Zásady ekonomie - Murray N. Rothbard
Zásady ekonomie
33,46 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Poslední velké dílo v tradici klasických pojednání o ekonomii, ze kterého se přiučí jak začínající student ekonomie, tak vědomostí chtivý laik i profesor ekonomie... Čítať viac

33,46 €
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Poslední velké dílo v tradici klasických pojednání o ekonomii, ze kterého se přiučí jak začínající student ekonomie, tak vědomostí chtivý laik i profesor ekonomie.

Srozumitelný výklad nadčasových principů ekonomické teorie - od teorie užitku a výroby k analýze monopolu, inflace a hospodářského cyklu.
Čítať viac
755 strán
Väzba
pevná väzba
Rozmer
150×210 mm
Hmotnosť
1066 g
ISBN
8086389278
Rok vydania
2005
Naše katalógové číslo
30387
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Liberální institut

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Ako sa vám páčila kniha?

Recenzie, kritiky

Najlepšie syntézy a ekonomický pop
Lukáš Krivošík | 8.3.2007, www.t-station.sk

Úryvok z recenzie:
Rothbard bol najvýznamnejším Misesovým žiakom. Jeho dielo Zásady ekonómie, ktoré v origináli vyšlo v roku 1962 pod názvom Man, Economy and State je vlastne poslednou veľkou syntézou ekonomickej teórie v štýle Adama Smitha. Moderní ekonómovia už takéto pojednania nepíšu.
Autor pokračuje v metodologických šľapajach svojho veľkého rakúskeho predchodcu a venuje sa analýze takých javov, ako je úžitok, sociálny štát, dane, odbory, peniaze, verejné statky, subvencie, protekcionizmus, externality a podobne. Toto dielo treba čítať spolu s nadväzujúcou Ekonómiou štátnych zásahov, taktiež od Rothbarda.
Ak si človek nájde čas a prečíta si obe knihy pozorne, jeho ekonomické obzory sa naozaj dramaticky rozšíria. Nie je to až také náročné čítanie, Rothbard píše zrozumiteľne a logicky. Čitateľ začne prehodnocovať mnohé zažité „pravdy“ o politike a ekonómii. I keď zase, nie so všetkými autorovými názormi sa dá bez výhrad súhlasiť.
Knihy „Rakúšanov“ nie sú len o ekonómii. Oni učia to, čo trochu prehnane možno nazvať zdravým kupeckým rozumom. Preto by si Rothbarda mali prečítať najmä študenti ekonómie skôr, než bezmyšlienkovito preberú stereotypy svojich pedagógov.

„Ať člověk utíká, jak chce, sobě samému neunikne. Je to jako se stínem. Pořád se vás to drží.“

Po otřesech - Haruki Murakami
Po otřesech
Haruki Murakami