Knihy
E-knihy

Evanjelium čatára Matúša 2

Okamžitý download
PDF
6 hodín čítania

Dvojzväzkové dielo je pokračovaním románu Amenmária, s ktorým je spojené prostredníctvom niekoľkých postáv. Novotou je, že pôvodný opis vojnových udalostí sa mení na ich hodnotenie. Hlavný hrdina – Matúš Zraz sa snaží pochopiť...

Čítaj viac

5,80 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Dvojzväzkové dielo je pokračovaním románu Amenmária, s ktorým je spojené prostredníctvom niekoľkých postáv. Novotou je, že pôvodný opis vojnových udalostí sa mení na ich hodnotenie. Hlavný hrdina – Matúš Zraz sa snaží pochopiť a vstrebať vojnové udalosti natoľko, aby sa mohol dostať za ne. Dielo je preto naplnené početnými komentármi k dejom. Zámerom románu je nielen vysloviť svedectvo o vojne, ako o skutočne prežitom, ale najmä ju vykresliť ako obrovskú skúšku morálky jednotlivca a celých kolektívov. Celý román je doslova nabitý veľmi silnými a sugestívnymi obrazmi s vyhraneným filozofickým podtextom, ktoré nikoho nenechajú na pochybnostiach, že autorovi ide o náročné umelecké stvárnenie spoločensky veľmi závažnej problematiky moderných slovenských dejín; problematiky, ktorej sa zasvätene venuje už dlhé roky a ktoré nesporne obohacuje obsahové dimenzie našej literatúry. Dielo disponuje umeleckou jemnosťou i epickou kvalitou, je mohutnou mozaikou vojny, poučnou nielen pre tých, ktorí ju pocítili na vlastnej koži, ale aj pre čitateľov mladšej generácie, ktorí o vojnových hrôzach vedia iba z učebníc, či rozprávania starých rodičov.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Evanjelium čatára Matúša 2 - Ladislav Ťažký
Keď sa more upokojí - Jorn Lier Horst
12,29 €
Ušetríte 6,46 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
429
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
300801
Rok vydania
2008

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Evanjelium čatára Matúša 2 - Ladislav Ťažký
Keď sa more upokojí - Jorn Lier Horst
12,29 €
Ušetríte 6,46 €

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth