Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Najslávnejšie dielo A. F. Ossendowského (1876 – 1945) Krajinou ľudí, zvierat a bohov je akýsi denník zážitkov, aké boli jeho údelom, keď počas občianskej vojny v Rusku utekal pred boľševikmi – ako niekdajší tajomník admirála Kolčaka – cez Sibír. Mongolsko a Čínu. Autor si získal dôveru mongolských lámov a za nezvyčajných okolností sa zoznámil so slávnym „krvavým barónom“ von Ungern-Sternbergom, baltským Nemcom v cárskych službách, ktorý mal v úmysle vybudovať na území sibírskej kolónie cárskeho Ruska Panmongolské impérium. Cestou cez tajgu, hory a púšte sa Ossendowski dostal na miesta, kam ešte nikdy nevstúpila noha bieleho človeka. Krajinou ľudí, zvierat a bohov, svedectvo o autentických autorových dobrodružstvách a zážitkov, je napísané s takým zanietením, že ťažko odolať mágii výpravy „do hlbín ázijského kotla, žeravého od politických vášní“. Koniec koncov kniha bola v dvadsiatych rokoch preložená do sedemnástich jazykov sveta, v obľúbenosti získal autor hneď druhé miesto za nositeľom Nobelovej ceny Henrykom Sienkiewiczom.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Krajinou ľudí, zvierat a bohov - Antoni Ferdynand Ossendowski
Poste restante - Albín Bagin, Ivan Kadlečík
17,50 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
352
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
F. R. & G.
Rozmer
125×190 mm
ISBN
9788089499502
Naše katalógové číslo
302712
Hmotnosť
352 g
Rok vydania
2018

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Krajinou ľudí, zvierat a bohov - Antoni Ferdynand Ossendowski
Poste restante - Albín Bagin, Ivan Kadlečík
17,50 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia