Knihy
E-knihy

Muži mi to vysvetlia

Inaque, 2018
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
2 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Inaque, 2018
Edícia
La Pomme

Vo svojej komickej, ostrej eseji s názvom Muži mi to vysvetlia pomenúva Rebecca Solnit častý problém rozhovorov medzi mužmi a ženami. Píše o mužoch, ktorí mylne predpokladajú, že niečo vedia a mylne predpokladajú, že ženy to nevedia...

Čítaj viac

7,70 €

Bežná cena Bežne 11,99 €

Ušetríte 36%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Vo svojej komickej, ostrej eseji s názvom Muži mi to vysvetlia pomenúva Rebecca Solnit častý problém rozhovorov medzi mužmi a ženami. Píše o mužoch, ktorí mylne predpokladajú, že niečo vedia a mylne predpokladajú, že ženy to nevedia; píše o tom, kde táto domnienka pramení a ako funguje v praxi.
V knihe je okrem tejto, dnes už známej eseje, šesť ďalších vrátane zamyslenia nad spôsobom, akým spisovateľka Virginia Woolfová prijala tajomstvo, nevedomosť, pochybnosť a dvojznačnosť; originálne skúmanie rovnosti v manželstve a desivé zhrnutie rozsahu násilia páchaného na ženách.

Rebecca Solnit svojím čitateľsky prístupným štýlom dokazuje, že je jednou z najvplyvnejších mysliteliek feministického hnutia.
„Muži mi to stále vysvetľujú. A žiaden z nich sa mi nikdy neospravedlnil za to, že mi nesprávne vysvetľoval niečo, čo poznám, a on nie.“
Čítaj viac
Kúpte spolu
Muži mi to vysvetlia - Rebecca Solnit
Les prízrakov - Juraj Červenák
16,09 €
Ušetríte 7,85 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
144
Vydavateľstvo
Inaque
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
313506
Rok vydania
2018

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,1 / 5

9 hodnotení

4
3
1
1
0

Lenka Liebig
6.9.2018
Môže zmiasť, ale určite ju treba dokončiť.
Táto kniha vo mne na začiatku vyvolala zvláštne pocity, no autorka naozaj skvele podáva svoje myšlienky a k tomu dáva aj veľmi dobré odporúčania na ďalšie zaujímavé čítanie.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Muži mi to vysvetlia - Rebecca Solnit
Les prízrakov - Juraj Červenák
16,09 €
Ušetríte 7,85 €

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka