Knihy
E-knihy

Blázni a smrtelníci

BB/art, 2018
5-6 hodín čítania
Vydavateľstvo
BB/art, 2018
Preklad

Uprostřed alžbětinské Anglie sní Richard Shakespeare o oslnivé herecké kariéře. Prozatím se díky využívání hezké tváře, obratného kradení a pozoruhodné výmluvnosti protlouká, jak se dá. Vztah ke staršímu bratrovi, jehož hvězda právě stoupá, není vůbec...

Čítaj viac

16,40 €

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Uprostřed alžbětinské Anglie sní Richard Shakespeare o oslnivé herecké kariéře. Prozatím se díky využívání hezké tváře, obratného kradení a pozoruhodné výmluvnosti protlouká, jak se dá. Vztah ke staršímu bratrovi, jehož hvězda právě stoupá, není vůbec přátelský a poslední zbytky vděčnosti za to, že se Richarda ujal po útěku z rodného Stratfordu, se pomalu, ale jistě vytrácejí.
Když se ztratí nenahraditelné rukopisy her, po nichž pase konkurenční divadlo, hrdina knihy je nucen sehrát svou životní roli a ukrást texty zpátky. Při tom se dostává do ožehavých situací v nebezpečných, ale i nejvznešenějších částech a vrstvách Londýna, seznámí se s milou dívkou, podílí se na představení Snu noci svatojánské, uspořádaného u příležitosti svatby lorda komořího a před očima samotné královny Alžběty I.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Blázni a smrtelníci - Bernard Cornwell
Sila rozumu v bláznivej dobe - Ján Markoš
28,26 €
Ušetríte 2,04 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Fools and Mortals
Rozmer
213×150 mm
ISBN
9788075950109
Naše katalógové číslo
301612
Počet strán
336
Hmotnosť
543 g
Rok vydania
2018
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
český
Vydavateľstvo
BB/art

Po úspešných sériách Sharpe a Uhtred z Bebbanburgu, kde násilia a smrti bolo požehnane, prišiel autor s čímsi úplne iným. Pre tentokrát sa nebojovalo na bojisku, ale medzi hercami na javisku. Ide o stredoveké anglické divadlo, Williama Shakespearea a jeho hry. Cornwell sa tradične pridržiava verných historických faktov a reálnych postáv. Ide hlavne o zachytenie života divadelníka, o priebeh celého predstavenia a o konkurenciu medzi jednotlivými divadlami.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,7 / 5

3 hodnotenia

0
2
1
0
0

5
16.9.2018
Netypický Cornwell
Toto dielo nie je typickou knihou B.Cornwella. Málo akčné, žiadne boje, zabíjanie, smrť. Veľa postáv (občas neviete kto je kto - až kým nezistíte, že je úplne zbytočné vyznať sa v tom množstve postáv). Dej je vlastne dej-nedej. Celá kniha je o tom, ako vznikala jedna divadelná hra. Čo sa však týka reálií, popisu vzniku profesionálnych divadiel, v tom nemá táto kniha konkurenciu. Takže napriek záporom odporúčam knihu každému, kto sa aspoň troch zaujíma viktoriánske divadlo. A pre tých, ktorí sa divadlom živia - pre nich by mal byť tento román povinným čítaním
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Blázni a smrtelníci - Bernard Cornwell
Sila rozumu v bláznivej dobe - Ján Markoš
28,26 €
Ušetríte 2,04 €

„Môj život sa začal, keď som dostala svoj prvý čitateľský preukaz.“

Rita Mae Brown