Stručné dejiny sveta - Herbert George Wells
Stručné dejiny sveta
11,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Stručné dejiny sveta

Ďalšie formáty

E-kniha
8,30 €

Po prvej svetovej vojne napísal autor monumentálne trojzväzkové dejiny Náčrt histórie sveta v rozsahu 1 324 strán, z ktorých vytvoril kratšiu verziu pod názvom Stručné dejiny sveta. Tie vyšli roku 1922 a predstavujú podrobný a detailný opis fyzického...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Tento titul bol vydaný s podporou Fondu na podporu umenia

Viac o knihe

Po prvej svetovej vojne napísal autor monumentálne trojzväzkové dejiny Náčrt histórie sveta v rozsahu 1 324 strán, z ktorých vytvoril kratšiu verziu pod názvom Stručné dejiny sveta. Tie vyšli roku 1922 a predstavujú podrobný a detailný opis fyzického, duchovného a intelektuálneho vývinu ľudstva a zaznamenávajú kľúčové udalosti celej histórie sveta. Týmto svojím úžas-ným myšlienkovým počinom osvetľuje kontinuitu dejín a provokuje čitateľov, aby rozmýšľali o dôsledkoch budúceho vývinu spoločnosti založenom na vtedajšom vedeckom a intelektuálnom poznaní. Jeho dejiny poskytujú ucelený prehľad o jednotlivých obdobiach histórie a o najvýznamnejších udalostiach takmer encyklopedickým spôsobom, ale napriek tomu si uchováva svojský pohľad anglického prozaika a ľavicového intelektuála, ktorý chcel prispieť k svetovému pokroku a ktorého vízie budúcnosti ovplyvňovali myšlienkovú klímu tej doby.
Ponúkané dielo je preto vhodné nielen pre mladú generáciu, pre študentov stredných a vysokých škôl, ale bude určite vítaným doplnkom knižníc, prekladateľov, redaktorov, novinárov a ďalších profesionálov, zaoberajúcich sa históriou i literatúrou.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
11,90 €

Posielame do dvoch dní

E-knihy a audioknihy

PDF
8,30 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie
Kúpte spolu
29,49 €
Ušetríte 2,31 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
416
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
110×180 mm
Hmotnosť
358 g
ISBN
9788082020239
Rok vydania
2018
Naše katalógové číslo
311008
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
29,49 €
Ušetríte 2,31 €

„Kniha človeka buď vytvorí, alebo ho zničí.“

Lev Nikolajevič Tolstoj