Knihy
E-knihy

Bitka pri Viedni 1683

Sobor, 2018
Vydavateľstvo
Sobor, 2018

Stret civilizácií kresťanského kríža a islamského polmesiaca v zrkadle súčasnosti. Historické populárno-vedecké dielo, ktoré po prvýkrát v dejinách slovenskej literatúry podáva celistvý a mnohostranný pohľad na prelomovú...

Čítaj viac

31,92 €

Bežná cena Bežne 32,00 €

Posielame do 8 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Stret civilizácií kresťanského kríža a islamského polmesiaca v zrkadle súčasnosti

Historické populárno-vedecké dielo, ktoré po prvýkrát v dejinách slovenskej literatúry podáva celistvý a mnohostranný pohľad na prelomovú udalosť v európskych dejinách na ťaženie najväčšej armády, akú sa podarilo vtedajšiemu osmanskému impériu zhromaždiť v 17. stor. proti Habsburskej ríši a jej hlavnému mestu Viedni. Popisuje všetky udalosti späté s prípravou osmanského ťaženia, dvojmesačným obliehaním Viedne i víťaznú bitku spojeneckých cisárskych, ríšsko-nemeckých a poľských vojsk na svahoch Viedenského lesa 12. septembra 1683. Kniha v širokom historickom zábere jedného tisícročia od vystúpenia Mohameda a vzniku prvého islamského štátu až po bitku pri Viedni sleduje expanziu islamu proti Perzskej a Rímskej ríši a po ich dobytí prienik Osmanskej ríše na Balkán a do strednej Európy až po bitku pri Viedni a pri Parkane (Štúrove) a dobytie Ostrihomu. V širokej historickej panoráme vystupujú do popredia všetky civilizačné rozdiely medzi týmito dvoma svetmi, ktoré ovplyvňovali nielen vojnové udalosti, ale aj dlhodobé spolužitie etník býv. Uhorského kráľovstva v susedstve Osmanskej ríše alebo v rámci jej imperiálnej štruktúry. Kniha vychádza k 333. výročiu tejto bitky, ktorú si v tomto roku pripomíname.

II. revidované vydanie
Čítaj viac
Kúpte spolu
Bitka pri Viedni 1683 - Emil Vontorčík
Za krajanmi do Madridu alebo vojna o Španielsko - Emil Vontorčík
41,82 €
Ušetríte 0,08 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
652
Hmotnosť
1040 g
Vydavateľstvo
Sobor
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
313008
Rozmer
170×225 mm
Rok vydania
2018

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Citatel
26.8.2017
Veldielo
Fakt paradne spracovana tema, tych 20 rokov ktore autor venoval tejto historickej udalosti sa plne odzrkadlilo v tomto diele, ktore by nemalo chybat v kniznici ziadneho Slovaka. Nasi predkovia trpeli a bojovali s Islamskou rozpinavostou cele storocia, mnohi boli odvleceni do otroctva, zabiti. Viac ako aktualne v dnesnej dobe.
Čítaj viac
Mária U
21.12.2016
Názor čitateľa
Vysoká odbornosť podaná pútavým spôsobom. Takéto dielo už dlho nebolo na Slovenskom trhu. Blahoželám autorovi. Je to kniha, ktorá by mala byť povinným čítaním na školách.
Čítaj viac
Jozef Krajčík
21.12.2016
Názor čitateľa
Konečne sa v našich končinách objavilo také súborné a precízne historické dielo z našej histórie. Je to skutočne odborne a zároveň pútavo napísané dielo. Som nadšený a gratulujem autorovi k takému literárno- historickému výkonu, ktorý vojde do dejín. Každému záujemcovi vrelo odporúčam prečítať.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Bitka pri Viedni 1683 - Emil Vontorčík
Za krajanmi do Madridu alebo vojna o Španielsko - Emil Vontorčík
41,82 €
Ušetríte 0,08 €

„Kniha človeka buď vytvorí, alebo ho zničí.“

Lev Nikolajevič Tolstoj