Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Pracovná učebnica je spracovaná podľa iŠVP pre 1. stupeň ZŠ – ISCED 1 pre oblasť Človek a Prírodaz roku 2015. Koncepčne nadväzuje na pracovné učebnice Prvouka pre 1. ročník základnej školy, Prvouka pre druhákov a Prírodoveda pre tretiakov.

Pracovná učebnica je záverečné dielo skúsených autoriek série učebných materiálov na vyučovanie prvouky a prírodovedy na 1. stupni základnej školy. Stavia na vedomostiach a poznatkoch, ktoré žiak získal v prvom, druhom a najmä v treťom ročníku a komplexne ich uzatvára. Obsah pozostáva z prírodovedného učiva vzdelávacej oblasti Človek a príroda: Neživá príroda a skúmanie prírodných javov, Človek, Prírodné spoločenstvá.

Autorky nabádajú a vedú žiakov k cielenému pozorovaniu, k vyjadrovaniu svojich predstáv a k porovnávaniu vecí a javov prostredníctvom didakticky premysleného systému pútavých a zaujímavých úloh. Spracovanie obsahu je postavené na zvedavosti žiaka, na jeho prirodzenej potrebe spoznávať okolitý svet a na jeho aktívnom zapájaní sa do vyučovacieho procesu. Pracovná učebnica preferuje zážitkové učenie, vlastné objavovanie, pátranie a skúmanie prostredníctvom bádateľských a výskumných aktivít.

Pracovnú učebnicu sprevádzajú motivačné prvky detektívneho pátrania, pestré a výpovedné ilustrácie, fotografie a sprievodné postavičky.

Učivo je spracované na základe osvedčených postupov tradičného vyučovania na 1. stupni základných škôl. Naviac autorky využívajú aj rôzne inovatívne metódy vzdelávania a diagnostikovania žiakov.

K pracovnej učebnici Prírodoveda pre štvrtákov sú vypracované podrobné metodické komentáre pre učiteľa, potrebné na prácu s jednotlivými úlohami.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Természetismeret 4 (munkáltató tankönyv) - Rút Dobišová Adame, Oľga Kováčiková
Časodejovia: Kľúč k času - Natalja Ščerba
24,68 €
Ušetríte 1,01 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Väzba
brožovaná väzba
Rok vydania
2018
Jazyk
maďarský
Vydavateľstvo
Aitec spol. s.r.o.
ISBN
9788081461552
Naše katalógové číslo
306072

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?


Milan Žiak
4.11.2013
diletantská chyba
V uvedenej učebnici na strane 19 v časti „Zápisník detektívov“ obrázok vpravo dole zobrazuje súhvezdie Veľký voz, pričom krajná jasná hviezda oja Veľkého voza je chybne označená ako Severka.
Následne na strane 20 cvičenie 2 časť c) je od detí vyžadované vyfarbiť vo Veľkom voze Severku (Polárku).

Aj človek s najzákladnejšími znalosťami nočnej oblohy, resp. so minimálnymi znalosťami o pobyte v prírode a určovaní svetových strán vie že zobrazená hviezda NIE JE Severka a Severka sa v súhvezdí Veľkého voza ani nenachádza.
Je potrebné ju hľadať síce na podobnej pozícii (na konci oja), avšak v súhvezdí Malý voz. Ťažko hodnotiť obsah učebnice do ktorej sa dostal takýto nezmysel.
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Természetismeret 4 (munkáltató tankönyv) - Rút Dobišová Adame, Oľga Kováčiková
Časodejovia: Kľúč k času - Natalja Ščerba
24,68 €
Ušetríte 1,01 €

„Na kúrenie je najlepšie staré drevo, na pitie staré víno, na dôverné rozhovory starí priatelia a na čítanie starí autori.“

Francis Bacon