Knihy
E-knihy

Vojny sveta (novovek)

Ottova encyklopédia

Petr Klučina
Třicetiletá válka - Petr Klučina
Rytíři - Petr Klučina
České země v době husitské - Petr Klučina, Petr Klučina; Jiří Petráček

Petr Klučina (1950) vystudoval obor historie – archivnictví na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Pracuje v Historickém ústavu Armády České republiky, kde se specializuje na vojenské dějiny středověku. Jeho koníčkem jsou otázky vývoje ochranné zbroje a chladných zbraní v tomto...

Vydavateľstvo
Ottovo nakladateľstvo, 2018
2. diel série
Vojny sveta

Dvojdielna výpravná Ottova encyklopédia: Vojny sveta renomovaného vojenského historika Petra Klučinu stručnou a pútavou formou mapuje základné medzníky a pojmy v dejinách svetového vojenstva, a to od staroveku až po modernú éru...

Čítaj viac

19,79 €

Bežná cena Bežne 19,99 €

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Dvojdielna výpravná Ottova encyklopédia: Vojny sveta renomovaného vojenského historika Petra Klučinu stručnou a pútavou formou mapuje základné medzníky a pojmy v dejinách svetového vojenstva, a to od staroveku až po modernú éru začiatku 21. storočia.

Oba diely publikácie sú rozdelené do piatich kapitol, ktoré v chronologickom poradí ponúkajú charakteristiku historických období z vojenského pohľadu, upozorňujú na hlavné trendy vývoja a hľadajú príčiny vojen. Jednotlivé heslá kapitol sa detailnejšie zaoberajú najvýznamnejšími ozbrojenými konfliktami a bitkami, predstavujú vojvodcov a približujú vojensko-politické pozadie diania. Každé heslo sprevádza unikátna obrazová zložka z dielne známych výtvarníkov Jiřího Petráčka, Pavla Pevného a Petra Urbana, ktorých nádherné ilustrácie opäť raz dejinám vdýchli život. Na čitateľa z nich hľadia bojovníci všetkých epoch. Rekonštrukcie výzbroje a zbroje, vojenskej techniky a architektúry, výjavy z bitiek, výprav a vojen, portréty slávnych vojvodcov. To všetko na viac ako 1 000 obrázkoch doplnených 200 mapami skúseného kartografa Jaroslava Syneka, ktoré cestovateľovi v čase výrazne uľahčia orientáciu v danej problematike a pomôžu mu pochopiť skryté súvislosti. Všetky tematické bloky sú navyše popretkávané obrazovými tabuľami, ktoré uceleným spôsobom dokumentujú vybrané ťažiskové fenomény vojenskej histórie. Tabule poskytujú súhrnné informácie napríklad k vývoju pevnostnej architektúry, delostrelectva, vojnových strojov, strelných a palných zbraní, zbroje, uniforiem, bojových plavidiel a celých bitevných zostáv. Encyklopédia je vďaka svojmu prístupnému spracovaniu vhodná nielen pre záujemcov o vojenskú tematiku, ale aj pre mládež.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Vojny sveta (novovek) - Petr Klučina
Vojny sveta (starovek, stredovek) - Petr Klučina
39,04 €
Ušetríte 0,94 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
360
Hmotnosť
1662 g
Rok vydania
2018
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ottovo nakladateľstvo
Rozmer
215×305 mm
ISBN
9788074516726
Naše katalógové číslo
298266

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

2,0 / 5

1 hodnotenie

0
0
0
1
0
Čítaj viac
Kúpte spolu
Vojny sveta (novovek) - Petr Klučina
Vojny sveta (starovek, stredovek) - Petr Klučina
39,04 €
Ušetríte 0,94 €

„Uč sa z písania, rovnako ako sa učíš z čítania.“

Lord Acton