Knihy
E-knihy

Gobbit

  Albi, 2018
  Výrobca
  Albi, 2018

  Gobbit je rýchla postrehová spoločenská hra so zaujímavým mechanizmom. Vyhráva posledný hráč, ktorému ostali karty...

  Čítaj viac

  14,29 €

  Bežná cena Bežne 14,99 €

  Ušetríte 5%

  Posielame do troch dní

  Odporúčané tituly a kolekcie

  Viac o produkte

  Gobbit je rýchla postrehová spoločenská hra so zaujímavým mechanizmom. Vyhráva posledný hráč, ktorému ostali karty.

  Karty zobrazujú tri zvieratá v troch farbách. Zviera dokáže zožrať iba zviera v rovnakej farbe a v medziach potravinového reťazca. Chameleón zožerie komára, had zožerie chameleóna (had nemôže zožrať komára - preskočil by článok v potravinovom reťazci a kopa hráča, ktorý sa o akciu snažil, ide na cintorín). Hra obsahuje taktiež špeicálnu kartu - gorilu. Tá dokáže zabiť všetky tri typy zvierat a posiela ich na cintorín. Všetky karty na cintoríne musia ležať chrbtom nahor.

  POZOR!!! Chrbty kariet sú na prvý pohľad rovnaké, no pri bližšom preskúmaní je opak pravdou. Každá karta má na chrbte ukázaný iný obrazec, ktorý predstavuje špecifické pravidlo hry. Takže ak sa na cintoríne nachádza stoh kariet, najvyššia karta určuje akým pravidlom sa hra riadi.

  Napríklad: Ak sa na karte na vrchu cintorína nachádza chameleón držiaci ceduľku so šípkami ukazujúcimi opačný smer, potravinový reťazec sa otočí. Tzn. muchy zožerú chameleóna, chameleón zožerie hada.

  Alebo: Ak sa na karte na vrchu cintorína nachádza had spolu s chameleónom, znamená to, že had môže porušiť zásady potravinového reťazca a smelo môže zožrať muchy.

  Ak sa v kole stretnú tri komáre všetkých troch farieb, úlohou hráča je zakričať: "Gobbit" a rukou prikryť karty na cintoríne. Hráč ktorý tak učiní čo najrýchlejšie, získava všetky karty z cintorína.

  Ak chce hráč "zožrať" protihráčovu kartu, (alebo spolu s kartami pod ňou), musí v po nej v rýchlosti šmahnúť rukou. Ak sa mu to podarí a jeho ťah je v rámci pravidiel, získava protihráčove karty. Ak však protihráč stihne rukou zakryť svoje karty a úspešne sa ubráni, karty si môže schovať zo stola do svojej kopy.

  Vyhráva hráč, ktorý ako posledný bude mať karty.

  Gobbit je rýchla a svižná hra, ktorá nezaberie viac ako 15 minút.

  Vek: 5+

  Počet hráčov: 3-8

  Čítaj viac
  Kúpte spolu
  Gobbit -
  Dobble Harry Potter EN -
  30,28 €
  Ušetríte 0,70 €
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Katalógové číslo výrobcu
  73007
  Naše katalógové číslo
  306780
  Jazyk
  slovenský
  Vekové odporúčanie
  5+

  Recenzie

  Ako sa vám páčila hra?

  Čítaj viac
  Kúpte spolu
  Gobbit -
  Dobble Harry Potter EN -
  30,28 €
  Ušetríte 0,70 €

  „Kniha je základom poznania, učiteľom vekov, vládcom kráľovstva ducha.“

  Lucius Annaeus Seneca