Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
Světelná znamení - Martin M. Šimečka, Salon), 2018

16,00 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Světelná znamení

Vraj zo všetkých skvelých textov, ktoré Milan Šimečka napísal, sú i tak najlepšie listy, ktoré posielal svojej žene a synom z Ruzyňskej väznice, kde od mája 1981 strávil... Čítať viac

Vydavateľstvo
Salon), 2018
200 strán
3-4 hodiny čítania

Vraj zo všetkých skvelých textov, ktoré Milan Šimečka napísal, sú i tak najlepšie listy, ktoré posielal svojej žene a synom z Ruzyňskej väznice, kde od mája 1981 strávil trinásť mesiacov... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina, čeština
Vypredané
Kniha je dostupná v troch knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Naši škriatkovia odporúčajú

Nič ma nezlomí - David Goggins, Motýľ, 2023

Viac o knihe

Vraj zo všetkých skvelých textov, ktoré Milan Šimečka napísal, sú i tak najlepšie listy, ktoré posielal svojej žene a synom z Ruzyňskej väznice, kde od mája 1981 strávil trinásť mesiacov.

V dobách diktatúr zvykne kvitnúť jeden veľmi zvláštny, a pritom strhujúci žáner: listy z väzenia. V týchto časoch sedí v base množstvo ľudí, ktorých remeslom je meniť život na literatúru. Šimečkove listy z väzenia sú zo všetkých jeho textov tými najsilnejšími. Jeho skutočnosť je v nich ožiarená poznaním, aké ľuďom vedia dopriať situácie strádania, vytrhnutia z bežného života.
A teraz si predstavte, že o dva roky po tom, čo sa pisateľ listov z väzenia vráti, si vezme listy do parády jeho syn - Martin M. Šimečka, aby z nich urobil výber, best of. Ale nevydrží to, a otcove nádherne plynúce posolstvá zo vzdialeného vesmíru prekladá svojimi krátkymi úryvkami z pozemskej prózy, detailmi, úsečnými komentármi, scénami z rodinného života.

Otec a syn hovoria dvoma jazykmi, a to doslova. Spolu sú trochu ako bola československá hymna: rôzna reč, rôzna melódia, rôzny rytmus, rôzny temperament, potenciál sporu aj vzbury, a v tom všetkom hlboká spriaznenosť, príbuznosť a dôverná, harmonická blízkosť. Inak povedané, láska. Také sú Světelná znamení.

Po prvýkrát vyšli v samizdate, v bratislavskom vydavateľstve Fragment, roku 1984. Toto tretie vydanie vychádza v nádhernej grafickej úprave Márie Rojko a s fosforovo svietiacou obálkou.
Čítať viac
Počet strán
200
Väzba
pevná väzba
Rozmer
149×219 mm
Hmotnosť
338 g
ISBN
9788097193546
Rok vydania
2018
Naše katalógové číslo
313050
Jazyk
slovenčina, čeština
Pôvod
Slovensko, Česko
Vydavateľstvo
Salon)
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

Ako sa páčila kniha vám?

„Dáme si poriadne raňajky. To je lepšie ako všetky reči dokopy.“