Knihy
E-knihy

Šinrin'joku - Umenie a veda lesného kúpeľa

Ikar, 2018
Vydavateľstvo
Ikar, 2018

Šinrin'joku alebo lesný kúpeľ znamená čas strávený v lese pre lepšie zdravie, šťastie a pocit pokoja. Ako jeden z pilierov japonskej kultúry predstavuje spôsob opätovného spojenia s prírodou, od prechádzok po lese až po využitie...

Čítaj viac

12,86 €

Bežná cena Bežne 12,90 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Šinrin'joku alebo lesný kúpeľ znamená čas strávený v lese pre lepšie zdravie, šťastie a pocit pokoja. Ako jeden z pilierov japonskej kultúry predstavuje spôsob opätovného spojenia s prírodou, od prechádzok po lese až po využitie pracovných prestávok na pobyt vo vašom miestnom parku či chôdzu naboso po trávniku v záhrade.
Dr. Qing Li, odborník na lesnú medicínu, vo svojom výskume dokazuje, že trávenie času medzi stromami aj umiestnenie rastlín či rozptyľovanie čajovníkového esenciálneho oleja vo vašom byte alebo na pracovisku redukuje krvný tlak, zmierňuje stres, dodáva energiu, posilňuje imunitný systém a pomôže znížiť hmotnosť. Na stránkach tejto knihy Dr. Li ponúka spolu s výsledkami dlhoročného prevratného výskumu a príkladmi liečivej moci stromov aj praktický návod, ako môžete šinrin'joku vyskúšať aj vy.
Dr. Qing Li je docent na tokijskej Nippon Medical School a jeden z popredných svetových odborníkov na lesný kúpeľ. Je viceprezidentom a generálnym tajomníkom Medzinárodnej spoločnosti pre prírodnú a lesnú medicínu, prezidentom Spoločnosti pre lesnú medicínu v Japonsku a zároveň aj jedným z riaditeľov Japonskej spoločnosti pre lesnú terapiu.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Šinrin'joku - Umenie a veda lesného kúpeľa - Dr. Qing Li
Danšari – Umenie upratovať - Hideko Yamashit
21,76 €
Ušetríte 0,04 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
SHINRIN-YOKU. The Art and Science of Forest Bathing
Rozmer
149×210 mm
ISBN
9788055160252
Naše katalógové číslo
308135
Počet strán
320
Hmotnosť
798 g
Rok vydania
2018
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,5 / 5

4 hodnotenia

1
1
1
1
0

Mária Nogová
5.5.2019
50-50
Kniha sa dá prečítať doslova na posedenie. Nenadchne, no ani neurazí. Popravde som od danej publikácie mala väčšie očakávania, no pri čítaní som bola trochu sklamaná. Kniha sama o sebe nie je zlá. Nachádza sa v nej množstvo nádherných fotografií Japonskej prírody, parkov, či rezervácií, no po textovej stránke mohla byť napísaná o niečo zaujímavejšie. Množstvo biochemických faktov časom odrádza od čítania a ospevovanie Japonskej prírody tiež časom prestane baviť. Navyše "kone" zbytočne zapĺňajú miesto na strane. Vybrať normálnejšiu veľkosť písma, asi by bola kniha o polovicu užšia a to chápem. Aspoň starší ľudia nemajú problém s čítaním.
Čítaj viac
Juraj
21.1.2019
Výborná kniha
Túto knihu by is mal prečítať každý kto má, alebo bude mať vplyv na našu planétu... to znamená že úplne každý. Les nás lieči už len tým že je. Som psychoterapeut a nikde nemám lepšie výsledky s pacientom ako v lese. Kniha je veľmi dôležitá aj preto aby sme si viac chránili to, čo je pre nás neskutocčne dôležité, aby sme vôbec prežili na tejto planéte, prírodu. Verím tomu ak by sa ľudia učili lesnému kúpeľu, už nikdy by sme nedopustili drancovanie našej prírody.
Čítaj viac
Martina
13.12.2018
nič moc :(
Čítala som túto knihu v slovenčine. Čakala som od nej teda viac. Sú v nej pekné fotky prírody, ale to je asi tak všetko. Má síce 320 strán, ale textu je tam minimum, sú strany, kde sú len jedna-dve vety, takže som ju mala prečítanú za jeden večer a nedozvedela som sa z nej v podstate nič , čo by nebolo všeobecne známe /veď to, že pobyt v lese je zdraviu prospešný, vie hádam každý/. Za tú cenu naozaj veľmi slabá kniha.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Šinrin'joku - Umenie a veda lesného kúpeľa - Dr. Qing Li
Danšari – Umenie upratovať - Hideko Yamashit
21,76 €
Ušetríte 0,04 €

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green