Knihy
E-knihy

Antiglobalista

VEDA, 2018
Vydavateľstvo
VEDA, 2018

Monografia je frontálnym útokom na neoliberálny model globálneho kapitalizmu. Blaha ostro kritizuje globalizáciu, ktorá svetu prináša extrémnu nerovnosť, útlak a...

Čítaj viac

11,44 €

Bežná cena Bežne 12,00 €

Ušetríte 5%

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Monografia je frontálnym útokom na neoliberálny model globálneho kapitalizmu. Blaha ostro kritizuje globalizáciu, ktorá svetu prináša extrémnu nerovnosť, útlak a vojny. Odmieta amerikanizáciu, kritizuje nadvládu nadnárodných korporácií a spochybňuje liberálne ideológie. Ako alternatívu ponúka deglobalizáciu a návrat ku komunitárnym hodnotám klasickej socialistickej ľavice.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Antiglobalista - Ľuboš Blaha
Späť k Marxovi? - Ľuboš Blaha
23,26 €
Ušetríte 0,59 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
460
Hmotnosť
420 g
Rok vydania
2018
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
VEDA
Rozmer
115×185 mm
ISBN
9788022416283
Naše katalógové číslo
309765

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,5 / 5

4 hodnotenia

2
0
1
0
1

Dudáková
6.3.2019
Blaha, Antiglobalista
Je to jedna z najlepších a najdôležitejších kníh, ktoré som čítala v poslednom čase. Kúpila som druhú v Martinuse, lebo ju chcem darovať a mám len problém, komu, lebo by som ich potrebovala veľa, navrhla by som to zaradiť medzi štúdium na gymnáziách. Zrozumiteľne a vierohodne vysvetľuje napr. to, prečo som cítila odpor k neoliberalizmu, ktorý dnes vládne a a obdivu k ľavicovému postoju. Je to podložené faktami a podporené citátmi a odkazmi na svetovú odbornú literatúru v tomto smere. Tiež ukazuje východisko, začať treba deglobalizáciou. Pán Blaha je pre mňa odvážny, fundovaný a rada by som verila, že nie osamotený v dnešnej dobe, táto kniha posmelí tých, čo sa kvôli okoliu neodvažujú vystúpiť so svojim názorom. Je to niečo ako Dawkinsov Boží blud, ktorý posilnil a posmelil ateistov, ku ktorým sa hrdo hlásim.
Čítaj viac
Sona
9.9.2018
Vynikajúca analýza problémov súčasnej doby. Aby nezostávalo len pri hundraní poskytuje aj náčrty riešenia ako krotiť kapitál vo svete. Najlepšia kniha akú som čítala za posledné roky. Určite odporúčam hoci kniha nie je pre každého a miestami obsahuje vedecké pojmy.
Čítaj viac
Martin Čaniga
8.9.2018
Výborne napísaná kniha. Autor v nej presne pomenuváva dnešné problémy spoločnosti a načrtáva východiská do budúcnosti. Prečítal som ju jedným dychom a hneď objednal ďaľšie knihy od tohto autora.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Antiglobalista - Ľuboš Blaha
Späť k Marxovi? - Ľuboš Blaha
23,26 €
Ušetríte 0,59 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev