Vražda v Orient exprese

Agatha Christie

Agatha Christie, anglická spisovateľka, vlastným menom Agatha Mary Clarissa Miller sa narodila v Torquay. Chcela byť opernou speváčkou (študovala spev), ale na vystupovanie bola príliš hanblivá. Osud jej pridelil iné poslanie. Jej spisovateľské začiatky neboli príliš plodné - napísala niekoľko...

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2017

Jedna z najlepších a najslávnejších detektívok legendárnej Agathy Christie vychádza v 2. vydaní zároveň s premiérou nového rovnomenného filmu. Trojdňová púť prepychového Orient expresu naprieč Európou prebieha bez problémov až...

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Jedna z najlepších a najslávnejších detektívok legendárnej Agathy Christie vychádza v 2. vydaní zároveň s premiérou nového rovnomenného filmu. Trojdňová púť prepychového Orient expresu naprieč Európou prebieha bez problémov až do chvíle, keď uprostred noci vlak náhle zastane, lebo trať zablokovali snehové záveje. Ráno cestujúcimi, medzi ktorými je aj Hercule Poirot, otrasie správa, že amerického milionára Ratchetta našli v kupé dobodaného na smrť. Vyšetrovanie zložitého prípadu s množstvom podozrivých sa pre slávneho detektíva zmení na preteky s časom - za každú cenu musí odhaliť vraha, skôr než udrie znova...
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Vypredané

E-knihy a audioknihy

E-kniha
PDF
EPUB
MOBI
7,90 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
1843-4 hodiny čítania
Rok vydania
2017
Naše katalógové číslo
297058
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
9. apríla 2021

Toto je asi jedna z najväčších klasík od Agathy Christie, prakticky zakladá žáner novšej detektívky -> prečítal som isto už aj trikrát a vždy dúfam, že raz zabudnem pointu a užijem si znova ako prvýkrát :)

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,7 / 5

85 hodnotení

30
7
1
0
0

5

Recenzie na knižky nájdete aj na mojom instagrame @the_books_hunter

Viktória Vojteková
21.4.2021
Prvých pár strán som si zvykala na autorkyn štýl písania, pretože bežné nečítam takýto žáner kníh. Vlastne táto kniha bola moja premiéra tohto žánru.
Akonáhle som si na to zvykla, tak som sa do toho príbehu ponorila a nevedela som sa ani na sekundu odtrhnúť od neho. Veľká škoda je, že som film videla skorej ako som čítala knihu a vlastne som vedela celé rozuzlenie príbehu. Práve preto mi chýbali pocíti vzrušenia pri hádaní kto je vrah a aký bol jeho motív. No knihu som si užila i tak. Mohla som sa vďaka tomu sústrediť na správanie postáv, na to ako zavádzajú a klamú a najmä na to ako na všetko pomaly prichádza Hercule Poirot.
Veľmi sa mi páčilo spracovanie knihy. Bola rozdelená na tri časti:
1. Fakty
2. Výpovede svedkov
3. Hercule Poirot si sadne a uvažuje
Veľké plus bolo pre mňa aj samotné predstavenie postáv na prvej strane a tiež nákres vagóna, kde sa vražda uskutočnila.
Kniha bola čtivá a rozuzlenie prípadu perfektné.
Určite si plánujem v budúcnosti prečítať aj iné diela od Agathy Christie.
Čítaj viac
11
11.1.2021
Moja prvá detektívka
Čo dodať k takejto knihe. Ja som verný fanúšik románov a s pomedzi detektívok je toto môj prvý úlovok. Samotný koniec by ma nikdy nenapadol! Spracovanie sa mi páčilo neskutočne, či mapa vozňa alebo na začiatku stručný opis podozrivých. Jednoznačne sa k detektívkam Agathy Christie vrátim. Čítaj viac
4
2.1.2021
RECENZIA
Po knihách Christie som už pokukovala dlhší čas a nevedela som sa k tomu dokopať. A keď som v kníhkupectve uvidela vo zľave Vraždu v OE neváhala som ani sekundu a kúpila som si ju. Na to, že kniha bola napísaná dávno čítala sa veľmi ľahko a rýchlo. Na to, že má kniha cca. 274 strán ale na kvalite jej to neuberá nič. Krátke kapitoly napomáhali k rýchlemu čítaniu. Keďže sa kniha odohráva na jednom mieste mohli by sa vzdať, že bude kniha nudná ale opak je pravdou. V knihe sa nenachádza ani jedno hluché miesto pri ktorom by som sa nudila. Páčilo sa mi, že autorka nás zoznámila postupne s každým jedným cestujúcim. A plus dávam, že na začiatku je zoznam všetkých postáv s krátkym popisom, takže v prípade, že si neviete spomenúť, kto je kto, ľahko to zistíte. Taktiež je v knihe nákres daného vozňa, kde je presne popísané kto, kde, s kým a vedľa koho býva. V príbehu sa nenachádzajú nijaké zbytočné linky a odbočky od hlavného vyšetrovania. Inšpektora H.Poirota som si nesmierne obľúbila. Poirot vylúskal zapletený prípad ľavou zadnou a nedal sa zviesť nijakou falošnou stopou. Tiež sa mi páčil spôsob akým zmýšľal a vyšetroval. Autorka mala celý príbeh dokonalo premyslený a ja ako čitateľka som vôbec nemala potuchy, kto bol páchateľom. A keď sa to konečne celé rozuzlilo a odhalil sa vrah všetko do sebe presne zapadlo. Jediné mínus, ktoré k tejto knihe mám, sú len nepreložené vety z francúzštiny. Čítaj viac
12
Dcera - Jane Shemilt
Práve čítam
Dcera

"Čo ma vie dostať je kniha, ktorú keď dočítate, tak si želáte, aby jej autor bol vaším najlepším priateľom, ktorému môžete zavolať, keď by ste chceli." (J. D. Salinger)

Mária Malá
24.8.2020
Kniha je krátka, čo je ale neuberá na kvalite.
Knihu som prečítala vcelku celkom rýchlo. Veľmi sa mi páčilo rozdelenie knihy na krátke kapitoly.
V príbehu sa ocitneme vo vlaku v ktorom sa stretne viacero ľudí, z rôznych krajín a rôzneho spoločenského postavenia. Vo vlaku dôjde k vražde a je len na známom detektívovi Poirotovi či sa mu vraždu podarí objasniť.
Príbeh je dynamický, bez zbytočných zápletok a veľkých zvratov. Autorka nás v príbehu zoznámi s každým cestujúcim vo vlaku, čím nás do deja úplne vtiahne.
Knihu odporúčam každému, kto má rád klasiky a nepohrdne ani starým dobrým krimi príbehom.
Čítaj viac
Jozef Melichar
27.5.2020
Vražda v Orient exprese
Overený nákup
Kupoval som pre dcéru (10 rokov) v SK preklade. Toto je jej recenzia:

Dobré:
Super kniha vhodná aj pre mladších.

Zlé:
Dosť rozťahaná, ale inak dobrá.
Čítaj viac
Knihomoľka Bleise
23.3.2020
Nesklamala :)
Vražda v Orient Exprese je skutočne tenučká kniha, ktorá ma čosi okolo 200 strán. Ja samotná by som ju radila k rozsiahlejšej novele, než k románu. Som užasnutá z toho, že samotný dej sa počas celej knihy odohrával na jednom jedinom mieste, a predsa to bolo zaujímavé a ani raz vo mne neprepukol pocit nudenia alebo nezáujmu.
Nesmierne som si obľúbila spisovateľkin štýl písania a to, s akou ľahkosťou dokáže podávať čitateľovi príbeh na tácni. Bolo to nenásilné a uveriteľné- a presne to na celej knihe oceňujem. Úprimne sa priznávam, že som už presýtená tých románov plných predvídateľných okolností a zvratov. Čítanie Vraždy v Orient Exprese bolo pre mňa ako svieži vánok, ktorý si žiadate v sparné dni.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev