Knihy
E-knihy

Muži mi to vysvetlia

Inaque, 2018
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
2 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Inaque, 2018
Edícia
La Pomme

Vo svojej komickej, ostrej eseji s názvom Muži mi to vysvetlia pomenúva Rebecca Solnit častý problém rozhovorov medzi mužmi a ženami. Píše o mužoch, ktorí mylne predpokladajú, že niečo vedia a mylne predpokladajú, že ženy to nevedia...

Čítaj viac

7,70 €

Bežná cena Bežne 11,99 €

Ušetríte 36%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Vo svojej komickej, ostrej eseji s názvom Muži mi to vysvetlia pomenúva Rebecca Solnit častý problém rozhovorov medzi mužmi a ženami. Píše o mužoch, ktorí mylne predpokladajú, že niečo vedia a mylne predpokladajú, že ženy to nevedia; píše o tom, kde táto domnienka pramení a ako funguje v praxi.
V knihe je okrem tejto, dnes už známej eseje, šesť ďalších vrátane zamyslenia nad spôsobom, akým spisovateľka Virginia Woolfová prijala tajomstvo, nevedomosť, pochybnosť a dvojznačnosť; originálne skúmanie rovnosti v manželstve a desivé zhrnutie rozsahu násilia páchaného na ženách.

Rebecca Solnit svojím čitateľsky prístupným štýlom dokazuje, že je jednou z najvplyvnejších mysliteliek feministického hnutia.
„Muži mi to stále vysvetľujú. A žiaden z nich sa mi nikdy neospravedlnil za to, že mi nesprávne vysvetľoval niečo, čo poznám, a on nie.“
Čítaj viac
Kúpte spolu
Muži mi to vysvetlia - Rebecca Solnit
Tichá pacientka - Alex Michaelides
15,50 €
Ušetríte 9,48 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
144
Vydavateľstvo
Inaque
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
313506
Rok vydania
2018

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,0 / 5

11 hodnotení

4
4
2
1
0

Martina Jambrichová
18.1.2020
Muži mi to vysvetlia
Kniha má kontroverzný názov, ktorý môže spočiatku odradiť ako mužskú, tak aj časť ženskej populácie. To by bola veľká chyba. Autorka v siedmich kapitolách odhaľuje rôzne úskalia s ktorými sa žena môže a nemusí v dnešnom svete potýkať. Nie je to len o vašich matkách a dcérach, ale aj vnučkách, kamarátkach, neteriach. Rovnako ako bolo miestami čítanie šokujúce pre mňa, môže byť aj pre vás. Určite odporúčam. Čítaj viac
8
4.11.2019
Muži mi to vysvetlia je útla kniha, plná všetkého. Súčasnosti, histórie, neprávosti, násilia, ale aj nádeje k dobrému.
Každá jedna esej prezentuje iný pohľad na problém- muži mi stále vysvetľujú. Pri čitaní sa stretávate s faktmi, myšlienkami, ktoré poriadne otrasú. Autorka dopĺňa text svojimi názormi.
Čítaj viac
5
Amerikánka - Chimamanda Ngozi Adichie
Práve čítam
Amerikánka

Milujem knihy, zvieratká, rastlinky a merino vlnu na štrikovanie. K životu potrebujem len svojho manželíka, môjho hafana a teplo domova s mojimi najobľúbenejšími predmetmi. Mám rada, keď prídu priatelia, môžem im navariť a môžme spolu zdieľať vzácne, no i bežné chvíle.

Lenka Liebig
6.9.2018
Môže zmiasť, ale určite ju treba dokončiť.
Táto kniha vo mne na začiatku vyvolala zvláštne pocity, no autorka naozaj skvele podáva svoje myšlienky a k tomu dáva aj veľmi dobré odporúčania na ďalšie zaujímavé čítanie. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Muži mi to vysvetlia - Rebecca Solnit
Tichá pacientka - Alex Michaelides
15,50 €
Ušetríte 9,48 €

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka