Knihy
E-knihy
14,88 €

Bežná cena Bežne 15,40 €

Ušetríte 3%

Na sklade, posielame ihneď

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o produkte

Nové, graficky upravené vydanie prvého rozšírenia populárnej hry Carcassonne . Myslíte si, že ku Carcassonne sa už nedá vymyslieť nič nové? Napriek tomu je tu už piate rozšírenie obľúbenej hry a nezdá sa, že by bolo horšie ako tie predchádzajúce.

Opátstvo každý hráč má kartičku opátstva, ktorú môže jedenkrát za hru umiestniť namiesto normálnej kartičky. Opátstvo je možné umiestniť iba na voľné miesto, ktoré je zo všetkých strán obostavané. Umiestnená kartička sa počíta ako ukončenie cesty, ktorá do nej smeruje, i mesta, s ktorým susedí. Samozrejme, aby bola cesta vyhodnotená, musí byť ukončená tiež na svojom druhom konci (respektíve mesto uzavreté zo všetkých strán).

Starosta každý hráč má figúrku starostu, ktorú môže umiestňovať iba do miest. Pre umiestňovanie starostu platia rovnaké pravidlá ako pre figúrky rytierov. Jeho sila pri vyhodnotení mesta zodpovedá počtu štítov na kartičkách mesta.

Povoz každý hráč má figúrku povozu, ktorú môže umiestniť na cestu, do mesta alebo do kláštora (samozrejme podľa pravidiel pre všetky figúrky). Po vyhodnotení si hráč môže povoz vziať späť do zásoby alebo ho presunúť na bezprostredne susediacu cestu, mesto alebo kláštor. Územie, na ktoré povoz premiestni musí byť neobsadené a nedokončené.

Stodola každý hráč má figúrku stodoly, ktorú môže umiestniť na spoločný roh štyroch kartičiek lúky, pričom štvrtú kartičku lúky práve sám umiestnil. Stodolu je možné umiestniť aj na lúku, na ktorej už sú sedliaci. Ihneď po jej umiestnení sa vyhodnotia sedliaci (pri hre s 3.rozšírením tiež prasiatka) a vrátia sa majiteľom do ich zásoby. Stodolu hráč nesmie umiestniť na lúku, na ktorej sa už nachádza stodola iného hráča. Figúrka stodoly ostáva na lúke až do konca hry. Na lúku so stodolou sa už nedajú umiestňovať sedliaci. Ak sa v neskoršom priebehu spojí lúka so stodolou s lúkou so sedliakmi, lúka sa opäť ihneď vyhodnotí, ale za každé uzavreté mesto získava hráč len 1 bod (s prasaťom 2 body). Na konci hry získava hráč za každé uzavreté mesto na lúke, na ktorej má stodolu, 4 body.

Obsah hry: 12 nových kartičiek, 6 kartičiek opátstva, 6 figúrok stodoly, 6 figúrok povozov, 6 figúrok starosta, pravidlá
Čítaj viac
Kúpte spolu
Carcassonne: Opatství a starosta - Klaus-Jürgen Wrede
Dobble Harry Potter -
27,87 €
Ušetríte 0,52 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Katalógové číslo výrobcu
5580
Naše katalógové číslo
303154

Recenzie

Ako sa vám páčila hra?

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Carcassonne: Opatství a starosta - Klaus-Jürgen Wrede
Dobble Harry Potter -
27,87 €
Ušetríte 0,52 €

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green