Knihy
E-knihy

Zákon o ochrane prírody a krajiny

komentár

Vydavateľstvo
Wolters Kluwer, 2018

Cieľom publikácie je poskytnúť ucelený a podrobný výklad ustanovení zákona č. 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny v znení neskorších predpisov, doplnený judikátmi a ďalšími súvisiacimi informáciami, na rozpoznanie zámeru zákonodarcu pri tvorbe...

Čítaj viac

50,03 €

Bežná cena Bežne 52,50 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

50,03 €

Viac o knihe

Cieľom publikácie je poskytnúť ucelený a podrobný výklad ustanovení zákona č. 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny v znení neskorších predpisov, doplnený judikátmi a ďalšími súvisiacimi informáciami, na rozpoznanie zámeru zákonodarcu pri tvorbe predpisu. Autori sa nevyhli ani konfrontácii s ustanoveniami, ktorých aplikácia je v praxi sporná alebo nejednotná, vedení snahou vyjadriť svoj názor, s cieľom napomôcť zjednoteniu aplikačnej praxe. Pri ustanoveniach, obsah ktorých bol predmetom rozhodovacej činnosti súdov, či posudzovania ústavného súdu, uvádzajú príslušné rozhodnutia súdov, s cieľom poukázať na súdnu prax a exekutívne dotváranie práva v danej oblasti.

Komentár odzrkadľuje právny stav k 1. januáru 2018. Je potrebnou a očakávanou literatúrou pre celú inštitucionálnu základňu v oblasti ochrany životného prostredia, predovšetkým pre vecne príslušné orgány štátnej správy a samospráv, najmä pre stavebné úrady, ktoré vydávajú územné a stavebné povolenia, útvary životného prostredia a pre ďalších používateľov. Má ambíciu uľahčiť uplatňovanie zákona a jeho vykonávacích predpisov v praxi tak pracovníkmi orgánov ochrany prírody, vrátane obcí, priamo v rozhodovacom procese, ako aj podnikateľmi pri plánovaní a realizovaní ich pracovných aktivít.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Zákon o ochrane prírody a krajiny - B. Múčková, Boris Balog, J. Jenčo, M. Kiča
Alexander Mach - Anton Hruboň
66,05 €
Ušetríte 6,40 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
808
Hmotnosť
1110 g
Rok vydania
2018
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Wolters Kluwer
Rozmer
155×215 mm
ISBN
9788081688164
Naše katalógové číslo
308011

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Kúpte spolu
Zákon o ochrane prírody a krajiny - B. Múčková, Boris Balog, J. Jenčo, M. Kiča
Alexander Mach - Anton Hruboň
66,05 €
Ušetríte 6,40 €

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka