Knihy
E-knihy

Tá, čo sa vracia

Inaque, 2018
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Inaque, 2018
Edícia
Pandora

Román o Arminute – tej, čo sa vracia, nás do svojej hĺbky vtiahne už na prvých stránkach, vo chvíli, keď rozprávačka zazvoní pred neznámymi dverami v jednej ruke s kufrom a s taškou plnou topánok v tej druhej. Otvoriť prichádza jej...

Čítaj viac

9,90 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Román o Arminute – tej, čo sa vracia, nás do svojej hĺbky vtiahne už na prvých stránkach, vo chvíli, keď rozprávačka zazvoní pred neznámymi dverami v jednej ruke s kufrom a s taškou plnou topánok v tej druhej. Otvoriť prichádza jej sestra Adriana s rozstrapatenými vrkočmi: nikdy predtým sa nevideli. Začína sa strhujúci a okúzľujúci príbeh o dievčati, ktoré zo dňa na deň príde o všetko: o pohodlný domov, najdrahšie kamarátky, bezpodmienečnú lásku rodičov. Trinásťročné dievča objavuje úplne nový a odlišný život. Dom je malý, tmavý, všade naokolo je plno súrodencov a na stole málo jedla. Je tam však Adriana, s ktorou spolu spávajú na jednej posteli. A je tu aj Vincenzo, ktorý sa na ňu pozerá ako na ženu, a v jeho samopašnom, ostrieľanom pohľade sa vie aj stratiť, aby sa opäť mohla nájsť.
Aby dokázala prijať fakt, že sa jej dvakrát zriekli, musí sa vrátiť k svojej podstate. Donatella di Pietrantonio dokáže tento príbeh o vzťahoch matiek a dcér, zodpovednosti a starostlivosti vyrozprávať veľmi originálnym a expresívne silným spôsobom.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Tá, čo sa vracia - Donatella di Pietrantonio
Vrkoč - Laetitia Colombani
18,90 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
200
Vydavateľstvo
Inaque
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
308392
Rok vydania
2018

Kniha je o trinásťročnom dievčati, ktoré v mnohých situáciách pôsobí omnoho vyspelejšie, pretože je hodené do sveta. Každá z jej dvoch matiek ju v istom životnom období opustí a príbeh je postavený na tom, že sa snaží zistiť prečo tak spravili. Príbeh Arminuty ma zaujal od prvého momentu, kedy sa vracia do biologickej rodiny, kde vôbec nezapadá a snaží sa tam nájsť svoje miesto. Je to zaujímavo vykreslený vzťah dcéry a dvoch matiek.

Čítaj viac

Tá, čo sa vracia je knihou, ktorá pohltí čitateľa hneď na prvých stranách. Dievča, ktoré má len tašku topánok a pár osobných vecí sa vracia do domu, k vlastným rodičom, korí sa jej vzdali krátko po jej narodení. Arminuta (tá, čo sa vracia), tak ju prezývajú spolužiaci v novej škole, sa tak ocitá v neznámom prostredí s ľuďmi, medzi ktorých nezapadá. Ústredný motív knihy, vzťah medzi dcérou a matkou, je dokonale vykreslený vo svojej zložitosti vďaka tomu, že hlavná hrdinka má matky dve a obe sa jej v istom životnom momente vzdali. Kniha ma nadchla skvele napísaným príbehom ale najmä poňatím témy, ktorú sa snažia uchopiť mnohé súčasné (nie len talianske) autorky, a Donatelle di Pietrantonio sa to podarilo priam výborne.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,4 / 5

89 hodnotení

55
18
9
6
1

8
4.11.2019
Niektoré romány sa nás dotknú
,,Niektoré romány sa nás dotknú tak hlboko a presne, akoby ich príbeh prehováral priamo k nám". Tento román sa jednoznačne prihovorí ku každému. Originálnosť deja vás privedie do 70 rokov minulého storočia v Taliansku.

Kniha je veľmi rýchlo čitateľná, ľahká s mnohými prvkami a zanecháva niečo vo vás. Môže to byť dojem, odkaz, pocit, musíte na to príjsť sami.

Pri mne to bol nepokoj(čitateľský) a nenásytnosť. Nepokoj, lebo som chcela vedieť viac a viac o vzťahu Vincenza a Arminuty a nenásytnosť pokračovania príbehu. Jednoznačne by som potrebovala pokračovanie.
Dlho som nečítala tak skvelý román.
Čítaj viac
8
Kým prišla búrka - Tami Oldham Ashcraft, Susea McGearhart
Práve čítam
Kým prišla búrka

Momentálne na materskej a na knižky teraz akurát tak pozerám alebo čítam nejaké knižky o výchove a stravovaní a samozrejme detské knižky, tie sú teraz naše obľúbené

Patrícia Holíková
28.9.2019
Veľmi pútavé čítanie
Knižka ma zaujala hlavne vďaka talianskej tematike , veľmi pútavo vyrozprávaný príbeh, ľahko sa číta , veľmi rýchlo vás vnesie do deja a ja osobne som mala problém prestať čítať , ak by som mala viac času , za pár hodín by som ju určite prečítala. Čítaj viac
16
26.7.2019
Dve matky a predsa žiadna
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Príbeh o jednej rodine, dvoch matkách a dvoch sestrách. Pútavé čítanie, kde hlavnou postavou je trinásťročné dievča, ktoré je zároveň aj rozprávačkou tohto smutno-podivného príbehu. Všetci ju volajú Arminuta - tá, čo sa vracia, avšak ja by som ju skôr nazvala “vrátená” či “nechcená”. Tá, ktorá sa vracala a usmerňovala Arminutin život z úzadia, bola jej matka (nie biologická), ktorá ju vychovávala do 13 rokov. Toto dielko samo o sebe nie je bohaté na počet strán, ale čitateľa určite obohatí a zaujme nezvyčajnou zápletkou.
s. 126: “Pomaly som opakovala slovo mama stokrát za sebou, až jeho význam vyprchal a stal sa len gymnastikou pier. Zostávala som sirotou dvoch žijúcich matiek. Jedna sa ma vzdala v čase, keď mi jej mlieko ešte stekalo po jazyku, druhá ma v trinástich vrátila. Bola som dcérou odlúčení, falošného či zamlčaného príbuzenstva, časovo-priestorových odstupov. Netušila som, odkiaľ pochádzam. A v hĺbke duše to neviem dodnes.”
Čítaj viac
Soňa Kánovicsová
20.7.2019
Príjemná oddychovka
Napriek tomu, že autorka v knihe pojednáva o dosť drsnej téme, jedná sa o ľahšie čítanie, vhodné na leto (najlepšie pri mori v Taliansku .-)) Nie je to kniha, ktorou sa treba "prehrýzť", ale preplávete ňou ľahko, ani neviete ako. Číta sa veľmi príjemne a príbeh vás chytí od prvých stránok. Čitateľ sprevádza hlavnú postavu jej novým životom, stojí pri jej dospievaní, pri jej premene na silnú osobnosť, ktorou sa musí stať.
Osobne ma kniha bavila, zbytočne neťažila a dodala príjemný pocit "girl power".
P.S.: ak si sa zažral/a do Ferrante, bude to niečo pre teba :-)
Čítaj viac
Renáta Poliaková
19.6.2019
Aj ja sa vrátim...
K tejto knihe sa ešte určite vrátim. Veľmi príjemné čítanie a zaujímavý osud hrdinky Vám nedovolia knihu odložiť. Mne sa pri jej čítaní chvíľami vracali spomienky na detstvo, očarilo ma postupné dozrievanie Arminuty, hľadanie odpovedí na jej otázku, prečo sa ocitla naspäť u rodičov, tiež postupná náklonnosť a láska k niektorým členom novej rodiny. Čítaj viac
7
23.5.2019
Zaujímavý, autenticky písaný príbeh
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Uz po prvych stranach som sa zacitala do spisovatelkinho rozpravania z ust mladej dievciny a vobec som jej nezavidela situaciu, v ktorej sa ocitla. Nastastie z pribehu srsali aj pozitivne chvile, momenty, svetielka v zufalej tme, ked som si vydychla, ze nie je to take zle, predsa len nie je na svete nechana napospas. Zaver vo mne nechal zmiesane pocity a trocha som jej “nepravu” matku zacala lutovat. Pacil sa mi aj dodatok od prekladatelky, kedy som lepsie pochopila spolocenske spojitosti v tedajsom Taliansku. Kniha sa mi pacila od A po Z, zaradujem ju medzi pribehy, ktore stoja za opakovane precitanie. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Tá, čo sa vracia - Donatella di Pietrantonio
Vrkoč - Laetitia Colombani
18,90 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev