Knihy
E-knihy

Lásky Milana Rastislava Štefánika

Eko-konzult, 2018
3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Eko-konzult, 2018

Viete, že skoro všetky knihy o M. R. Štefánikovi napísali muži? Ako je to možné? - veď ženy Štefánika milovali a obdivovali. Túto knihu napísala autorka, žijúca v Štefánikovom rodnom...

Čítaj viac

18,11 €

Bežná cena Bežne 19,00 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Viete, že skoro všetky knihy o M. R. Štefánikovi napísali muži? Ako je to možné? - veď ženy Štefánika milovali a obdivovali. Túto knihu napísala autorka, žijúca v Štefánikovom rodnom kraji. S hlbokou láskou, obdivom a pochopením sa zahĺbila do jeho životných osudov. Pozrela sa na neho ženskými očami. Prečo je jeho život taký zaujímavý a inšpirujúci aj po toľkých rokoch? Čo bolo na Štefánikovi také očarujúce, že nás jeho osobnosť fascinuje ešte aj dnes? Postupne čitateľov zoznamuje so skromným prostredím, z ktorého budúci generál, letec, astronóm, cestovateľ a zakladateľ ČSR pochádzal, z jeho užšou i širšou rodinou. S hlbokou znalosťou hovorí o jeho neľahkom detstve, o veľmi skromných materiálnych podmienkach počas štúdií, ťažkých začiatkoch, ale aj o neuveriteľnej usilovnosti a obetavosti, ktoré nakoniec priniesli úspech. Aký bol vzťah Štefánika k ženám? Prečo ho ženy mali tak rady, pomáhali mu a milovali ho? Aké boli ženy, ktoré on miloval a ony opätovali jeho lásku? To všetko sa odohráva na pozadí jeho ďalekých ciest, expedícií, jeho životných zápasov a národnooslobodzovacieho úsilia, vojenskej kariéry, až po jeho tragický koniec. Ale ani potom to nekončí. Čo sa dialo po jeho smrti? Aký je jeho odkaz pre nás a pre dnešok?
Čítaj viac
Kúpte spolu
Lásky Milana Rastislava Štefánika - Blanka Kovarčíková
Splnený sen - Ferdinand Vrábel
30,98 €
Ušetríte 1,52 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
224
Hmotnosť
0 g
Rok vydania
2018
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Eko-konzult
Rozmer
210×270 mm
ISBN
9788080792688
Naše katalógové číslo
311785

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Lásky Milana Rastislava Štefánika - Blanka Kovarčíková
Splnený sen - Ferdinand Vrábel
30,98 €
Ušetríte 1,52 €

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green