Bezosudovosť - Imre Kertész
Bezosudovosť
12,95 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Bezosudovosť

Imre Kertész

Imre Kertész sa narodil v roku 1929 v Budapešti. Pätnásťročného ho odvliekli do Osvievčimu a po strastiplnom roku v koncentračnom tábore sa v roku 1945 dožil oslobodenia v Buchenwalde. Diela Imreho Kertésza predstavujú romány, poviedky, eseje a divadelné hry, v roku 1995 získal Brandenburskú cenu...

3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Slovart, 2018

Ďalšie formáty

E-kniha
8,99 €

Bezosudovosť je Kertészov prvý román. Rodil sa ťažko a k čitateľovi sa dostal po mnohých peripetiách. Zdanlivo neosobný apatický úškrn, s ktorým sa hlavný hrdina vyrovnáva s realitou v lágri, ba spočiatku priam...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

12,95 €

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Bezosudovosť je Kertészov prvý román. Rodil sa ťažko a k čitateľovi sa dostal po mnohých peripetiách. Zdanlivo neosobný apatický úškrn, s ktorým sa hlavný hrdina vyrovnáva s realitou v lágri, ba spočiatku priam nadšenie dospievajúceho chlapca, ktorý pokladal aj transport do neznáma za dobrodružstvo, u potenciálnych vydavateľov vyvolával rozpaky až pobúrenie. Autor totiž nezobrazil problematiku holokaustu tradične - z morálneho či citového hľadiska, ale predstavil ju svojským jazykom rozprávača s autobiografickými črtami. Kniha vyšla prvý raz v roku 1975 a dnes patrí medzi najpozoruhodnejšie literárne diela dvadsiateho storočia. Podľa románu bol nakrútený aj rovnomenný film.

Komu sa kniha môže páčiť: Milovníkom kvalitne napísaných románov, ktoré zanechajú stopu.

Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha pevná väzba s prebalom
12,95 €

Posielame do štyroch dní

Kniha pevná väzba

Vypredané

E-knihy a audioknihy

PDF
EPUB
MOBI
8,99 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
2163 hodiny čítania
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
130×210 mm
Hmotnosť
348 g
ISBN
9788055634647
Rok vydania
2018
Naše katalógové číslo
308589
Štýl
historický, životopisný
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Slovart

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

25 hodnotení

17
5
3
0
0

7
7.6.2021
Iný pohľad človeka, chlapca, ktorý prežil
Nový pohľad na tragédiu kocentračných táborov. Autor sa ako 15 ročný dostal do transportu. Popisuje nezvyčajným pohľadom chlapca udalosti, ktoré ho postihli a pocity, ktoré pri tom zažíval. My už vieme, aká obrovská neľudskosť sa spája s koncentračnými tábormi, jeho však mnohé skôr prekvapovalo a spočiatku to zaváňalo dobrodružstvom. Veľmi dobre napísaný román, odporúčam prečítať. Čítaj viac
Monika
28.8.2019
Unikátne dielo
Doteraz nikto takto o koncentračných táboroch nepísal. Vrelo odporúčam. Je to hlboké, pútavé a najmä ORIGINÁLNE. Čítaj viac
11

Ťažko sa vyberá päť diel a zopár obľúbených autorov. Milujem literatúru! Deň bez knihy je pre mňa neúplný. Aspoň stránku musím prečítať :-)

Ivana Zacharová
27.8.2019
Skutočné a neskutočne smutné svedectvo o holokauste
Overený nákup
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Autor opisuje zverstvá holokaustu očami pätnásťročného chlapca priamočiaro, miestami až komicky a naivne. Zo začiatku sa hlavný hrdina Ďurko (ako ho rodičia familiárne volajú) dokonca teší na dobrodružstvo, keď ho jedného obyčajného rána vytiahnu z električky a odvedú preč na policajnú stanicu. Jeho nadšenie pretrváva dokonca aj v dobytčom vagóne, keď ho spolu s kamarátmi a ďalšími židovskými mužmi vezú do Osvienčimu. A čo vyznieva ešte absurdnejšie, pekne opisuje vojakov, komandantov, snaží sa ukázať, ako vie dobre pracovať a až postupne mu dochádza, kde je a čo sa deje. Pomaličky prichádza na to, že akokoľvek sa bude snažiť, neodvrátiteľne sa aj on premení na obraz väzňov, ktorých videl vychudnutých a vycivených pri vstupe do tábora smrti. Svojím optimizmom sa však stále bráni osudu. Aj napriek všetkým strastiam sú jeho spomienky plné láskavého optimizmu a jemného vykresľovania všetkých tých slovami neopísateľných hrôz.
Ani detsky naivný a odľahčený opis udalostí v nacistických táboroch nezmierni dusivý a silno emotívny zážitok z čítania tohto príbehu. Odporúčam všetkým, ktorým nie je ľahostajná minulosť ani budúcnosť ľudstva.
Čítaj viac
Iva
15.6.2019
Táto kniha je iná ako ostatné knihy o koncentračných táboroch.
Imre Kertész vyrozprával svoje zážitky z koncentračného tábora očami štrnásťročného chlapca, pubertiaka, ktorý spočiatku berie, podobne ako jeho bývalí spolužiaci, cestu do Auschwitzu ako jedno veľké dobrodružstvo. Možno aj preto sa mu podarí prežiť až do oslobodenia.
A takisto aj zaradenie do práce berie ako niečo, čo bolo určené a nebúri sa. Dochádza do továrne spolu s ostatnými mladými chlapcami z mesta.
Naivne verí, že ak sa bude snažiť, bude sa mu dariť, a práca ho oslobodí.
Čítaj viac
Katarína
5.9.2018
Šoa
Veľmi netradičný pohľad na holokaust,až by som povedala veselý.
Autor berie svoj pobyt v koncentračných táboroch ako takú zaujímavú čast svojho života.
Odporúčam
Čítaj viac
Katarína
6.9.2018
Včera som zabudla dať plný počet päť hviezdičiek. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Zaobchádzanie s knihami pripravuje na zaobchádzanie s ľuďmi. To i ono je nevyhnutné naučiť sa rovnakou mierou.“

Nikolaj Michajlovič Karamzin