Krása bolí - Eka Kurniawan
Krása bolí
15,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Na začiatku románu Krása bolí hlavná postava vstane z hrobu. Bývalá kurtizána Dewi Aju to neurobila iba tak. Má poslanie, ktoré musí splniť, aby ochránila svoju rodinu: štyri dcéry, tri nádherné, jednu ohavnú, ktorá dostala meno... Čítať viac

15,90 €
Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Na začiatku románu Krása bolí hlavná postava vstane z hrobu. Bývalá kurtizána Dewi Aju to neurobila iba tak. Má poslanie, ktoré musí splniť, aby ochránila svoju rodinu: štyri dcéry, tri nádherné, jednu ohavnú, ktorá dostala meno Kráska.
Krásna indonézsko-holandská prostitútka Dewi Aju a jej štyri dcéry majú zložitý osud. Incest, vraždy, znásilnenia, šialenstvo, to všetko musia pretrpieť, ale najhorší sú duchovia, ktorí im zo života robia peklo.
Životný príbeh Dewi Aju tvorí kostru románu, ktorý Eka Kurniawan, hviezdny autor indonézskej prózy, utkal z bizarných historiek, rodinných tragédií, legiend, romantiky, exotiky a humoru. Táto radostne groteskná hyperbola v skutočnosti jedinečným spôsobom odráža dejiny jeho národa. V knihe rovnako ironicky zobrazuje nenásytných kolonialistov aj odvážnych, no skorumpovaných bojovníkov za nezávislosť, naivných aj nebezpečných komunistov, krutých aj sentimentálnych miestnych gangstrov. Eka Kurniawan sa inšpiroval Melvillom, Gogoľom aj Márquezom, a predsa je neúprosne svojský. Predstavuje hlas indonézskej literatúry, ktorý sa oplatí spoznať.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Čítané kusy

Čítaná, ako nová
pevná väzba, slovenčina
Na sklade, objednávajte však rýchlo
11,13 €
-30 %

Knihy

Kniha
pevná väzba, slovenčina
Posielame do štyroch dní
15,90 €
Kniha
brožovaná väzba, čeština
Posielame do šiestich dní
20,85 €
Ďalšie
Originálny názov
Beauty Is a Wound
432 strán
6 hodín čítania
Väzba
pevná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
471 g
ISBN
9788055157870
Rok vydania
2018
Naše katalógové číslo
302571
Štýl
humorný, filozofický, erotický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Odeon

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

7 hodnotení

5
1
1
0
0

Ako sa vám páčila kniha?

Recenzie čitateľov

20

Čítam pomaly, ale pravidelne. Začínal som detektívkami a trilermi, potom som prešiel na sociálne romány, pridal k tomu klasiku, občas humor, sem tam životopisy a to, čo ma zaujalo.

Tomáš Kučera
10.4.2022
Nie je to na 100% plné hodnotenie, pretože napriek všetkému by som možno uvítal, keby bola kniha aspoň o pár strán kratšia, aby sa tým dej ešte viac zosvižnil.
Inak som bol touto knihou prekvapený a veľmi potešený. Keďže som ju kúpil vo výpredaji ako niečo, čo by mohlo byť za tu cenu fajn, nečakal som, že v nej nájdem pútavý príbeh rodinnej ságy s prvkami nadprirodzena, krvi a iných tekutín, násilia a indonézskej histórie a kultúry.
Skutočne klobúk dole pred autorom, ktorý dokázal niečo takéto napísať.
Tak ako život nie je vždy ľahký a je drsný, aj umenie by malo byť verné tomuto vzoru, preto som bol rád, že sa spisovateľ nebál pomenovať a opísať veci viac explicitne.
Ešte som nečítal Sto rokov samoty, takže možno by som túto knihu hodnotil horšie, keby som to už mal za sebou, ale aj napriek tomu si myslím, že je to pozoruhodná kniha, ktorá stojí za prečítanie.
Čítať viac
Ivanka
22.6.2019
Pre mňa veľký literárny zážitok
Excelentný román! Nemohla som uveriť vlastným očiam, keď som si prečítala, že Eka Kurniawan napísal toto skvelé dielo už ako 27 ročný. Zložila som pomyselný klobúk a ešte som aj zatlieskala. Eka Kurniawan je famózny rozprávač. Ja som mala z knihy veľmi silný zážitok. Pokojne môžem napísať, že je to najkrutejšia a zároveň najfascinujúcejšia rozprávka pre dospelých. Označenie rozprávka som použila najmä kvôli nadprirodzeným udalostiam, ktoré tento román úžasne dotvárajú. Autor sa nechal inšpirovať magickým realizmom v tej najjasnejšej forme. Dočítala som sa, že ho inšpiroval nielen Marquez, ale aj Mellvil a Gogoľ. A predsa je svojský a jedinečný. Recenzie sú kladné i záporné. Niektorí čitatelia namietajú, že román je nechutný, vulgárny, odporný a krutý, ale ja sa zaraďujem do skupiny tých, pre ktorých bolo čítanie veľkým literárnym zážitkom. Čítať viac

Čítať viac

„Pretože ovplyvniť niekoho znamená dať mu svoju vlastnú dušu. Ten človek potom nemyslí svojimi vrodenými myšlienkami a nehorí svojimi vrodenými vášňami. Jeho cnosti, to už nie sú jeho pravé cnosti. Jeho hriechy – ak je vôbec niečo takého ako hriech – sú vypožičané. Ten človek sa stáva ozvenou hudby niekoho iného, hercom role, ktorá nebola napísaná pre neho. Účelom života je rozvoj vlastnej osobnosti. Každý z nás má dokonale uplatniť svoju vlastnú povahu, preto sme na svete.“