Knihy
E-knihy

Vylúčení

Absynt, 2018
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
7-8 hodín čítania

V rukách držíte encyklopédiu toho najhoršieho, čo súčasný svet pozná. Hlad. Rasizmus. Nenávisť. Sexizmus. Chudoba. Genocída. Tie najbezútešnejšie slová a javy, ktoré si viete predstaviť, sa koncentrovali v knihe...

Čítaj viac

10,99 €

Bežná cena Bežne 14,99 €

Ušetríte 27%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

V rukách držíte encyklopédiu toho najhoršieho, čo súčasný svet pozná. Hlad. Rasizmus. Nenávisť. Sexizmus. Chudoba. Genocída. Tie najbezútešnejšie slová a javy, ktoré si viete predstaviť, sa koncentrovali v knihe Artura Domosławského Vylúčení.

„Je celkom jedno, kde bývaš, keď si na Zemi nepozvaným hosťom,“ povedal o svojej knihe Artur Domosławski. Vylúčení, to je skupinový portrét ľudí žijúcich na periférii spoločnosti, zabudnutých, odvrhnutých a takmer neviditeľných.

V Kolumbii oddiely milície vraždia nevinných mladých mužov z okraja spoločnosti, aby vylepšili štatistiky „vojny s terorizmom“. Na okupovaných územiach Palestíny vojsko bráni domácemu obyvateľstvu v prístupe k vode. V ďalekom Mjanmarsku sa odohráva tichá genocída kmeňa Rohingja, o ktorom západný svet donedávna ani netušil.

Artur Domosławski, nositeľ titulu „Novinár roka 2010“, nás v knihe Vylúčení zoberie do najrôznejších kútov sveta a v každom z nich nám ukáže, ako môže vyzerať ľudské utrpenie v 21. storočí.

Kniha Vylúčení, za ktorú bol jej autor nominovaný na najprestížnejšiu poľskú literárnu cenu Nike, vychádza v preklade Alexandra Horáka.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Vylúčení - Artur Domosławski
Zaklínač I.: Posledné želanie - Andrzej Sapkowski
19,39 €
Ušetríte 7,59 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
520
Vydavateľstvo
Absynt
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
307670
Rok vydania
2018

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

5,0 / 5

6 hodnotení

6
0
0
0
0

7
predvčerom
Artur Domosławski - Vylúčení
Chcete nové skutočné informácie o ľuďoch na kraji spoločnosti? Toto je tá pravá kniha. Artur Domoslawski precestoval Južnú Ameriku, USA, blízky východ a množstvo ďalších destinácii a vynikajúcou reportážou presondoval osudy ľudí, ktorí sa stali obetami násilia či genocídy. Opisuje, ako je to žiť na okraji sveta nedostatku, chudoby a bezprávia v tomto svete. V modernom svete, kde rasizmus, vojny drogových kartelov, ženovraždy, kriminalita v brazílskych favelách či afrických slumoch, utrpenie z vojny sú len odvarom v tomto svete. Realita je horšia a autor nadväzuje na vynikajúcu tradíciu poľskej reportážnej literatúry podľa vzoru Ryszarda Kapuscinského. Všetko sa deje aj teraz a poučenie z minulosti je v nedohľadne. Či sa nás to týka? Áno. Hranice sa posúvajú bližšie a bezprávie sa nás dotýka na každom kroku. Niekedy ho nevidíme alebo vidieť nechceme. Táto kniha vám otvorí oči ešte viac a aj keď nie je kniha pre milovníkov krásnej literatúry, zanechá stopu o ktorej je nutné hovoriť. Čítaj viac
Katarína Šimoňáková
4.8.2019
Názor čitateľa
Knihu som síce už čítala dávnejšie, ale aj tak vo mne zanechala zmiešané pocity. Autor sa zaoberá ťažkými témami ako napríklad migrácia, utečenci, politická situácia v krajinách Južnej Ameriky a Ázie, chudoba, nedostatočná gramotosť a iné sociálne problémy, globálne oteplovanie. Musím povedať že kniha sa mi nečítala ľahko, pretože bola obohatená o reálne skúsenosti a poznatky. Táto kniha vás donúti sa zamyslieť kam ide náš svet. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Vylúčení - Artur Domosławski
Zaklínač I.: Posledné želanie - Andrzej Sapkowski
19,39 €
Ušetríte 7,59 €

„Klasika – to sú knihy, ktoré ľudia vychvaľujú, ale nečítajú.“

Mark Twain