Zásady ekonomie - Murray N. Rothbard
Zásady ekonomie
33,46 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
33,46 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Poslední velké dílo v tradici klasických pojednání o ekonomii, ze kterého se přiučí jak začínající student ekonomie, tak vědomostí chtivý laik i profesor ekonomie.

Srozumitelný výklad nadčasových principů ekonomické teorie - od teorie užitku a výroby k analýze monopolu, inflace a hospodářského cyklu.
Čítaj viac

Recenzie, kritiky

Najlepšie syntézy a ekonomický pop
Lukáš Krivošík | 8.3.2007, www.t-station.sk

Úryvok z recenzie:
Rothbard bol najvýznamnejším Misesovým žiakom. Jeho dielo Zásady ekonómie, ktoré v origináli vyšlo v roku 1962 pod názvom Man, Economy and State je vlastne poslednou veľkou syntézou ekonomickej teórie v štýle Adama Smitha. Moderní ekonómovia už takéto pojednania nepíšu.
Autor pokračuje v metodologických šľapajach svojho veľkého rakúskeho predchodcu a venuje sa analýze takých javov, ako je úžitok, sociálny štát, dane, odbory, peniaze, verejné statky, subvencie, protekcionizmus, externality a podobne. Toto dielo treba čítať spolu s nadväzujúcou Ekonómiou štátnych zásahov, taktiež od Rothbarda.
Ak si človek nájde čas a prečíta si obe knihy pozorne, jeho ekonomické obzory sa naozaj dramaticky rozšíria. Nie je to až také náročné čítanie, Rothbard píše zrozumiteľne a logicky. Čitateľ začne prehodnocovať mnohé zažité „pravdy“ o politike a ekonómii. I keď zase, nie so všetkými autorovými názormi sa dá bez výhrad súhlasiť.
Knihy „Rakúšanov“ nie sú len o ekonómii. Oni učia to, čo trochu prehnane možno nazvať zdravým kupeckým rozumom. Preto by si Rothbarda mali prečítať najmä študenti ekonómie skôr, než bezmyšlienkovito preberú stereotypy svojich pedagógov.

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0
Čítaj viac

„Čítaj, aby si žil.“

Gustave Flaubert