Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Naše konanie v prítomnosti ovplyvňuje životy iných v budúcnosti...

Provokujúci príbeh v tomto medzinárodnom bestselleri prepája rôzne časové línie, podobne ako svetoznámy Atlas mrakov. Venuje sa nielen vzťahom medzi rodičmi a deťmi, no tiež alarmujúcemu postoju civilizácie k prírode.

Je naozaj osud ľudí nezvratne spojený s osudom včiel?
Román Príbeh včiel vás prevedie pútavými príbehmi troch generácií včelárov, ktoré spočiatku navzájom zdanlivo nesúvisia, no postupne sa ich osudy prekvapivo spájajú:

  • Anglicko, 1851. Melancholický biológ a obchodník s osivom William sníva o tom, že vyrobí úplne nový typ včelieho úľa. Ten môže priniesť slávu a uznanie jemu aj jeho deťom.
  • USA, 2007. George chová včely v čase, keď mnohí včelári zaznamenávajú nevídaný úhyn včelstiev. Záchranu vidí v synovi Tomovi, ktorý má však celkom iné plány než pokračovať v
    otcových šľapajách.
  • Čína, 2098. Tao je mladá matka, ktorá na úsvite dystopického 22. storočia ručne opeľuje ovocné stromy a má strach o svojho syna...


Čítaj viac
Kúpte spolu
Príbeh včiel - Maja Lunde
Kým sme boli vaši - Lisa Wingate
29,15 €
Ušetríte 0,70 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Bienes historie
Rozmer
145×230 mm
ISBN
9788055629735
Naše katalógové číslo
302868
Počet strán
344
Hmotnosť
651 g
Rok vydania
2018
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart

Príbeh troch generácií, ktoré spájajú nielen včely, ale aj nevhodné správanie sa ľudí voči prírode. Je to zamyslenie sa nad tým, či v dnešnom svete berieme ohľad na to, čo tu na Zemi po nás ostane pre ďalšie generácie, alebo je nám to ľahostajné.

Čítaj viac
Návrh - Elle Kennedy
Práve čítam
Návrh

som hrdý Martinusák, ktorý okrem čítania tiež športuje a pečie:) Mám rada svoju prácu, dlhé letné večery, zmrzlinu, kávu, potulky po neznámych mestách....a tiež pozitívne naladených ľudí:)

Lucia Janišová
Projektový špecialista
27. októbra 2018

Príbeh včiel je nádherne napísaným príbehom, ktorý v čitateľoch zanechá stopu ešte dlho po prečítaní. Odkrýva život troch generácií včelárov, pričom každý z týchto osudov sa istým spôsobom dotkne každého z nás. V knihe nájdeme fascinujúce opisy zo života včelstiev, kedy si uvedomíme, že hoci sú včely úplne malými, ale zato nesmierne dôležitými „bytosťami.“ Enviromentálna téma je práve tou ústrednou, cez ktorú sa autorka rozhodla skúmať medziľudské vzťahy a tiež hĺbku vzťahov rodičov k svojim deťom. Núti nás zamyslieť sa nad budúcnosťou celej civilizácie a nad svetom, v ktorom sa môžeme veľmi ľahko objaviť. Ani nevieme ako. Knihu odporúčam všetkým, ktorí majú naozaj vzťah k prírode a ktorým nie je ľahostajná naša budúcnosť.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,4 / 5

51 hodnotení

30
14
4
2
1

eva
pred štyrmi dňami
sklamana
Ja som bola sklamana. Som za ochranu vciel, prirody, zeme, ale to nic nemeni na tom, ze je kniha, podla mna, velmi slaba.
Čítaj viac
Soňa
17.7.2019
priemerná kniha
Dalo sa to čítať, ale označenie svetový bestseller? To si naozaj nezaslúži. Nesedelo mi datovanie dystopickej časti.
Čítaj viac
Miroslava Vinczeová
17.7.2019
Príbeh o včelách a o nás...
Príbeh včiel... a zároveň príbeh nás všetkých... Netradične poňatý román, trochu iný, žiadna „klasika“. V knihe sa prelínajú tri najprv zdanlivo nesúvisiace príbehy z rôznych časových období. Minulosť, súčasnosť, budúcnosť. Príbeh melancholického biológa Williama, príbeh nášho súčasníka Georga a futurologický príbeh Číňanky Tao, ktoré sa nakoniec zaujímavo spoja do jednej mozaiky. Hlavnú úlohu zohrávajú včely, ale v každom príbehu sú dôležité aj rodinné vzťahy, najmä vzťah rodičov a detí. Mohli by sme povedať, že ide o „ekologický“ román, od prvej po poslednú stranu nás núti uvedomovať si, ako sme s prírodou previazaní, aké dôsledky môžu mať klimatické zmeny a náš macošský postoj k prostrediu, ktoré si plnými dúškami užívame štýlom „po nás potopa“. Tí, čo nevčelária, sa dozvedia veľa naozaj zaujímavých detailov o včelách a tomto ušľachtilom „koníčku“. Jednotlivé príbehy občas trochu stagnujú, ich vývoj je miestami predvídateľný, ale nie až tak, aby to nelákalo čítať ďalej a byť zvedavý, ako to celé dopadne... či tam pre nás ľudí bude nejaké svetlo na konci tunela... Pre mnohých z nás sú alarmujúce vyhlásenia ekológov, aktivistov a politikov suchopárne, nič nehovoriace, prehliadame ich. Ale možno umenie (vrátane takýchto kníh) môže byť jednou z nenásilných ciest, ako sa v tom nájsť osobnejšie, ako si uvedomiť, že sa to týka každého z nás. Preto považujem túto knihu okrem iného aj za užitočnú v dnešnej dobe. Má to byť prvá kniha z voľného 4-dielneho cyklu zameraného na klimatické zmeny a ich následky. Nie som síce zanietený environmentalista, ale už sa celkom teším na ďalšie diely (druhý diel zameraný tentokrát na vodné zdroje už vyšiel v Čechách - https://www.martinus.sk/?uItem=437621).
Čítaj viac
4
4.6.2019
Ospevovaná kniha, no musim priznat, že mňa nezaujala natoľko ako som myslela. Niektoré kapitoly zaujímavé, ine nudné, asi tak 50 na 50. Dej slabí a hlavné postavy mi nejako nesadli, hlavne ich správanie a konanie. Sex sa mi do tejto knihy tiez nehodil bodaj by ho autorka nespomínala... Koniec knihy je pekný ako sa deje prepletú do jedného záveru, ale to je asi tak všetko stále som čakala niečo viac. Asi som mala veľké očakávania. Každopádne originálna záložka ma potešila :) 2 hviezdičky
Čítaj viac
3
Čistá biela rasa - Frank Westerman
Práve čítam
Čistá biela rasa

Básnikove srdce a strom Strom vrastený v srdci básnika človek, čo sám pred sebou uniká. Vytvára si umelý raj na Zemi kričí potichu hlasnými prosbami. Niekto, kto si myslí, že mu život uniká... Taký je pocit samotného básnika!

Laura Pajtinková
31.5.2019
Prudko medová
Začiatok a koniec
Nie je to to isté
V jednom ešte trvá
V druhom končí hmliste.
Takto nejako by sa dala definovať táto kniha, ktorá je pre dnešnú dobu príznačná Zradila by som ju medzi povinné stredoškolské čítanie. Opisuje stretnutie človeka s najdôležitejším tvorom na planéte a nedozerné následky jeho vyhynutia. Človek pochopí až keď je neskoro...
Čítaj viac
24.5.2019
Príjemne čítaníčko
Knižka ma zo začiatku veľmi nechytila, ale chcela som je prísť na chuť, tak som pokračovala a som tomu rada :) príbehy postáv ma síce nechytili až tak ako som čakala, ale po prečítaní mi to vôbec nevadilo, pretože som sa o včelách dozvedela veľa zaujímavostí veľmi príjemnou formou :)
Čítaj viac
3
4.4.2019
Táto kniha patrí medzi moje obľúbené. Dostala som sa k nej náhodou, čo teraz vôbec neľutujem. Zo začiatku mi vadilo, že príbeh je rozdelený na tri postavy, ale po čase som si zvykla. Veľký problém súčastnosti je písaný ako príbeh, kde je ukázané ako ďaleko to môže zájsť, ak s tým niečo neurobíme. A zistila som, že toto je prvá kniha z plánovanej trilógie od autorky, takže určite si zaobstarám aj ďalšie :)
Čítaj viac
Gabika Vrabcová
2.4.2019
Pre mna bola tato kniha sklamanim. Perfektna tema, aj zaujimave pribehy, minulost,pritomnost a buducnost, ktore spajali prave vcely a to je asi tak vsetko. Nudny dej, ktory vobec nemal stupnovanie. Kniha nemala "stavu". Skoda, cakala som od knihy ovela viac.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Príbeh včiel - Maja Lunde
Kým sme boli vaši - Lisa Wingate
29,15 €
Ušetríte 0,70 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev