Dotyk draka - Stano Fatul
Dotyk draka
10,95 €
Knihy
E-knihy

Dotyk draka

Kniha Lysanthys 1

3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
vydavateľ neuvedený, 2018
1. diel série
Kniha Lysanthys

Odkedy bol Temnovládca oslobodený z reťazí, prešlo niekoľko desiatok rokov. V úzadí krajiny Lysanthia pomaly naberal na sile a pripravoval sa na svoj druhý príchod. Dvaja bratia na prahu dospelosti sú vtrhnutí do víru udalostí, ktorý mení chod krajiny...

Čítaj viac

10,95 €

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Odkedy bol Temnovládca oslobodený z reťazí, prešlo niekoľko desiatok rokov. V úzadí krajiny Lysanthia pomaly naberal na sile a pripravoval sa na svoj druhý príchod. Dvaja bratia na prahu dospelosti sú vtrhnutí do víru udalostí, ktorý mení chod krajiny do zdanlivo čiernej budúcnosti. Ich cesty sa rozdelia, no je len otázkou času, kedy v sebe nájdu odhodlanie a spoja sa v boji proti silám temnoty. Na túto neľahkú úlohu sa však nevydávajú sami. Chrbát im kryjú traja vlkolačí bratia, poslední žijúci členovia dávno zničeného spoločenstva, ktorých úlohou je dozrieť na zrod nového z línie ochrancov. Dokáže v sebe Drake nájsť potrebnú silu a zodpovednosť na to, aby zvrátil úpadok jeho rodnej zeme?
Čítaj viac
Kúpte spolu
Dotyk draka - Stano Fatul
Sekera z bronzu, rúno zo zlata - Juraj Červenák, Michal Ivan (ilustrátor)
22,95 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
210
Hmotnosť
206 g
Rok vydania
2018
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
vydavateľ neuvedený
Rozmer
130×190 mm
ISBN
9788097264413
Naše katalógové číslo
303251

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,7 / 5

26 hodnotení

7
8
9
0
2

Marcela Michalčáková
28.9.2019
Drake, obyčajný chlapec predurčený stať sa ochrancom celej Lysantie, sa rozhoduje o svojom osude. Na pleciach mu leží obrovské bremeno a on jediný je schopný zabiť zlého Temnovládcu. Nie je však sám. Po svojom boku má Willa, svojho brata a zopár vlkodlakov, ktorí sú potomkami vlkodlakov z dávneho spoločenstva.
Vyberie si správne?
.
Za knižku na zrecenzovanie ďakujem @stanley_fantasyart
.
Taak a teraz niečo málinko o knižke. Ako som už spomínala, príbeh mal často rýchle spády. Trošičku mi tam chýbali pocity postáv, nejaké emócie a čo je dôležité, s menami postáv som mala dosť veľké problémy. Kniha je však prvotinou a preto môžme postupne sledovať autorovo zlepšovanie sa.
Nachádza sa tam však veľa iných čarovných bytostí čo je super. Trošku poézie na úvod každej kapitoly? Topka.
.
„Pozri sa do slnka William." Chalpec obrátil trvár k žiariacej hviezde no ihneď sa odvrátil. Nostradamus sa schuti zasmial. „Výborne! Skúšaj to ďalej!"
.. „To predsa nie je môžné, nikto sa nedokáže pozerať do slnka."
.. „Práve o to ide, dokázať nemožné."
=> tento úsek sa mi veľmi páčil.
.
Túto knihu odporúčam a dávam jej 3,8 ?/5? (poriadne som to prehodnotila)
Ako však viete, na svete je už aj pokračovanie knihy s názvom Muž s rodu vlka ( na ktorom krste som sa zúčastnila ako viete). Naozaj netuším ako sa príbeh bude ďalej vyvíjať. Nebudem si čítať ani anotaciu, aby keď sa k nej raz dostanem, som mala skvelý zážitok. Robím to tak často a osvedčilo sa mi to.
Čítaj viac
6
Muž z rodu vlka - Stano Fatul
Práve čítam
Muž z rodu vlka

A book is a dream, that you hold in your hands. Bookstagram - @mdnight.reads

Kristína Toroková
27.9.2019
Slovenské dobrodružné fantasy
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Dotyk draka je kniha o obyčajnom chlapcovi menom Drake, ktorému sa začnú v živote diať neobyčajné veci. Práve pri týchto udalostiach stretáva Drake vlkolaka Grangera, ktorí mu vyjaví že je ochrancom. Byť ochrancom je dar, ale aj prekliatie. V krajine Lysanthia sa totiž prebúdzajú temné sily, ktoré chcú ovládnuť a zničiť všetko živé. Poraziť ich však vie iba ochranca, bojovník s nadprirodzenými silami. Príjme Drake tento dar ? prevezme zodpovednosť za svoje činy a za osud celej Lysanthie ?
...
Knihu dotyk draka od Stana Fatula by som hodnotila ako dobrodružnú fantasy. Čo sa mi na knihe od úplného začiatku veľmi páčilo bol samotný svet Lysanthia a mapa krajiny. Lysanthia je prenádherná zem a mňa naozaj bavilo o nej čítať a sledovať po mape dobrodružné výpravy našich hrdinov. Ako druhú vec by som určite vystihla samotný príbeh, ktorý bol zaujímavý a nechýbala v ňom stupňujúca sa dynamika. Kniha ako taká začína prológom, ktorý nás dejovou linkou posiela do minulosti. Táto linka mi však prišla chaotická a to hlavne preto, že mala veľmi rýchly spád. To čo bolo napísané na jednej strane, na druhej bolo úplne inak. V prológu bolo zbytočné dávať mená nepodstatným postavám, ktoré o pár riadkov zomreli strašnou smrťou. Postáv tam bolo naozaj priveľa a ťažko sa v nich orientovalo. Po prológu začína kapitola 1, ktorá nás dejovo posúva do prítomnosti k novým hrdinom. Každá kapitola začína krátkym veršíkom, ktorý čitateľovi pootvára dej nasledujúcich stránok. Tieto veršíky beriem ako veľmi príjemné osvieženie a najradšej mám veršík opisujúci Helenu. V kapitolách narážame na dejové linky viacerých postáv. Práve tu mi chýba pomenovanie týchto častí podľa mien / Drake, Will, Caleb../ . Výpravy sa mi zlievali dokopy a občas som nevedela hneď zaradiť kde ktorá postava bola naposledy. Druhá polovica knihy bola písaná už zrozumiteľnejšie a pridali sa bojové scény. Bojové scény patrili medzi moje obľúbené pasáže, pretože boli naozaj pútavé. Čo mi na druhej strane v celej knihe chýbalo, bolo prehĺbenie postáv. Postavy boli opísané naozaj veľmi plytko a okrajovo. Čo Drake prežíval, keď mu Granger povedal že ja ochranca ? Zakopol? Potili sa mu dlane ? Vypleštil oči ? Nevieme...Akoby sa všetko v knihe dialo iba okolo dynamiky príbehu. Chýbali mi emócie, mimika, reč tela proste to ako samotné postavy cítia a vnímajú seba, iných či okolie. Čo cítia vo vnútri a s čím bojujú. Preto aj romantická linka v knihe bola nedostačujúca. Romantika a láska je o vzťahoch a pokiaľ tie nie sú v príbehu prehĺbené, je lepšie s romantickou linkou ani nezačať. Kniha Dotyk Draka je Stanovou prvotinou a musím povedať, že je to trocha cítiť. Ja však pevne verím, že autor si naše pripomienky zoberie k srdcu a ďalšie knihy budú už len lepšie. Príbeh Lysanthie sa ešte len začal...
Čítaj viac
Zrzavé čtení
25.9.2019
Ačkoliv mám slovenské kořeny, tak tohle byla moje slovenská knižní premiéra. Ze začátku jsem se trochu bála nejen kvůli jazyku, ale také proto, že jsem vůči CZ a SK autorům dost skeptická. Ale tohle bylo skvělé! Prolog byl úžasný a plný boje, jen to bylo na začátek trochu moc zmatené a čtenář se může cítit jako hozený do neznámých vod.

Co se týče mínusů:
1. na mě až moc fantasy ras najednou (vlci, čarodějové, elfové, lesní víly, skřítci, apod.),
2. opakující se slova (např. "hmla") - nejdřív jsem to nějak zvládala, pak už třeba od půlky knihy, je to dost otravné,
3. HODNĚ mi vadilo, že v knize zemřelo zvíře. Chápu, že to k životu a světu patří, ale nejsem ten typ člověka, co o tom musí číst.

A ať nejsem jen u mínusů, tak plusy:
1. rozhodně postavy. Nejdřív mi byl dost protivný Drake a jeho části v knize se mi nelíbily, ale od doby, co trénoval v Thyanoru a následně když se stal ochráncem, tak to bylo skvělé. Naopak od samého začátku miluji Williama a doufám, že o něm ještě v dalších knihách uslyším, protože tahle postava byla perfektní od samého začátku.
2. v knize bylo HODNĚ bojů! Přesně takhle má vypadat fantasy a tak si ho já představuji!
3. nejsem fanoušek lovestory a oceňuji, že autor do knihy necpal přehnaně moc lásky, romantiky a podobných věcí.

Abych tedy vše shrnula - za mě, i když jsem knihu kvůli "cizímu" jazyku četla delší dobu, tak tohle je rozhodně skvělá záležitost a určitě se pustím i do dalších dílů, protože jsem zvědavá, jak se příběh bude vyvíjet a doufám, že další knihy budou alespoň stejně tak dobré, ne-li lepší! Rozhodně stojí za přečtení a moc doporučuji.
Čítaj viac
Petr Klesnil
18.9.2019
Tato kniha je ve slovenštině, ale určitě to ničemu nevadí. Rychle si zvyknete a pak už jen hltáte samotný příběh. Ze začátku jsem byl hodně zmatený. Prolog je moc dlouhý a nemáte šanci se v něm vyznat, protože na vás vychrlí spoustu jmen a akce. V podstatě budete po jeho přečtení trochu otrávení a možná vás to trochu odradí. Radím ale vydržet! Pak už se začne rozvíjet samotný příběh a Vám vše začne dávat smysl a bude Vás zajímat, jak to bude dál a hlavně, jak to celé dopadne. Příběh je to dobrý, i když mi někdy přišlo, že hlavní hrdina přežívá jen díky ostatním postavám, které za něho vedou skoro všechny boje a vždy se objeví zrovna ve chvíli, kdy mu jde o život. Taky mu většinou někdo přesně řekne, co má dělat a kam jít. Pak ale přijde samotný výcvik a po něm už máme hrdinu, jakého jsme potřebovali. Moc se mi líbila spojitost s přírodou (poddajný jako voda, pevný jako kámen, mocný jako oheň a rychlý jako vítr). Taky se mi líbilo, že autor se rozhodl pro konec jiný, než si každý čtenář přeje a tím asi hodně z nás překvapil. Je ale pár maličkostí, co bych z knihy klidně vypustil:
1) V závěrečné bitvě se objevují nové kouzelné postavy – to už mi přišlo trochu přitažené za vlasy. Víc postav podle mě neudělá epičtější bitvu – vždyť už tam snad chyběl jen Voldemort.
2) Zbytečná romantická linka – spíš to na mě působilo tak, že v každé knize je, tak bude i tady – i když se znali dva dny i s cestou.
3) Nevím, jestli je to jazykem, ale slovo HMLA (nebo SLNEČNÉ LÚČE) bylo používáno tak často, že jsem myslel, že konec bude… „a rozplynul se v hmle.“

I přes tyto maličkosti se mi celkově příběh zamlouval a na to, že je to autorova prvotina, můžu dát jen klobouček dolů. Rozhodně jsem zvědavý, jak se autor bude i nadále rozvíjet a jaké budou další příběhy ze světa Lysanthia. Už teď mám možnost porovnat s druhým dílem s názvem Muž z rody vlka! A rozhodně se na něho chystám!
Čítaj viac
Nikola
21.7.2019
Dotyk draka
Keď som začala čítať knihu chvíľu mi trvalo kým som sa dostala do deja, ale potom som sa s ním zžila. Aj keď niektoré veci sa mi zdali byť málo opísané a niektoré veci sa diali rýchlo jedno za druhým. Kniha sa mi napriek tomu páčila, dobrá fantasy.
Je o chlapcovi Drakeovi, ktorý je predurčený za ochrancu, musí ju ochraňovať...
Čítaj viac
Kačka
20.7.2019
Vůbec nevím, kde mám u recenze téhle knížky začít, protože mám opravdu hodně pocitů. Četla jsem pár recenzí a názory na tuhle knížku jsou všelijaké. Začnu tedy mínusy. Podle mě je největší chybou knížky to, že se do postav a toho děje nevžijete, tudíž vám je jedno, co se s nimi stane. Aspoň takový pocit mám, protože vžít se do postav a příběhu mi opravdu dělalo problém. Knížka má neskutečně rychlý spád, což je i není dobře. Děj plyne rychle, ale...Všechno se tam stane během mrknutí oka, problémy jsou rychle vyřešené a jede se dál. Pomohlo by přidat víc popisů ať už okolí nebo postav nebo jejich pocitů, to by mohlo pomoct i s problémem číslo 1. Stejně tak by se mi líbilo, kdyby výcvik Drakea měl i teoretickou část, aby se dozvěděl, co všechno může žít v jeho světě. Ohledně romantické linky, která je nepatrná - potřebovala by prohloubit a přidat třeba i pohled ženy. Ze začátku jsem byla hodně zmatená a prolog se strašně táhl, což už se naštěstí pro mě u dalších kapitol nedělo a byly tak akorát dlouhé. Ale zpět k začátku, to vhození do světa mi přišlo strašně neuvedené. A také se tam opakovala slova (brr...čierne). Některým vadilo množství postav a jmen, ale s tím já jsem asi po kapitole problém neměla, i když by ostatním mohl pomoct nějaký přehled postav a toho, kdo jsou. Dalším mínusem, se kterým se ostatní potýkali je množství umírání. To mi nevadilo a upřímně to pro mě byla příjemná změna. V žádné knížce jsem tolik mrtvých neviděla, originální. Bohužel tady zase narážíme na problém nevžítí se do postav, ani mě nenapadlo brečet, když umřela nějaká postava, která nám byla představena. Teď se vrhnu k pozitivitě, i přes tohle všechno mě to až na pár nudnějších částí (eheh..prolog) bavilo. Našla jsem tam i nějaké hezké pasáže/myšlenky, které jsem si označila. Plusem je i hezká obálka, mapa, obsah a to, že hezký paperback se super papírem, ale taky mě fakt bavily básničky na začátku kapitol. Čítaj viac
Cyril Turčáni
18.7.2019
Dotyk Draka - Stano Fatul
Kniha sama o sebe má krásnu obálku a pod obálkou úžasnú mapu. Teraz niečo k príbehu. Príbeh rozpráva o živote hlavného hrdinu Drakea a jeho brata Williama. Žijú v malej dedinke a jedného dňa sa stane hrozná vec. (Radšej nejdem písať spoileri) Ich životy sa z dňa na deň zmenia. Okrem toho v krajine vládne zlo a temnota. Drake má dôležitú úlohu a nevie ako má reagovať. Musí sa stať ochrancom. Ďalej tu sú čarovné bytosti, svety, miesta aaaa samozrejme vlky. Tak isto boli super aj medveďolaci. Aj ja sa prikláňam k tomu že prvá časť knihy bola trošíčku lepšia ale celkový dojem je v skutku dobrý. A ten koniec? To čo bolo. Tento rok má Stano vydať druhý diel : Muž z rodu vlka ktorý si chcem určite prečítať. Zaujíma ma ako to dopadne. Hodnotenie : 4??/5?? - je to super kniha. Určite odporúčam. Čítal som ju s prestávkami a bolo to megaa. Čítaj viac
4
14.7.2019
Dnes som tu s recenziou na knihu ktorú som nedávno dočítala. Je to kniha Dotyk draka ktorú mi poslal @stanley_fantasyart za čo ešte raz veľmi pekne ďakujem.
Ako prvé musím pochváliť mapu, keďže mapy v knihách milujem. Najprv som síce nechápala ako je to podelené na dve polky, ale nakoniec som pochopila že sa to inak asi nedalo kvôli rozmeru knižky. Za ďalšie sa mi strašne sadol štýl akým to bolo napísané. Našlo sa tam pár chybičiek a je z toho cítiť že je to autorova prvá knižka no napriek tomu že bol dej miestami uponáhlaný ma to bavilo.
A aby som nezabudla, 4 verše pred každou kapitolkou sú TOP.
Knihe som dala 3,5/5. Dúfam že raz budem mať možnosť prečítať si aj ďalšiu knihu zo série Lysanthys lebo verím že Stano si z našich recenzií a komentárov čo to zobral k srdcu a ďalšia kniha bude ešte bombovejšia. Neviem si síce predstaviť čo bude ďalej, keďže to bolo celkom pekne akoby ukončené ale rozhodne to bude stáť zato.
Čítaj viac
Kateřina Vavřincová
26.6.2019
Před nedávnem nám svěřil začínající slovenský autor do rukou jeho první knihu Dotyk draka. Musím říct, že fantasy není můj šálek čaje, ale čas od času si něco na odreagování přečtu. Začátkem jsem se prokousávala pomalu, ale postupně jsem se v postavách začala orientovat. Lysanthia je krásně vykreslená země, která nabízí mnoho zajímavých stvoření. Postupně kniha nabírala rychlý spád a konec mi přišel uspěchaný. Nicméně se mi kniha líbila, i když jsem trochu bojovala se slovenštinou. Knihu doporučuji číst při těchto teplých letních večerech, pod rozkvetlým stromem. .nebo někde, kde na vás dýchne příroda ?. Děkujeme za důvěru a dáváme 4??! Čítaj viac
4

Volam sa Enara. Rada čítam, pozeram serialy a filmy. Moja oblubená autorka je Sarah J Maas.

Enara Könözsyová
23.6.2019
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Námet a nápad knihy sa mi hneď zapáčil a keďže milujem Fantasy tak som vedela že sa mi kniha bude páčiť. Prvá polovica knihy ma príliš nebavila ale v druhej polovici sa to poriadne rozbehlo a na konci som už tie strany iba hltala. Dej s a mi zdal trochu urýchlený ale tak pri počte strán je to pochopiteľne. Prológ sa mi zdá príliš dlhý, bol taký dlhy až som zabudla že je to prológ a divila som sa prečo hlavné postavy zomierajú. Nachvíľu som rozmýšľala či som náhodou neotvorila Game of Thrones a potom ked som dočítala prológ a uvidela nadpis 1. Kapitola tak nasledovalo veľmi dlhé “Ahaaaaaa”. Postavy sa mi páčili hlavne Drake, William a Granger. Sympatie som si vyvinula aj ku Calebovi. bolo mi ho dosť ľúto. Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Dotyk draka - Stano Fatul
Sekera z bronzu, rúno zo zlata - Juraj Červenák, Michal Ivan (ilustrátor)
22,95 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia