Zvony a hroby - Rudolf Dobiáš
Zvony a hroby
4,10 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
4,10 €

Bežná cena Bežne 4,32 €

Ušetríte 5 %

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

 "Ídea tejto knihy vznikala na prelome rokov 1953-54. Iba ídea, presnejšie - názov knihy, ktorú som sa v tých mesiacoch rozhodol napísať. Bolo to rozhodnutie takpovediac nezodpovedné, prinajmenšom nekompetentné, lebo dovtedy som nenapísal nič, čo by stálo za pozornosť, ak do toho nezarátam zopár ľúbostných básničiek. ... Krátke dni a dlhé noci najdlhšej zimy svojho života som trávil na samotke v sídle ŠtB na ulici Februárového víťazstva v Bratislave. Mal som teda dostatok času na rozmyšľanie o svojej budúcnosti, a keďže jej výhľady boli neradostné, utešoval som sa predstavami, ako raz budem pokračovat vo svojich literárnych pokusoch. Keďže politický väzeň v tých časoch nesmel vlastniť papier ani ceruzku, musel som sa uspokojiť s tým, že som vymyslel aspoň názov mojej budúcej knihy - Zvony a hroby. Je dosť možné, že ma k tomu inšpiroval hlahol zvonov, ktorému sa občas podarilo preniknúť do mojej samoty a porozprávať sa so mnou. A možno aj fakt, že sám som bol zaživa pochovaný v hrobe, v ktorom sa po nociach ozývali stony a výkriky mučených a možno aj pomätených vyšetrovancov. ..."


Rudolf Dobiaš na obálke knihy
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
172
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
3028
Väzba
brožovaná väzba
ISBN
96802976
Rozmer
148×210 mm
Vydavateľstvo
Dilema

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Plepo
28.1.2011
Záslužné dielo!
Väzeň za vieru spisovateľ Rudolf Dobiáš robí pre našu národnú pamäť veľký kus práce, keď zbiera osudy politických väzňov, ktorí neprávom trpeli za svoje presvedčenie v komunistických lágroch, často v otrockých podmienkach uránových baní. No niektorým nebolo dopriate ani to "šťastie", aby prežili ako krti lámajúc smolinec, pretože boli popravení. Tak sa v tejto knihe môžeme dozvedieť napr. o Antonovi Tunegovi, Eduardovi Tesárovi a Albertovi Púčikovi (komunistickému prokurátorovi – vrahovi - Antonovi Rašlovi sa málil totálne nespravodlivý trest na doživotie, odvolal sa a dosiahol popravu týchto mladíkov. Svoj mizerný život dožil "generál" takmer ako celebrita...) a mnohých ďalších. Záslužné dielo! Čítaj viac

Čítaj viac

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka