Kníhkupectvá zatvorené, ale web je otvorený :)
150.000 titulov v ponuke a bezpečné doručenie. Dávajte na seba pozor. Viac info
Pomaľované vtáča - Jerzy Kosinski
Pomaľované vtáča
11,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

V jeseni roku 1939 rodičia v nemenovanej krajine v stredovýchodnej Európe pošlú svojho šesťročného syna na vidiek, aby ho uchránili pred hrôzami vojny. Ďaleko od civilizácie sa nevinné chlapča postupne stretáva s nepochopiteľnou zaostalosťou, poverčivosťou, zlobou, najobludnejšími formami násilia a prejavmi sexuálnych úchyliek.
Nevinný naivný chlapec uvažuje, kde sa berie násilie, načo je dobré a ako sa mu vyhnúť. Odpovede a ochranu nachádza postupne v primitívnych kultoch, u Boha, Diabla, v nacizme aj komunizme, až napokon stratí nielen všetky ideály, ale aj nevinnosť. K tomu všetkému ho ženie najsilnejšia ľudská túžba – prežiť.

Na pozadí mimoriadne naturalistického diela (nedávajte ho čítať deťom) sa odohráva silný príbeh o vplyve ľudských pudov, nenávisti, zlobe, hlúposti a túžby po pomste. Jeden z najkontroverznejších románov dvadsiateho storočia, preložený do vyše tridsiatky jazykov, sa takmer po polstoročí od prvého vydania dočkal aj slovenského prekladu. Čitateľ sa môže presvedčiť, že jeho odkaz je napriek drsnej forme predovšetkým humanistický.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Pomaľované vtáča - Jerzy Kosinski
Osem hôr - Paolo Cognetti
23,80 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Painted Bird
Rozmer
130×206 mm
ISBN
9788055162805
Naše katalógové číslo
309908
Počet strán
240
Hmotnosť
314 g
Rok vydania
2019
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar

Kniha, ktorá vo Vás bude rezonovať ešte veľmi dlho po prečítaní- silný príbeh písaný z pohľadu desaťročného chlapca, ktorý aby prežil musí dennodenne bojovať s predsudkami, ľudskou krutosťou a brutalitou. Veľmi naturálne napísaný román s autobiografický prvkami, ku ktorým sa však autor nikdy otvorene nepriznal ale ani ich nevylúčil. Hneď po svojom vydaní bol považovaný za jeden z najkontroverznejších románov tej doby a v súčasnosti sa do kín dostalo jeho filmové spracovanie. Kniha aj napriek ťažkej téme vo mne zanechala silný dojem a patrí medzi to najlepšie, čo som v poslednom čase čítala.

Čítaj viac

Nemám rada nespravodlivosť, aroganciu, povýšenosť a keď sa ubližuje deťom, starým ľuďom a zvieratkám /som zvieratkomil, viem, že nedokážem spasiť svet, ale keď sa dá, pomôžem/.

Iveta Janíková
Produktový manažér
22. decembra 2019

Prvý krát pri písaní recenzie nedávam knihe žiadnu hviezdičku. Ale nie preto, že by bola kniha zlá. To určite nie!
Rozhodla som sa, že hodnotenie knihy ponechám výlučne na rozhodnutí čitateľa a jeho vlastnom názore.
Pomaľované vtáča je veľmi výnimočná kniha. Kniha o temnom období, kedy ľudský život nemal žiadnu cenu. Kniha o beznádejí a hrôze vojny. Kniha o tom, ako prežiť v zlých časoch, na zlom mieste a v zlej situácii.
Odporúčam ju čitateľovi s už vypracovaným názorom a dostatočne vyspelému, aby vedel takúto knihu aj rozumne prijať.
Kniha zároveň obsahuje veľmi veľa brutálnych scén a preto treba k nej pristupovať zvlášť s otvorenou mysľou a nadhľadom. Slabšie povahy by sa v tomto prípade mali knihy vzdať. Prečítajte a urobte si vlastný názor.

Čítaj viac

Kniha je napísaná pútavým spôsobom, čitateľ čaká čo horšie sa ešte chlapcovi môže stať počas útekov vo vojnou zasiahnutej krajine. Popisuje akých zverstiev sa ľudia dopúšťali a ako odcudzovali, zneužívali a doslova mlátili nevinného chlapca len kvôli inej farby pleti.

Čítaj viac

Povedať, že kniha bola skvelá, by nebolo vhodné. V skutočnosti je to však ozaj výborná kniha, naplnená hrubou a primitívnou brutalitou a zvykmi, za ktoré by sa nehanbili ani stredovekí ľudia. Miestami som sa musel hlboko zamýšľať, že či to čo čítam, sa naozaj mohlo udiať, alebo je to len autorova fantázia. Vskutku ide o unikátnu knihu, nie úplne vhodnú pre slabšie povahy. Určite sa k nej raz vrátil. Časom.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,1 / 5

25 hodnotení

50
18
5
3
3

Veronika Peniažková
pred tromi dňami
Vtacatko
Zaujimava kniha, ktora bola prezentovana ako drsne autenticke dielo polskeho spisovatela. Zaujme predovsetkym dejova linia chlapca, ktory sa potuluje polskym vidiekom a jeho zazitky so sedliakmi, ktori veria poveram a caram. Ide o nadcasove dielo a paralelu mozeme vidiet v sucasnosti u ludi, ktorych konanie a myslenie ovplyvnuju hoaxy na socialnych sietach. Čítaj viac
19.2.2020
úplne iné ako som čakala
Skrz popis som čakala príbeh vyrozprávaný očami dieťaťa z obdobia 2. svetovej. Spätne pozerajúc boli moje očakávania velmi ploché a jednoduché. Kniha kope riť. Napriek tomu že je surová a miestami ju až bolí čítať fascinuje svojimi surreálnymi prvkami, prepracovanými postavami a hlavne talentom písať naozaj očami dieťaťa. Dej nestagnuje, je to dynamické viacvrstvové čítanie. Strana 214, príbeh o zajacovi :( Čítaj viac
Dušan Bartko
2.2.2020
Úžasné
Overený nákup
Kniha, pri čítaní, ktorej nepotrebujete záložku. Ohromuje dejom, pohľadom na dianie a ľudí v neskutočne krutom období. Nie je pre deti, ale dospelí v nej nájdu opísanej veľa vôle na prežitie, ktorú musel hlavný predstaviteľ mať a mal, aby prekonal nepriazeň doby a hlavne ľudí, bez ktorých nemohol prežiť ani deň, hoci by to veľmi chcel. Čítaj viac
5
31.10.2019
Overený nákup
Na ľudstve je najkrajšie to, že sa dokáže odlišovať od zvieracej ríše. Má svoje zákony, prikázania, etiku, svedomie či ideály.
Oceníte to ešte viac, keď si uvedomíte, že to všetko nie je samozrejmosť a naozaj máme veľmi blízko k zvieratám.
A pomôže vám k tomu práve tento román, ktorý už len svojim názvom ponúka jednu z najkrajších a zároveň najsmutnejších metafor života.
Trochu sa obávam ísť na film, ak sa veľmi nelíši od knižnej predlohy...
Čítaj viac
Rena
29.10.2019
Ach...
Mne osobne sa kniha veľmi nepáčila. Áno je to silný príbeh chlapca, no autor mohol knihu skátiť aj na polovicu. Zdalo sa mi to stále odokolo - utekám, prežijem,... Mala som pocit, že autor sa vyžíva v brutalite, sexuálnych úchylkách a pod. Film si určite nepoziem. Čítaj viac
8
27.10.2019
Jedna z najlepsich knih, ktore som posledne obdobie citala. Pribeh maleho chlapca tak desivy, az to cloveku hlava nebere, ale po precitani som mala pocit, ze vlastne nic nemozne sa tam nepisalo. My ludia vieme robit inym ludom strasne ohavnosti. Niet zabran ublizovat aj tym najzranitelnejsim, detom. Neviem ci si pozriem film, ale kniha stala za tu prebdenu noc. Čítaj viac
Valter Makovský
23.10.2019
Príbeh len trochu iného dieťaťa
Kniha rozhodne patrí medzi významné knihy minulého storočia. Nie že by bola najlepšia, ale rozhodne je to ten druh knihy, na ktoré si musí urobiť názor každý z nás a ktorá vám dá veľa podnetov a otázok na zamyslenie. Na druhú stranu to nie je kniha, ktorú by som chcel čítať viackrát. Je to rovnako kniha, ktorá odlišne emocionálne zasiane človeka, ktorý prežil holokaust a napríklad mňa...po dočítaní som ale určitú dobu, nie zase úplne krátku, na ňu nemohl prestať myslieť. Fascinuje ma, aký vplyv mala na samotný osud jej autora. Čítaj viac
Monika
20.10.2019
Sklamanie
Po tom ako som si prečítala recenzie na túto knihu, veľmi som ju chcela prečítať. Tak som si ju kúpila, ale pre mňa bola trochu sklamaním. Podľa recenzií som čakala čosi iné. Ale ako sa hovorí...sro ľudí, sto chutí. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Pomaľované vtáča - Jerzy Kosinski
Osem hôr - Paolo Cognetti
23,80 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev