Knihy
E-knihy

Vývoj a perspektívy svetovej ekonomiky

Krehký posun z oblasti rizika do rastovej trajektórie

Akcia

Cieľom predkladanej vedeckej monografie, ktorá je v poradí jedenásta v sérii publikácií Ekonomického ústavu SAV o vývoji a perspektívach svetovej ekonomiky, je prostredníctvom rôznych analýz priblížiť ekonomické dianie vo svete z národného...

Čítaj viac

11,26 €

Bežná cena Bežne 13,20 €

Zľava 15%
platí do 14. 10. 2019

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Cieľom predkladanej vedeckej monografie, ktorá je v poradí jedenásta v sérii publikácií Ekonomického ústavu SAV o vývoji a perspektívach svetovej ekonomiky, je prostredníctvom rôznych analýz priblížiť ekonomické dianie vo svete z národného, regionálneho i globálneho hľadiska a zosumarizovať závery riešiteľského kolektívu, vypracované na báze poznania sledovaných proble-matík, vyplývajúceho z ich dlhodobého skúmania. Autorský kolektív v jednotlivých kapitolách použil tak prvotné, ako aj sekundárne dostupné a licencované informácie čerpané z medzinárodných in-štitúcií (SB, MMF, WTO, FAO, ILO, UNCTAD, Eurostat atď.) a iných renomovaných vedeckých organizácií a nadnárodných spoločností. Obsah predkladanej monografie je určený nielen odbornej a podnikateľskej verejnosti, ale aj študentom ekonomického zamerania minimálne 2. a 3. stupňa štúdia.

Tohtoročná vedecká monografia je rozdelená na 13 kapitol v rámci štyroch blokov, pričom prvý blok sa zaoberá vývojom globálneho outputu a obchodu a makroekonomickým vývojom troch kľúčových ekonomických centier v rámci rozvinutých krajín. V druhom bloku sa venujeme ekonomickému dianiu v niektorých krajinách BRIC (Čína, India a Ruská federácia), vzhľadom na narastajúci význam týchto krajín vo svetovej ekonomike. Tretí blok je venovaný vývojom a rizikám globálneho finančného trhu. V poslednom bloku analyzujeme vybrané aktuálne globálne a regionálne problémy v geopolitickej a ekonomickej rovine a ich vplyv na globálnu ekonomiku.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Vývoj a perspektívy svetovej ekonomiky - Saleh Mothana Obadi a kolektív
Vývoj a perspektívy svetovej ekonomiky: vysoké riziká a väčšie neistoty - Saleh Mothana Obadi a kolektív
24,04 €
Ušetríte 2,36 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
382
Hmotnosť
778 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ekonomický ústav Slovenskej akadémie vied
Rozmer
168×228 mm
ISBN
9788071442790
Naše katalógové číslo
298157

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Vývoj a perspektívy svetovej ekonomiky - Saleh Mothana Obadi a kolektív
Vývoj a perspektívy svetovej ekonomiky: vysoké riziká a väčšie neistoty - Saleh Mothana Obadi a kolektív
24,04 €
Ušetríte 2,36 €

„V školách by sa nemalo učiť o najlepších knihách. Malo by sa učiť milovať čítať.“

B. F. Skinner