Diabetes mellitus - Ian N Scobie, Katherine Samaras
Diabetes mellitus
14,06 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
14,06 €

Bežná cena Bežne 20,00 €

Ušetríte 30 %

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Plnofarebná publikácia z edície anglického vydavateľstva Health Press - Fast Facts / Rýchle fakty, ktorú prinášame ako prvé vydavateľstvo na slovenský trh.

Incidencia nových prípadov diabetu 1. typu sa v mnohých krajinách zvyšuje, zatiaľ čo nárast nových prípadov diabetu 2. typu dosahuje až epidemické rozmery. Obzvlášť znepokojujúci je nárast výskytu diabetu 2. typu u detí, najmä v určitých etnických skupinách. Pravdepodobnými príčinami sú prijatie stravovacích návykov a životného štýlu a pokles fyzickej aktivity vedúci k neustále rastúcemu výskytu obezity. V rozvojových krajinách sú presuny obyvateľstva z vidieckych poľnohospodárskych oblastí do mestských oblastí spojené so zvýšeným rizikom vzniku cukrovky 2. typu.

Brožúra kladie dôraz na veľa vedeckých poznatkov, osobitný dôraz autori venujú inovatívnym prístupom k liečbe. Táto praktická príručka poskytne čitateľom široké spektrum informácií pre pochopenie tohto častého klinického stavu a terapeutických stratégií a spôsobov, ktoré sa používajú na zmiernenie jeho škodlivých účinkov.

Ide o ideálny zdroj informácií pre poskytovateľov primárnej zdravotnej starostlivosti, špecializované sestry, študentov medicíny a ošetrovateľstva, pedagógov, farmaceutov, ďalších zdravotníckych pracovníkov a lekárov všetkých špecializácií v praxi. Všetci zdravotnícki pracovníci môžu mať významný vplyv na zdravie a kvalitu života pacientov s diabetom a majú ďalšiu dôležitú úlohu v obhajobe politiky včasnej diagnostiky, prístupu k primeranej liečbe a prevencii. Napokon, keďže sú informovaní a angažovaní pacienti schopní s väčšou pravdepodobnosťou dodržiavať liečebný režim, odporúčame lekárom zdieľať túto aj pre laika čitateľnú knihu so svojimi pacientmi.

Čítaj viac
Kúpte spolu
32,92 €
Ušetríte 7,08 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
136
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
148×210 mm
Hmotnosť
186 g
ISBN
9788081402999
Rok vydania
2018
Edícia
Edičný rad pre všeobecného lekára
Naše katalógové číslo
301165
Jazyk
slovenský
Séria
Rýchle fakty (vyd. RAABE)
Vydavateľstvo
Raabe

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
32,92 €
Ušetríte 7,08 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“