Lidské jednání - Ludwig von Mises

31,40 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Lidské jednání - Ludwig von Mises
Lidské jednání - Ludwig von Mises

Lidské jednání

Pojednání o ekonomii

Stěží si lze představit kvalitnější výklad principů ekonomie než nestárnoucí Misesovu knihu Lidské jednání... Čítať viac

Vydavateľstvo
Dokořán, Liberální institut, 2006
Počet strán
964

Stěží si lze představit kvalitnější výklad principů ekonomie než nestárnoucí Misesovu knihu Lidské jednání... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Čeština
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Ďalšie knižné vydania
Lidské jednání - Ludwig von Mises
Pevná väzba
Čeština, 2019
Na sklade

31,60 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Stěží si lze představit kvalitnější výklad principů ekonomie než nestárnoucí Misesovu knihu Lidské jednání. Toto dílo je monumentálním počinem a lze jej po právu řadit mezi vrcholná díla společenských věd dvacátého století. Je průkopnickou prací na poli ekonomické teorie, avšak její záběr daleko přesahuje hranice ekonomie.
Čítať viac
Originálny názov
Human Action
Počet strán
964
Väzba
pevná väzba
Rozmer
150×210 mm
Hmotnosť
1300 g
ISBN
8086389456
Rok vydania
2006
Naše katalógové číslo
30377
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Dokořán, Liberální institut
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

7 hodnotení

7
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

10

Ženatý, detný, vegán, bežec, libertarián... :-)

Vlastimil Švec
Overený zákazník
16.7.2021
Ludwig von Mises
Čokoľvek by som napísal, by nevystihlo to, čo je obsahom tohto veľdiela. Zaujímať sa o príčinu a dôsledky ľudských interakcií a princípov spolužitia a neprečítať túto knihu je ako hovoriť o chemických reakciách a nepoznať charakteristiky prvkov.
Hlavne dnes, keď získal pojem "liberalizmus" z nejakého dôvodu negatívny podtón a keď nám "opatrovateľský štát" kradne ďalšie naše slobody je priam nutné sa začítať do Misesovho diela.
A nielen začítať, ale študovať ho.
Podľa mňa sa mýlil iba v jednom, čo však napravil jeho žiak M.N.Rothbard. ktorého knihy Vám vrelo odporúčam.
Čítať viac
Eva Pechočiaková Svitačová
Neoverený nákup
7.7.2021
Lidské jednání
Prehľadný pohľad na ekonomiku a ekonómiu. Charakteristika ekonomických cieľov a ich prepojenie so spoločenskými cieľmi. Ekonomické aktivity v svetle utilitarizmu a pragmatizmu. Ekonómia je predsavená ako spoločenská veda. Čítať viac

Recenzie, kritiky

Najlepšie syntézy a ekonomický pop
Lukáš Krivošík | 8.3.2007, www.t-station.sk

Úryvok z recenzie:
Vyše 900-stranová kniha s anglickým názvom Human Action je životným dielom veľkého rakúskeho ekonóma Ludwiga von Misesa. Prvé vydanie je z roku 1949, pričom ďalšie revidované vydania vyšli v rokoch 1963, 1969 a 1996.
Ekonómovia hlavného prúdu túto knihu nemajú radi pre autorovu originálnu metodológiu, ktorá rakúsku školu vydeľuje od ostatných ekonomických škôl. Mises odmietal pozitivizmus v spoločenských vedách a ekonómiu postavil na aprioristické základy. Nehľadá žiadne Paretovo spoločenské optimum, ale odvíja svoje skúmanie od individuálneho ľudského konania. Priam s karteziánskou jasnosťou postupne rozvíja svoje myšlienky.
Hoci ide o akademické dielo, ktoré nie je práve ľahkým čítaním, Mises výklad spestruje hlbokými znalosťami z histórie, filozofie a ďalších vedných oborov. Je to v pravom zmysle slova múdra kniha. Dá sa však pochopiť, že nie každý má čas a nervy na čítanie 900-stranového tlstopisu. Dobrým úvodom do Misesovho diela a rakúskej školy všeobecne je aj 200-stranová knižka Martina Štefunka Ekonómia slobody.

„Tak prečo máme ustavične ambíciu milovať? Pretože láska je bod, kde sa stretáva pravda s mágiou.“

Roviny života - Julian Barnes
Roviny života
Julian Barnes