Uhádneš, komu patria Tajomné knižnice?   Súťažiť
Záhadné miesta (1. diel) - Ján Lacika, DAJAMA, 2018

13,95 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Záhadné miesta (1. diel) - Ján Lacika, DAJAMA, 2018
Záhadné miesta (1. diel) - Ján Lacika, DAJAMA, 2018

Záhadné miesta (1. diel)

128 tajomných a zaujímavých miest

Slovensko ponúka priehrštie najrôznejších tajomstiev a záhad. Nie náhodou preto vznikla kniha Záhadné miesta, ktorá sa venuje tajomným javom, udalostiam či osobnostiam členeným... Čítať viac

1. diel série
Záhadné miesta
Vydavateľstvo
DAJAMA, 2018
Počet strán
207

Slovensko ponúka priehrštie najrôznejších tajomstiev a záhad. Nie náhodou preto vznikla kniha Záhadné miesta, ktorá sa venuje tajomným javom, udalostiam či osobnostiam členeným podľa jednotlivých slovenských regiónov... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

13,95 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Slovensko ponúka priehrštie najrôznejších tajomstiev a záhad. Nie náhodou preto vznikla kniha Záhadné miesta, ktorá sa venuje tajomným javom, udalostiam či osobnostiam členeným podľa jednotlivých slovenských regiónov. „Chceli by sme čitateľovi predstaviť rozličné prírodné fenomény vymy¬kajúce sa normálnemu laickému chápaniu či predostrieť rôzne rozporuplné historické témy“, hovorí autor knihy Ján Lacika.

Vzdialená, ale aj nedávna minulosť
Mnohé záhady nás posielajú do vzdialenej minulosti, avšak prekvapujúce sú aj udalosti, ktoré sa stali takpovediac len nedávno. Takými sú napr. neobjasnené úmrtie Štefánika či stratenie sošky Oscara za film Obchod na korze. Skupina ďalších záhad je duchovnej povahy a nachádzame ich na pútnických miestach. Sú miestami zjavení Panny Márie, zázračných uzdravení a iných dôkazov božieho milosrdenstva.

Prírodné úkazy a javy
Viete, kde nájdete kamenné gule alebo vyhasnuté sopky? V tomto „záhadologickom“ bedekri po Slovensku nachádza¬me zvláštne a unikátne prírodné javy a úkazy ako sú bizarné bralá, piesočné presypy, jaskyne či stopy zaniknutých fenoménov, ako napr. more.

Paranormálne javy a duchovia?
Na Slovensku nechýbajú ani paranormálne javy zamestnávajúce čoraz početnejší zástup tzv. záhadológov kam patria napr. záhadné kruhy v obilí, tajomné jaskyne či záhadné skalné nápisy. Aj u nás boli zaznamenané svedectvá o záhadných tvoroch a bytostiach, ako sú upíri, duchovia, poltergeisti, biele panie, čierni rytieri, bosorky a draci. Pomocou knihy sa zoznámite s rozprávkovými postavami typu Bratislavských bielych panien či bosoráckej Babej hory.

Ponuka slovenských záhad je vskutku pestrá a zaujímavá. Vydajme sa preto spolu za ich poznávaním. Aj bez väčších ambícií ich odhalenia a objasnenia môžeme zažiť to nádherné šteklenie mysle a fantázie a potešíme sa pritom aj z neopakovateľných krás Slovenska.
Čítať viac
Počet strán
207
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
118×207 mm
Hmotnosť
423 g
ISBN
9788081360879
Rok vydania
2018
Edícia
Po Slovensku
Naše katalógové číslo
309419
Jazyk
slovenčina
1. diel série
Záhadné miesta
Vydavateľstvo
DAJAMA
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Záhadné miesta (1. diel) - Ján Lacika, DAJAMA, 2018
Od hradu k hradu (1. diel) - Daniel Kollár, Ján Lacika, DAJAMA, 2017
27,90 €

Hodnotenia

5,0 / 5

3 hodnotenia

3
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Daniela
Neoverený nákup
25.11.2020
S danou knihou som veľmi spokojná. Venovala som ju ako darček k narodeninám a tak isto aj obdarovaný priateľ bol veľmi spokojný a teda aj stále je. Nakoľko dosť cestujeme a radi spoznávame nové miesta, je táto kniha najvhodnejšia spomedzi ostatných.
Určitě ju odporúčam aj známym.
Čítať viac
Martina
Neoverený nákup
5.6.2020
Zaujímavé čítanie
Knihy o Slovensku, možnostiach turistiky, návštev apod máme veľmi radi a rokmi sa naša zbierka rozširuje. A keďže náš 7ročný syn je veľký prieskumník a rád chodí na výlety, nesmie chýbať ani dvojdielna edícia Záhadných miest. Postupne sa oboma dielmi predierame a hovoríme si, kam by sme chceli ísť a čo za záhadné miesta by sme chceli spoznať. Čítať viac

Ján Lacika

Čítať viac

Vydavateľstvo DAJAMA

Čítať viac
Kúpte spolu
Záhadné miesta (1. diel) - Ján Lacika, DAJAMA, 2018
Od hradu k hradu (1. diel) - Daniel Kollár, Ján Lacika, DAJAMA, 2017
27,90 €

„Na koláčikoch niečo je. Vyjadrujú lásku. Sú to také malinké instantné objatia.“

Pekáreň v Brooklyne - Julie Caplin, 2021
Pekáreň v Brooklyne
Julie Caplin