Knihy
E-knihy

Zákon o vlastníctve bytov a nebytových priestorov

Vydavateľstvo
Wolters Kluwer, 2018

Rozvoj bytového hospodárstva, bytovej výstavby súvisí s vlastníctvom bytov a s tým je spojené uspokojovanie jednej zo základných sociálnych ľudských potrieb – bývanie. Základným predpisom regulujúcim práve otázku vlastníctva bytov a nebytových...

Čítaj viac

13,77 €

Bežná cena Bežne 14,45 €

Ušetríte 5%

Posielame do 8 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Rozvoj bytového hospodárstva, bytovej výstavby súvisí s vlastníctvom bytov a s tým je spojené uspokojovanie jednej zo základných sociálnych ľudských potrieb – bývanie. Základným predpisom regulujúcim práve otázku vlastníctva bytov a nebytových priestorov je zákon č. 182/1993 Z. z. o vlastníctve bytov a nebytových priestorov v znení neskorších predpisov. Tento predpis nepredstavuje nový právny predpis. Ide o právnu úpravu, ktorá existuje, či už s väčšími, alebo menšími zmenami, viac ako 20 rokov. Dlhodobá existencia právnej úpravy by mala znamenať, že došlo k odstráneniu všetkých sporných momentov a doladeniu všetkých právnych vzťahov v uvedenej oblasti, no v existujúcej právnej úprave možno stále nájsť tak sporné otázky, ako aj nedostatky, prípadne opomenutie riešenia niektorých vzťahov súvisiacich s vlastníctvom bytov a nebytových priestorov.

Publikácia má za cieľ podať relatívne ucelený výklad právnej regulácie de lege lata, poukázať na historické momenty a prípadne načrtnúť niektoré riešenia a úvahy do budúcnosti. Autori sa snažili poukázať na tie najvypuklejšie, prípadne najbežnejšie praktické a teoretické problémy, ktoré v danej oblasti sú.
Publikácia je určená nielen advokátom, sudcom a celej právnickej obci vrátane kompetentných legislatívnych orgánov, ale aj správcom bytových domov, spoločenstvám vlastníkov a v neposlednom rade aj samotným vlastníkom bytov a nebytových priestorov.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Zákon o vlastníctve bytov a nebytových priestorov - Peter Strapáč, Marián Ďurana, Diana Treščáková
Volali ma bitkár - Boris Valábik, Marián Szűcs
24,20 €
Ušetríte 3,24 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
448
Hmotnosť
660 g
Rok vydania
2018
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Wolters Kluwer
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9788081688584
Naše katalógové číslo
312416

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Zákon o vlastníctve bytov a nebytových priestorov - Peter Strapáč, Marián Ďurana, Diana Treščáková
Volali ma bitkár - Boris Valábik, Marián Szűcs
24,20 €
Ušetríte 3,24 €

„Čitateľ, ten sa má... on si môže svojich autorov vyberať.“

Kurt Tucholský