Vietor vo dverách - Madeleine L'Engle
Vietor vo dverách
9,68 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Vietor vo dverách

Slovart, 2018
3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Slovart, 2018
2. diel série
Struny času

Madeleine L'Engle stvorila sériou Struny času klasiku detskej sci-fi literatúry, ktorá ovplyvnila tvorbu spisovateľov posledných päťdesiatich rokov. Vietor vo dverách je druhý diel pentalógie Struny času...

Čítaj viac

9,68 €

Bežná cena Bežne 9,95 €

Ušetríte 3%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Madeleine L'Engle stvorila sériou Struny času klasiku detskej sci-fi literatúry, ktorá ovplyvnila tvorbu spisovateľov posledných päťdesiatich rokov. Vietor vo dverách je druhý diel pentalógie Struny času.

Jeden sychravý novembrový deň sa Meg Murryová vráti zo školy a jej brat Charles Wallace jej oznámi, že v zeleninovej záhrade spozoroval draky. V tú noc sa Meg, Charles Wallace a ich kamarát Calvin vyberú do záhrady, kde im tajuplný Učiteľ prezradí, že to, čo videli, neboli vôbec draky, ale prazvláštni cherubíni. Vysvitne, že Charles je vážne chorý a Učiteľ s prapodivnými tvormi mu prišli na pomoc – tým, že ho uzdravia, udržia rovnováhu vo vesmíre a zabránia zlu, aby ich pohltilo.

Komu sa kniha môže páčiť: Milovníkom sci-fi príbehov plných akcie

Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha Slovenský jazyk, Slovart
-3%
9,68 €

Posielame do piatich dní

Kniha Český jazyk, #booklab
-5%
13,39 €

Posielame do 14 dní

E-knihy a audioknihy

E-kniha Slovenský jazyk, Slovart
PDF
EPUB
MOBI
6,99 €

Okamžite na stiahnutie

Ďalšie
Kúpte spolu
Vietor vo dverách - Madeleine L'Engle
Harry Potter: Cesta dějinami čar a kouzel - J.K. Rowling
26,17 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
A Wind in the Door
Rozmer
130×200 mm
ISBN
9788055631653
Vekové odporúčanie
10+
Počet strán
232
Hmotnosť
266 g
Rok vydania
2018
Naše katalógové číslo
302870
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

16
13.4.2019
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Vietor vo dverách je pokračovaním Strún času, ktoré sa odohráva v presne neurčenom čase. Zo samotného deja vyplýva, že snáď ubehlo niekoľko rokov od udalostí predchádzajúcej knihy. Opäť sa mi predstavili tie isté postavy, hoci medzitým stihli vyrásť a trošku sa zmeniť, no stále sa majú čo učiť. Tam, kde v prechádzajúcom dobrodružstve zachraňovali svojho dlho strateného otca, teraz ich čaká o čosi náročnejšia úloha – majú zachrániť Charlesa Walacea, ktorého postihla neznáma choroba.

Madeleine L’Engle mi s využitím svojej jedinečnej fantázie predostrela zaujímavo vystavaný mnohovrstvový a nesmierne citlivý príbeh, v ktorom pomenovala ďalšie pálčivé spoločenské problémy, ktoré nás strašia aj dnes. V čom čiastočne tkvie nadčasovosť tohto diela. Takisto mi ponúkla mnohé zamyslenia a témy, o ktorých som niekedy ani len neverila, že by sa mohli zmestiť do takejto útlej knihy.

Vďaka dynamickému deju som takisto nemala možnosť sa nudiť. V konečnom dôsledku som si z knihy odniesla oveľa viac, než som očakávala. Hoci v prípade tejto knihy bolo ešte o čosi náročnejšie odkryť jednotlivé vrstvy a témy. Vďaka tomu sa, rovnako ako Struny času, radí medzi tie jedinečné príbehy, ktoré mi pri každom novom čítaní predstavia nejaké doteraz nepovšimnuté myšlienkové zákutie.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Vietor vo dverách - Madeleine L'Engle
Harry Potter: Cesta dějinami čar a kouzel - J.K. Rowling
26,17 €

„Nikdy nepožičiavaj knihy, pretože ti ich nikto nikdy nevráti. Všetky knihy v mojej knižnici sú tie, ktoré mi požičali iní...“

Anatole France