Vianoce
Capital in the Twenty-First Century - Thomas Piketty
Capital in the Twenty-First Century

24,73 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Capital in the Twenty-First Century - Thomas Piketty
Capital in the Twenty-First Century - Thomas Piketty

Capital in the Twenty-First Century

What are the grand dynamics that drive the accumulation and distribution of capital? Questions about the long-term evolution of inequality, the concentration of wealth, and the... Čítať viac

Vydavateľstvo
The Belknap, 2017
Počet strán
816

What are the grand dynamics that drive the accumulation and distribution of capital? Questions about the long-term evolution of inequality, the concentration of wealth, and the prospects for economic growth lie at the heart of political economy... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Angličtina
25,95 €

24,73 €

-5 %
Na sklade, objednávajte však rýchlo
Ďalšie knižné vydania (3)
Capital in the Twenty-First Century - Thomas Piketty
Pevná väzba
Angličtina, 2014
Viac ako tri týždne
-5 %

33,83 €


Kapitál v 21. storočí - Thomas Piketty
Pevná väzba
Slovenčina, 2015
Vypredané

39,90 €


Kapitál v 21. století - Thomas Piketty
Pevná väzba
Čeština, 2015
Vypredané

36,35 €


Ďalšie knižné vydania

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

What are the grand dynamics that drive the accumulation and distribution of capital? Questions about the long-term evolution of inequality, the concentration of wealth, and the prospects for economic growth lie at the heart of political economy. But satisfactory answers have been hard to find for lack of adequate data and clear guiding theories. In Capital in the Twenty-First Century, Thomas Piketty analyzes a unique collection of data from twenty countries, ranging as far back as the eighteenth century, to uncover key economic and social patterns. His findings will transform debate and set the agenda for the next generation of thought about wealth and inequality. Piketty shows that modern economic growth and the diffusion of knowledge have allowed us to avoid inequalities on the apocalyptic scale predicted by Karl Marx. But we have not modified the deep structures of capital and inequality as much as we thought in the optimistic decades following World War II.
Čítať viac
Počet strán
816
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
140×215 mm
Hmotnosť
1013 g
ISBN
9780674979857
Rok vydania
2017
Naše katalógové číslo
298755
Jazyk
angličtina
Vydavateľstvo
The Belknap
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,9 / 5

10 hodnotení

6
1
1
0
2

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Igor
19.6.2020
Peniaze tvorené z ničoho... = nerovnosť
Peňazí ako ich poznáme dnes - tzv. FIAT - môžeme vytvoriť neobmedzené množstvo (obzvlášť v digitálnej podobe), avšak existuje obmedzené množstvo tovarov, služieb, kapitálu, ktoré sa za ne dá kúpiť. Teda riešením nie je tvorba peňazí z ničoho, ale produktivita - reálna produkcia tovarov a služieb, ktoré si za ne môžeme kúpiť. Obzvlášť je dôležité, aby sa peniaze získavali za produktívnu činnosť, nie za to, že si ich niekto len tak vytvorí - ako to dnes robí bankový systém. Peňažná zásoba by mala byť relatívne stabilná. Následná inflácia či deflácia by mala byť výsledkom trhových síl (teda toho čo ľudia kupujú alebo predávajú) - ak po niečom sa zvýši dopyt, tak zrejme cena narastie, ak sa po niečom zníži dopyt, cena klesne; ak sa zvýši produkcia niečoho, cena klesne, ak sa zníži produkcia - daná vec sa stane vzácnejšou - cena stúpne. Prípadne daný pokles/rast ceny je kombinácia predchádzajúcich možností - teda rastu/poklesu dopytu po tovare a rastu/poklesu ponuky tovaru.
Ceny sa však môžu meniť aj v dôsledku toho, že sa manipuluje s množstvom peňazí v obehu - zvyšuje sa ich množstvo - predovšetkým tzv. zlými peniazmi - vytvorenými z ničoho. Ak väčší objem peňazí naháňa ten istý počet produktov, výsledok je len taký, že narastú cenu. Ja ak si môžem dnes za 1€ kúpiť chlieb, bol by som rád, ak by som si za to isté € mohol kúpiť chlieb aj o 10 rokov. Ale je to tak? Pozrime si historický vývoj inflácie FIAT peňazí - znehodnocujú sa. Toto je stabilná mena? Toto je "uchovávateľ" hodnôt, že si môžem za daný rovnaký objem peňazí neskôr kúpiť menej? Keď sa zrušil zlatý štandard - tak kto by si nechal pod vankúšom vtedajšie zlato, ktoré si kúpil za 1000 dollárov, tak by si našiel teraz pod vankúšom 42500 dolárov. Iný človek, ktorý by sa rozhodol nechať si 1000 dolárov, by mal aj 1000 dolárov dnes, lenže kúpil by si za tých 1000 dolárov teraz toho menej, ako si toho mohol kúpiť v roku 1971. To neznamená, že zlato je investícia, alebo že zlato tak nabralo na hodnote. Znamená to, že zlato má stabilnú hodnotu, pričom sú to tzv. FIAT peniaze - teda tie, ktoré používame dnes a sú tlačené z ničoho a nekryté ničím - ktoré takto stratili na hodnote. Inflácia sa nenadarmo označuje aj ako skrytá daň. Pre vládu je oveľa jednoduchšie si peniaze vytlačiť cez centrálnu banku, ako keby mala zaťažovať ľudí ešte vyššími daniami - veď v ekonomike sa iba dvíhnu ceny. Komerčné banky vytvárajú úvery z ničoho cez systém frakčných rezerv. Zlato má oproti súčasným peniazom aj tzv. nemonetárnu, teda nepeňažnú hodnotu - má použitie v medicíne, elektronike, priemysle... S FIAT peniazmi si nemôžete poriadne ani zadok poutierať a tobož neviem či by horeli poriadne v krbe. FIAT peniaze kryté ničím sú len šikovný nástroj, ako okrádať ľudí bez toho, aby si všimli.
Táto kniha Vám samozrejme o tom nepovie.
Čítať viac
Ali Smidžár
11.5.2016
Náročná kniha
trochu je rozvláčna, ale pre závery ktoré Piketty uvádza sú potrebné údaje ktoré tam uvádza.
Samozrejme, že priaznivci v súčasnosti pretlačovanej neoliberálnej ekonomickej politiky nebudú súhlasiť s touto knihou, viď príspevky Earl Turnera, ale kniha má svoje rácio. Mala by byť aj súčasťou vyučovania, študenti si vyberú svoj názor. Pravdou je že najbohatší platia najmenšie dane a bohatnú najviac.
Čítať viac
jaroslav
2.12.2015
Názor čitateľa
Samozrejme že pravičiarom táto kniha pohla žlčou No ale je vždy dobre ak sa môžme oboznámiť nie iba jedným videním sveta ale z viac pohľadov i preto som si tuto knihu kúpil a vôbec som rád že ju mám.. Čítať viac
Igor
25.1.2020
Dámi a páni, toto je presne "argumentačná" schopnosť pravičiarov resp. neoliberálov (SDKU, SaS a pod.). Čítať viac
Paul
12.6.2015
\"an instant classic\"
Kniha Capital In The Twenty-First Century a jejích 685 stránek se stala po vydání bestsellerem číslo jedna na Amazonu. Je to zřejmě poprvé, co jakákoli kniha vydaná ctihodným nakladatelstvím Harvard University Press získala takový status celebrity. Žádný večírek ve Washingtonu či New Yorku nestál za zmínku, pokud se na něm nevedla diskuse právě o tomto spisu.

A dostalo se mu nejvyššího vyznamenání, když se probojoval na stránku komentářů listu The New York Times. Na levé straně vyšel sloupek nazvaný Pikettyho fenomén od Davida Brookse, který je mezi mezi komentátory listu považován za rozumného konzervativce. Na pravé straně se až dolů táhl názor liberálního ekonoma a držitele Nobelovy ceny Paula Krugmana pod titulkem Panika kolem Pikettyho, podle něhož konečně někdo napíchl konzervativní ekonomické doktríny, které ruinují Ameriku a západní svět, na vědecký meč.
Čítať viac

Čítať viac

„Osud je zákerný ako had, vždy to zariadi tak, aby sme stáli na nesprávnej strane plota.“

Uspávanka - Leila Slimani
Uspávanka
Leila Slimani