Knihy
E-knihy

Inštitucionálne príčiny globálnej ekonomickej krízy

Globálna ekonomická kríza z roku 2008 sa postupne premenila na celkovú krízu západnej spoločnosti s neustále rastúcimi dlhmi, rastúcou príjmovou a majetkovou polarizáciou, s poklesom spoločenskej dôvery, s krízou demokratického systému a s rastúcou...

Čítaj viac

8,80 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Globálna ekonomická kríza z roku 2008 sa postupne premenila na celkovú krízu západnej spoločnosti s neustále rastúcimi dlhmi, rastúcou príjmovou a majetkovou polarizáciou, s poklesom spoločenskej dôvery, s krízou demokratického systému a s rastúcou pravicovou radikalizáciou politického spektra v mnohých krajinách. Ekonomické krízy sú produktom spoločenských vzťahov, ktoré sú postavené na pravidlách, ktorými sa spoločnosť riadi, teda nie sú výsledkom prírodných zákonov, ktoré sú nemenné, a ktorým sa musí spoločnosť prispôsobovať. Práca sa pozerá na fenomén krízy práve z tohoto pohľadu a pokúša sa identifikovať koreňové inštitucionálne príčiny v nastavení spoločnosti, ktoré spôsobujú také spoločenské procesy, ktorých kumulácia vyústila do globálnej ekonomickej a spoločenskej krízy.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
112
Hmotnosť
214 g
Rok vydania
2018
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ekonomický ústav Slovenskej akadémie vied
Rozmer
170×240 mm
ISBN
9788071442868
Naše katalógové číslo
302901

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

Čítaj viac

„Človek, ktorý nečíta dobré knihy, nemá žiadnu výhodu oproti človeku, ktorý čítať nevie.“

Mark Twain