudnúť na niektoré svoje zaužívané rutiny. Párkrát som mala sto chutí na hlavné postavy nakričať, nech si konečne povedia, čo k sebe cítia, prestanú o sebe pochybovať a uvedomia si, že o tom, či sú dobrým partnerom pre toho druhého by mal rozhodovať práve ten druhý a nie oni sami. Páčili sa mi matematické výrazy, ktoré sa sem-tam v knihe mihli a moja matematická duša v týchto momentoch zaplesala, nakoľko pojmy typu "regresná analýza" by sme v romantických knihách hľadali asi veľmi ťažko. Rovnica lásky je príjemná oddychovka, ktorú zhltnete na pár posedení (ideálne s pohárom niečoho chladeného v ruke) a pri čítaní totálne vypnete hlavu. A to z času na čas potrebujeme všetci. Čítaj viac
Veronika
7.11.2019
Spokojnosť
Knihu odporúčam, zaujímavý príbeh a aj samotná zápletka,ale posledné kapitoly a celkovo koniec príbeh sa mi zdal nedomyslený. Mám množstvo otázok na ktoré si neviem odpovedať. V konečnom dôsledku hodnotím knihu ako skvelý odpočinok :) Čítaj viac
8
28.11.2018
tri hviezdičky
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Príbeh samotný je pekný. A zaujímavý.

Protagonistka je sympaťáčka, ktorá celý život trpí tým, že má aspergerov syndróm (forma autizmu). Hanbí sa za to a myslí si, že preto nebude môcť mať nikdy ozajstný vzťah.

Dosť som sa o tom dozvedela, aj keď som sa s aspergerovým syndrómom už stretla. Ale je to zaujímavé predovšetkým preto, že aj samotná autorka ním trpí. Dokazuje však, že je vďaka nemu trochu iná, ale to sme nakoniec všetci z nás. Myslím si, že samotná myšlienka bola veľmi pekná.

Zápletka aj celkový vývoj dvoch zaľúbencov je milý, síce miestami trochu nerealistický, ale ako oddychovka je to tá správna knižka. Okrem toho nás zavedie aj do vietnamskej kultúry (predovšetkým do gastronómie a to ja rada).

Jediné, čo mi prekážalo, bolo množstvo, množstvo siahodlhých erotických scén. Ale tu som na vine iba ja, pretože som si vopred nezistila, o čom vlastne tá kniha bude. A nie som veľmi na tieto "vzrušujúce" čítania. Len kvôli tomu uberám tie dve hviezdičky, pretože knižka by sa zaobišla podľa mňa aj bez nich, orgie mohli byť trochu kratšie.

Okrem vyššie spomenutých pasáží, ktoré ma nudili, sa mi príbeh páčil, protagonistka ma miestami motivovala k väčšiemu vorkoholizmu :) a už sa teším na pokračovanie.

Odporúčam.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
The Kiss Quotient - Helen Hoang
Milk and Honey - Rupi Kaur
25,07 €

„Spisovateľ je človek, pre ktorého je písanie zložitejšie ako pre iných ľudí.“

Thomas Mann