Knihy
E-knihy

Drive Pohon

Překvapivá pravda o tom, co nás motivuje!

ANAG, 2018
Vydavateľstvo
ANAG, 2018

Většina z nás věří, že nejlepším způsobem, jak motivovat sebe i ostatní kolem, je použití externích odměn, např. peněz – tedy metody cukru a biče. To je však chyba – tvrdí...

Čítaj viac

13,39 €

Bežná cena Bežne 14,05 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

13,39 €

Viac o knihe

Většina z nás věří, že nejlepším způsobem, jak motivovat sebe i ostatní kolem, je použití externích odměn, např. peněz – tedy metody cukru a biče. To je však chyba – tvrdí Daniel H. Pink ve své provokativní a přesvědčivé knize Drive: Překvapivá pravda o tom, co nás motivuje.

Motivace nebo spíše nemotivace?
Tajemstvím vysokého výkonu a uspokojení – v práci, ve škole i doma – je hluboká lidská potřeba řídit si své životy, učit se, vytvářet nové věci a činit dobro sobě i celému světu. Autor knihy Drive odkazuje na čtyři desetiletí trvající výzkum lidské motivace a upozorňuje na rozpor mezi vědeckými poznatky a praxí, a jak tento nesoulad ovlivňuje všechny stránky našeho života. V textu této knihy názorně ukazuje, že i když metoda cukru a biče úspěšně fungovala ve 20. století, v dnešní době je to přesně ten způsob, jak lidi demotivovat.

Tři prvky motivace
Daniel H. Pink ve své knize zkoumá tři prvky skutečné motivace – autonomii, mistrovství a smysl – a nabízí chytré a překvapivé techniky, jak je uvést do praxe. Svou teorii demonstruje na příkladech firem, které používají nové přístupy k motivaci, a rovněž nám představuje vědce a podnikatele směle mířící kupředu. Kniha Drive překypuje velkými myšlenkami – je to ojedinělá kniha, která změní váš způsob myšlení i života.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Drive Pohon - Daniel H. Pink
Prodávat je lidské - Daniel H. Pink
26,75 €
Ušetríte 0,90 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Drive
Rozmer
150×230 mm
ISBN
9788075541048
Naše katalógové číslo
299652
Počet strán
184
Hmotnosť
390 g
Rok vydania
2018
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
ANAG

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?


ErikH
7.1.2015
Názor čitateľa
Neustále hľadám odpovede na túto tému a po prečítaní tejto knižky si myslím, že som sa dostal k pokroku v tomto smere. Väčšinou dôverujem knižkám ktoré s názvami o "motivácii" upútajú moju pozornosť a takmer sa to nadšenie nikdy nevypláca. Jednoducho ak hľadáte knižku o (skutočnej) motivácii, tu ju máte. Uvedené experimenty a fakty ktoré poznáme už aj z vlastných skúseností, sú detailne rozanalyzované a práve vďaka tomu dokážeme pochopiť, čo nás v skutočnosti motivuje.
Čítaj viac
21.12.2013
Názor čitateľa
Veľmi dobré čítanie, nielen pre tých, ktorí riadia svoje firmy , ale aj pre bežných ludí, páči sa mi, že v knižke neni veľa zbytočných omáčok ale autor sa snaží, dať čitalelom aj návod ako sa spravne motivovať ,+ autor chce od čitatelov aj spätnú väzbu , kniha sa velmi dobre cita a zaroven sa da aj velmi lahko pochopit , co som ja dost ocenil:-)
Čítaj viac
Pavol Michalec
11.10.2013
Príjemné čítanie
Každému kto sa zaujíma o motiváciu, prípadne ako motivovať druhých, zamestnancov, svoje deti, odporúčam prečítať. Páčilo sa mi, že na konci knihy bolo aj celkové autorove zhrnutie pre zopakovanie.
Čítaj viac

Kúpte spolu
Drive Pohon - Daniel H. Pink
Prodávat je lidské - Daniel H. Pink
26,75 €
Ušetríte 0,90 €

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth